Obrázok používateľa CEZ OKNO
LINK NA STRÁNKU, KDE SA „NIČ NEUDEJE“? BACHA!


UPOZORNENIE: Tento článok nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Text môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Prípadná podobnosť s existujúcimi osobami či skutočnosťami je čisto náhodná.

Ahojte, stala sa mi taká vec a píšem, lebo zjavne nie som jediný...

Jedného dňa som od kamoša dostal cez facebook v správe link na video, neuvedomil som si, že ten link je nejaký divný, nie klasický YouTube, ani nič podobné a klikol som naň. Presmerovalo ma na stránku, kde sa akože „nič neudialo“. A VTEDY SOM UROBIL ĎALŠIU CHYBU, ŽE SOM HNEĎ NEZMENIL HESLO NA MOJOM FACEBOOK-ÚČTE!

Následne mi Facebook hlásil, že som vraj vytvoril novú stránku a že som objednal reklamnú kampaň na jej propagáciu. UŽ VIETE KOĽKÁ BIJE?! Neetickí hackeri sa takto dostanú k heslu Vášho facebook-účtu, založia vo Vašom mene stránku, kde následne za Vaše peniaze objednajú kampaň na propagovanie svojich záležitostí!

Samozrejme som hned šiel na tú, cez môj účet hackermi vytvorenú stránku, a chcel ju zrušiť, ale po mojej žiadosti sa objavila hláška, že sa tak stane do dvoch týždňov(!). Išlo ma poraziť, pretože to bola masívna kampaň v inom štáte a už som len sledoval, ako mi nabieha u Facebooku dlh. Nepomohlo ani to, že som okamžite chcel zrušiť spárovanie platobnej karty a môjho facebook-účtu, funguje to totiž zrejme tak, že to zrušiť môžete až keď máte u Facebooku vyrovnaný dlh! Písal som na podporu viackrát, v angličtine aj v slovenčine, neprišla žiadna odpoveď a už je to viac ako 2 týždne...

Ako som neskôr na fóre zistil, mal som šťastie v nešťastí, písali tam ľudia, ktorí takto prišli až o stovky eur(!) a takisto sa vraj pomoci nedovolali. Navyše aj keď to riešili zablokovaním bankovej karty u svojej banky, dlh u Facebooku im stále zostáva...

Podtrhnuté sčítané:

NIKDY NEKLIKAJTE NA „DIVNÉ LINKY“, AJ KEĎ VÁM ICH POŠLE KAMARÁT V SPRÁVE, MÔŽE MAŤ TOTIŽ HACKNUTÝ ÚČET, NEMUSÍ O TOM VEDIEŤ A TAKTO HACKERI ROZŠIRUJÚ RADY SVOJICH OBETÍ!

OVERTE SI U TOHO, OD KOHO LINK PRIŠIEL, ČI TO POSLAL NAOZAJ ON A KAM TEN LINK VEDIE!

Zdá sa mi rozumné, že AK SA STANE ČOKOĽVEK PODOZRIVÉ, NAPR. PRESMEROVANIE NA STRÁNKU, KDE SA „NIČ NEUDEJE“, OKAMŽITE ZMEŇTE HESLO SVOJHO ÚČTU NA FACEBOOKU!

Chcem ostať v anonymite a Vám všetkým držím palce, nech sa Vám nikdy nestane to čo mne...

Prišlo mailom...


Súvisiace:

Útočníci napádajú Facebook, chcú získať čísla platobných kariet
https://www.cez-okno.net/clanok/informacne-technologie/utocnici-napadaju...


júl 31, 2018 23:48 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa joži
    jožiaugust 07, 2018 12:14 popoludní

    Komentár: 

    Tak Vám treba, keď potrebujete... fcb. Dávno som tam zrušil účet, nič mi FCB nedal. Hlúposti, hlúposti a hlúposti a neustále sa sťažovanie čo sa komu na FCB stalo. Niekedy mi ľudia pripadajú ako nenormálni.

 

 

Top