Obrázok používateľa CEZ OKNO
LANOOVE PRAVDY 15: Bohovia, archanjeli, anjeli – alebo mimozemšťania?

Začalo to, keď ako chlapec čítal v Biblii o Bohu. Bol zmätený, pretože niektoré pasáže pojednávali o Bohu, ktorý potreboval na presun z bodu A do bodu B vozidlo – ako to?! Boh je predsa všadeprítomný, rozhodne sa nepotrebuje niekam dopravovať! Däniken to vysvetľuje zlým prekladom a jedným dychom dodáva, že omyl vznikol nie z hlúposti dávnych prekladateľov, ale z nedostatočnej úrovne vývoja civilizácie tej doby. Cez túto paradigmu dávni svedkovia nazerali na to čo zažívali, či interpretovali sprostredkované príbehy iných ako najlepšie vedeli. Ani sa im nesnívalo o lietaní, natož o kozmických letoch a to mohlo výrazne skresliť starobylé záznamy skutočných udalostí!


Línie v Nazca – každý o nich počul, dočkala sa táto záhada náležitého vedeckého skúmania? Áno! Skupina vedcov dorazila na planinu vyzbrojená naozaj netradične: žiadne lopatky, špachtličky či štetčeky. A nehľadali zvyšky starobylých ohnísk ani hroby, či iné kostrové pozostatky. Merali elektrický odpor, magnetické pole a ďalšie parametre! Zistili niečo zaujímavé? Čuduj sa svete, miesta s tými dlhočiznými plochami vykazovali mimoriadne výrazné anomálie. Viete kto tento vedecký výskum inicioval? Erich von Däniken! Vo svojom archíve má odtiaľ 5000 fotografií. V dokumentárnych filmoch ukazujú stále tie isté notoricky známe línie vytvárajúce gigantické zvieratá a aj s turistami bežne lietajú len nad týmito miestami. To by ale nebol Däniken, keby nešiel tam, kam to iných ani len nenapadne:)

Kvôli niekoľko kilometrovým(!) líniám museli byť kedysi dávno doslova zrezané vrcholky kopcov! Pokojne by tam mohol pristáť Boeing – ešte stále sa vám zdá pravdepodobnejšie, že sú to pradávne športoviská, ako nás presviedčajú archeológovia? Ako dokázali urobiť tak rozsiahle terénne úpravy? Opravte ma ak sa mýlim, ani dnes nie je jednoduché len tak “odrezať zavadzajúci kopec” pri stavbe diaľnic. Museli by sme na to mať sakramentsky dobrý dôvod podujať sa na niečo také, aj s dnešnou technikou! Nehovoriac o mimoriadnych hodnotách – bol tam nameraný až 8000 krát väčší elektrický odpor než len pár metrov vedľa. “Pod tými čiarami niečo je!”, tvrdí Däniken. Apropó, viete že na celej planine v Nazca je prísne zakázané kopať pod hrozbou väzenia a pokuty 10.000 dolárov?

Kvôli komu naši predkovia vytvárali všetky tie veľkolepé projekty?

“Už tu nie sú ľudia, ktorí Bohov zbožňujú a hovoria ´na Vašu počesť chceme vybudovať gigantickú štruktúru´, doba je iná...”, konštatuje smutne Däniken.

Ubehlo mnoho rokov. Koleso času sa otočilo a všetko sa pohlo vpred, stíhame držať krok a vládzeme sa zbavovať skostnatených dávno prekonaných postojov? Ako veľmi sme neochotní pozrieť sa na dávne udalosti novými očami?

“Je čas aby ľudstvo pochopilo, že učitelia z minulosti boli Bohovia a Bohovia boli mimozemšťania.”
Erich von Däniken

Lanoo

exkluzívne.cez.okno

Otázky, podnety a reakcie môžete Lanoovi posielať na: redakcia@cez-okno.net


Súvisiace:

ERICH VON DÄNIKEN Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/erich-von-daniken-vyber


marec 04, 2018 03:11 dopoludnia

 

 

Top