Obrázok používateľa CEZ OKNO
Léčitelství a zvířata

Tak jsem nedávno surfoval po internetu a četl jsem si množství nabídek kolegů léčitelů. Nabízejí velkou škálu služeb. Od jednoduchého „dobíjení“ energií přes harmonizaci čaker až po neznámé cizojazyčné praktiky, které laikovi ani náznakem neobjasní, co že s ním asi bude léčitel provádět aby jej uzdravil.

Nabídka služeb je vskutku velmi pestrá a dokonce někteří léčitelé nabízejí svoji pomoc i nemocným zvířatům. Velmi dobrým pomocníkem pro chovatele může být kniha od známého bylináře P. Váni který je špičkovým odborníkem ve svém oboru. Jeho recepty vždy pomohly nemocným lidem a lze tedy předpokládat že bylinková léčba zabírá stejně dobře i na zvířata. Nakonec – volně žijící tvorové si mohou zlepšit své narušené zdraví pouze tímto přirozeným způsobem Lékárnu ani veterináře ve volné přírodě nikde nenajdou.

Diskutabilní jsou však nabídky léčení zvířat prostřednictvím andělů, nebo duchovními čakrovými esencemi dovezenými z Dánska. Jelikož u zvířat nelze využívat tzv. placebo efekt, musí být výsledek terapie takový, aby poznal zlepšení zdravotního stavu nejen majitel zvířete ale i lékař-veterinář. A u těchto terapií o tom velmi vážně pochybuji. Zvláště by mne například zajímalo které čakry u zvířat ovlivňují dánské esence. Ono je velmi problematické spojovat léčbu tělesných neduhů u lidí s čakrami, natožpak u zvířat. Pokud vím, název čakra byl od pradávných dob používán pro tajná psychická centra v lidském těle. Už oživením jediné této čakry získá člověk nadpřirozené schopnosti. Kde však mají zvířata čakry, to určitě neví ani ti co jim tuto léčbu nabízejí. Rád bych si někdy prohlédl mapu těchto zvířecích čaker a přečetl jejich názvy. Bylo by to určitě velmi poučné. Když má třeba kráva více trávících orgánů, má asi podle těchto lidí i více čaker nežli člověk. A nohy má čtyři, ruce žádné. Kdoví jak je to tedy s jejími čakrami.

Neméně vzrušující četbou by byl popis jak andělé, kteří byli od Boha stvořeni k zvěstovávání důležitých událostí, hojí zlámanou kočičí nožku, nebo špatné trávení psa. Bohužel jsem neabsolvoval žádné školení, natožpak zasvěcení reiki. To bych pak mohl odborně posoudit její účinky při léčbě zvířat. Zastávám totiž stejný názor jako náš první president T. G. Masaryk, který prohlásil že mezi sebou a Bohem nepotřebuje žádné prostředníky. Já proto vím, že Bůh je všude a může přímo nemoc vyléčit. Třeba i nemocné zvíře ve kterém je pochopitelně taky přítomen. Dávat léčebnou energii nemocnému zvířátku prostřednictvím mistrovského krystalu, přes Metatrona či Saint Germaina je přenejmenším pošetilé a zasvěcování psa do Shambaly považuji přímo za hřích. Zasvětit se snad ještě dá do tajů kuchařského umění, ale i tak je to na hranici zneužití tohoto slova. A jakékoli léčení energií prostřednictvím nějakého mezičlánku se dá přirovnat předávání charitativního balíčku potravin prostřednictvím vyhladovělých poslů.

Každopádně to ale asi výborně funguje včetně léčení zvířat na dálku. Já mám sice na své léčebné postupy jiný systém se zpětnou kontrolou, ale kolegové budou pravděpodobně lepší. Doufám, že jsou si tak jisti účinkem svých praktik, že by se na místě nemocných zvířátek nechali léčit stejnou metodou. A že jsou si vědomi toho, že co činí jiným – to se jim mnohonásobně vrátí!

Josef Otruba

Autori: 
jún 23, 2008 16:22 popoludní

 

 

Top