Obrázok používateľa CEZ OKNO
Krby na bioalkohol aj do bytu

Túžite po skutočnom ohni ale nemáte na to prispôsobené Vaše bývanie?
Dnes už existuje riešenie aj pre domy bez možnosti odvodu spalín teda bez komína. To isté platí aj pre byty. Kedysi nemysliteľné je dnes možné pomocou ›› krbov na bioalkohol ktoré ponúka firma Biokamin EU.

Pri inštalácii takéhoto biokrbu nie je potrebné vôbec uvažovať nad odvodom spalín nakoľko sa jedná o veľmi čistý spôsob horenia. Z tohto dôvodu sú tieto moderné krby na bioalkohol tak obľúbené pri novostavbách ako aj pri rekonštrukciách bytov. V niektorých lokalitách nie je tiež povolené alebo vhodné s ohľadom na susedov a klimatické podmienky inštalovať klasický krb na pevné palivo. Klasický krb alebo kachle vždy spôsobujú väčšie alebo menšie znečistenie ovzdušia v závislosti od viacerých faktorov ako napríklad kvalita a vlhkosť dreva a podobne.

Ľudia často ako dôvod kúpy krbu uvádzajú možnosť pohľadu na skutočný oheň ktorý v nás odjakživa spôsobuje pokoj a pocit bezpečia. Biokrby ale dokážu poskytnúť nie len takíto vizuálny zážitok, ale sú schopné aj vykúriť miestnosť kde sa nachádzajú. Menšie biokrby majú výhrevnosť približne 3 až 4 kW čo postačuje na vykúrenie štandardne veľkej miestnosti.

Rubriky: 
Štítky: 
január 19, 2016 14:48 popoludní

 

 

Top