Obrázok používateľa CEZ OKNO
A PREDSA SÚ PRAVÉ!

Znie to ako parafrázovanie "... a predsa sa točí!", no demagogické príspevky vo fóre na tému "Agrosymboly", lži a polopravdy, ignorovanie a zľahčovanie faktov ma priviedli k napísaniu tohto článku. Istý človek pôsobiaci dojmom, že je člen nejakej organizácie proti potláčaniu slobodného myslenia nás tam začal obviňovať, že pracujeme v zajatí falošných predstáv, no v skutočnosti svoje falošné predstavy nám tam začal vnucovať on.

1.) Úplnú korunu tomu nasadil, keď začal tvrdiť citujem:

"... ohnutie NIE JE kritériom pravosti..."

Podľa neho teda takéto ohnutie, kedy obilie je ohnuté pár centimetrov na povrchom tak že rastie skoro vodorovne, je niečo normálne, dokonca v jednom príspevku tvrdil, že v každom poli sa také nájdu. To, že to odporuje všetkým zákonom rastu ignoruje! Dokonca aj ak v kochlíku máte nejakú rastlinu a ten prevrátite a necháte v tej polohe, tak rastlina ak môže tak sa postaví a ak je natoľko tuhá, že nemôže tak aspoň zvyšok opäť rastie smerom hore! Nezastavil sa ani pri tom a podľa neho so správnym nástrojom sa dá obilie ohnúť! Všetky tieto nezmysli si môže každý čitateľ ľahko overiť, stačí na to ľubovoľná slamka a skúste ju ohnúť! nikdy sa vám to nepodarí, len ju môžete zlomiť.

2.) Druhú charakteristickú vlastnosť niektorých pravých kruhov, teda magnetickú anomáliu, tiež nepovažuje za kritérium pravosti. A vraj buzola nie je nič čo by mohlo dať nejaké vierohodné výsledky. Úplne ignoruje, že ľudia ju celé stovky rokov používajú na orientáciu v priestore. Teda ide o veľmi citlivý prístroj registrujúci aj malú odchýlku v smere magnetického poľa. Nakoniec aj dnes v období prístrojov GPS sa ešte stále používa buzola v tzv. orientačnom behu, kedy bežec okrem mapy a buzoly nemá nič iné. Keby mu buzola ukázala smer raz tam, o kúsok ďalej už úplne inde tak by nikdy nikto nikam netrafil! No a práve to sa deje v niektorých piktogramoch! Napríklad pri zameriavaní azimutu jednotlivých lupeňov Kozárovského kvetu v roku 2009 „ručička“ lietala mimo až o 90 stupňov. Odporcovia väčšinou namietajú, tá anomália tam už bola a je len náhoda, že práve tam niekto urobil piktogram. No nie je to pravda, také obyčajné magnetické anomálie, spôsobené napríklad železnou rudou obsiahnutou v miestnej hornine spôsobí zosilnenie alebo odklon siločiar o nejakú malú hodnotu, no nie je každých pol meter iná a hlavne je tam, bola tam a bude tam aj veľa ďalších rokov! No magnetická anomália v obrazci je veľmi prchavá, v spomínanom prípade Kozárovce po dvoch týždňoch už „ručička“ lietala len o 5 až 10 stupňov!


Pokračovanie nájdete na tejto adrese

Asociácia UFO BádateľovZdroj: AUFOB.org


Súvisiace:

Rozhovor s Miroslavom Karlíkom
http://www.cez-okno.net/clanok/exkluzivnecezokno/ani-o-mne-nevie-nikto-v...

Minuloročný piktogram v Kozárovciach má pokračovanie aj tohto roku!
http://www.cez-okno.net/clanok/vyber-aufob/minulorocny-piktogram-v-kozar...

Hul 2010 - piktogram už po tretí krát!
http://www.cez-okno.net/clanok/vyber-ufo-revue/hul-2010-piktogram-uz-po-...


august 04, 2010 21:23 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 05, 2010 12:55 popoludní

  Komentár: 

  kliknite na http://www.circlemakers.org/ a uvidite ako sa to robi.

 2. Obrázok používateľa TM
  TMaugust 05, 2010 17:27 popoludní

  Komentár: 

  Na tejto webovej stranke najdete najnovsie clanky a novinky zo sveta ohladom kruhov v obili.
  www.kruhy-v-obili.webnode.sk

 

 

Top