Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kto v skutočnosti postavil pyramídy v Gíze? Thothove záhadné Smaragdové dosky možno prinášajú odpoveď

Smaragdové dosky sú jednou z najväčších záhad archeológie. Možno ich pokladať za skrytú stránku egyptskej mytológie, plnú príhod, v ktorých sa legendy stretávajú s históriou.
Učenci pokladajú Smaragdové dosky za legendu súvisiacu s božstvami starovekého Egypta. Táto legenda vraj odhaľuje záhady starovekých spoločností, ktoré prežili veľkú potopu. Dosky sú známe ako zašifrované Hermetické nápisy, ktoré údajne obsahujú tajomstvá alchýmie a základy Hermetickej tradície.


Predstava Smaragdovej dosky zo 17. storočia v diele Heinricha Khunratha (rok 1606). Zdroj ›› Verejná doména

Mýtický pôvod dosiek

Podľa legendy dosky vyhotovil Boží pisár Thoth, ktorý rozdelil svoje znalosti medzi 42 Smaragdových dosiek a kodifikoval tým veľké vedecké princípy ovládajúce Vesmír. Legenda hovorí, že po páde bohov boli Hermetické dosky šikovne ukryté, aby ich nikdy žiadny človek nenašiel. Jediný, kto mohol po návrate do svojej dimenzie mysterióznu knihu obnoviť, bol samotný Thoth.


Portrét Thotha vytesaný na zadnej strane trónu sochy sediaceho Ramzesa II. Zdroj: Jon Bodsworth/›› Verejná doména

Podľa iných výkladov sa Dosky uchovávali v takzvanej Sieni záznamov a neskôr ich skryli vnútri Alexandrijskej knižnice, až kým sa nakoniec nestratili po strašnom požiari navždy, ktorý zničil starovekú budovu aj legendárne knihy v nej.


Vydanie Smaragdových dosiek zo 17. storočia, kopírujúce dosky, ktoré podľa legendy vytvorilo božstvo ‘Hermes Trismegistus’ – kombinácia gréckeho boha Hermesa a egyptského boha Thotha. Zdroj: ›› Verejná doména

Môžeme predpokladať, že pôvod Smaragdových dosiek siaha do starovekých čias, dávno pred biblickou veľkou potopou. Korene egyptských Bohov a Zep Tepi (Zlatého veku alebo čias, keď starovekému Egyptu vládli Bohovia) môže mať zaujímavú súvislosť, ktorú potvrdzujú aj legendy iných civilizácií.

Hermetické dokumenty boli z arabčiny preložené do latinčiny až v stredoveku a prvá tlačená európska verzia bola publikovaná v Norimbergu na začiatku roku 1541. Jej titul znel „De Alchimia” a prišiel s ním alchymista Johannes Baptista Montanus Veronensis Patricius. Vďaka jeho práci mohli staroveké dokumenty prežiť až do dnešných čias.

Fakt alebo fikcia?

Pri analýze legendárnych textov sa vynárajú otázky: môžeme predpokladať, že Hermetický dokument je ozajstný historický fakt, a nie legenda? Čo si máme myslieť o obsahu a vedeckých kódoch vytesaných do dosiek? Existuje možnosť prepojenia medzi bohom Thothom a civilizáciou pyramíd?

Môžeme na základe záhadného dokumentu potvrdiť, že Thoth vybudoval Gízu?

Počas mojej dvadsaťročnej praxe som sa naučil dôverovať objektívnym faktom, ktoré sú výsledkom precízneho skúmania. Keďže teraz začínam svoju prácu štúdiom legiend, navrhujem pozrieť sa na možnosť, že legenda o Thothovi je pravdivou udalosťou, z nového hľadiska.

“Vystaval som Veľkú Pyramídu podľa vzoru pyramídy zemskej sily, horiacej večne, aby taktiež ona mohla pretrvať veky. Do nej som vstaval moje poznanie „Magickej Vedy“, aby som tu smel byť, keď sa znova vrátim z Amenti. Vždy, zatiaľ čo spím v Sieňach Amenti, moja duša sa bude inkarnovať slobodne sa potulujúc, žijúc medzi ľuďmi v tejto alebo inej forme.”
›› Smaragdová doska I

Smaragdová doska I – Thothova história

Ak sú Smaragdové dosky spoľahlivé, ako môžu spolu súvisieť Thoth a Veľká pyramída?


Džehuty (Thoth) v chráme Luxore v noci. Zdroj: CC BY-NC 2.0

Prvý riadok – „Vystaval som Veľkú Pyramídu” – je jasné vyjadrenie o jednoznačnom vlastníctve projektu. Potvrdzujú nálezy túto možnosť, prinajmenšom pre Veľkú pyramídu, vo vnútri ktorej sa nikdy nenašli žiadne nápisy, ktoré by mohli označiť jej budovateľov?

Jedinou výnimkou je niekoľko symbolov, ktoré sa našli na zadnej strane Gantenbrinkových dverí – vápencových dverí s dvoma erodovanými medenými kľučkami zo šachiet Kráľovninej komory Veľkej pyramídy, ktoré objavil nemecký inžinier Rudolf Gantenbrink. Podľa môjho názoru a na základe analýzy znamení môžem dospieť k záveru, že symboly nemožno priradiť k žiadnej zo známych starovekých egyptských písomností, hoci egyptológ Luca Miatello spája záhadný rukopis s hieratickým písmom a jeho význam so sekvenciou čísel a mier na vybudovanie kanálov do Kráľovninej komory. Myslím, že táto teória nie je ničím podložená, keďže neexistuje korelácia medzi kľúčovými symbolmi a hieratickým písmom. Mohlo by ísť o nejaký neznámy text, čo záhadu pôvodu pyramíd v Gíze ešte viac prehlbuje.


Značky na Gantenbrinkových dverách. Zdroj: autor

V roku 2013 som dospel k veľmi zaujímavému výsledku, ktorý by mohol byť dôkazom možného vzťahu medzi Hermetickými Smaragdovými doskami a Gíza Plateau. Počas mojej archeologickej kampane v oblasti Sfingy a jej chrámov náhodou došlo k jednej príhode.

-pokračovanie-


Úvodný obrázok: Pyramídy v Gíze (CC BY-NC-SA 2.0); egyptský Boh Thoth (CC0)

Referencie

Armando Mei (2014) ‘Il Segreto Degli Dei’.[Italian] CreateSpace Independent Publishing Platform; I edizione (11 dicembre 2014)


›› ARMANDO MEI je investigatívny novinár, ktorý sa narodil v Turíne v roku 1967. Pracoval v popredných talianskych novinách. Egyptológ-samouk, pracoval na mnohých výskumných projektoch, ktoré boli zdrojom jeho knihy: “36.420 B.C. - Le Piramidi Satelit ed il Codice Segreto” s úvodom entomológa Ph.D. Lloyda Knutsona. Z vedeckého hľadiska kniha popisuje revolučný objav jednej z možných funkcií pyramíd v Gíze a poskytuje väčšie objasnenie Turínskeho papyrusu (Kráľovského kánonu) s jeho dlhým zoznamom bohov, ktorí vládli Egyptu od roku 36 000 pred naším letopočtom. Spolu s Grahamom Hancockom, Robertom Bauvalom, Jeanom Paulom Bauvalom, Robertom Schochom a Andrewom Collinsom vystúpil na Medzinárodnej konferencii o starovekých štúdiách na univerzite Zayed v Dubaji v roku 2010.

Armando Mei

Zdroj: http://www.ancient-origins.net/ancient-places-africa/who-really-built-py...

© Ancient Origins, Všetky práva vyhradené

Preklad: Chrysemis

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Tento článok, ktorý sme pre vás preložili, má 690 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach,
prispejte prosím na ďalší chod portálu


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

THOTH ATLANTSKÝ (eg. Džihauti, Džehuti, Tahuti, Tehut, Techu, Tetu, gr. Thowt, Thoth)
http://www.cez-okno.net/thoth-atlantsky

SMARAGDOVÉ DOSKY THOTHA ATLANŤANA
http://www.cez-okno.net/clanok/smaragdove-dosky-thotha-atlantana

Gíza
http://www.cez-okno.net/rubrika/giza


Sekcie: 
október 19, 2017 21:37 popoludní

 

 

Top