Obrázok používateľa CEZ OKNO
Líščí hlas orbánovskej politiky

Počas nedávneho stretnutia premiérov Slovenska a Maďarska v Mlynkoch navodzoval Viktor Orbán vo vzájomných vzťahoch atmosféru prímeria. Na ako dlho? Líškavé slová vodcu maďarstva adresované Robertovi Ficovi boli iba uspávankou. Po nej čoskoro príde hlasné vytrubovanie po celej Európe o krivdách páchaných na maďarskom národnom spoločenstve vo Felvidéku.


Orbánov plán vyzradil jeho priateľ, predseda SMK Józef Berényi, v diskusnej relácii Az Este v MTV 1, v ktorej uviedol, že maďarsko-slovenské prímerie potrvá do konca roka, kým sa neskončia rokovania o rozpočte Európskej únie, kde musia štáty východnej Európy ťahať za jeden povraz. Ale potom to príde...

Europoslanec Paška namieta

Smer maďarskej politiky ešte pred stretnutím v Mlynkoch udal maďarský občan Imre Juhász, ktorý predložil Petičnému výboru Európskeho parlamentu petíciu, v ktorej sa spolu s maďarskými europoslancami dožaduje pozastavenia členstva Slovenska v Európskej únii.

Túto nehoráznu požiadavku jej maďarskí predkladatelia zdôvodnili „protimaďarským diskriminačným uznesením NR SR o Benešových dekrétoch" zo septembra 2007. Juhász a jeho bábkovodiči si po piatich rokoch na čosi spomenuli a tvrdia, že Slovensko pokračuje v politike porušovania ľudských práv, keď v uznesení NR SR č. 1487/2007 deklaruje, že Benešove dekréty sú nemenné a nedotknuteľné.

Ak odhliadneme od nezmyselnosti tejto konštrukcie, podanie na Petičný výbor Európskeho parlamentu má jednu zásadnú chybu: v dokumente Národnej rady pod uvedeným protokolárnym číslom nie je o tzv. Benešových dekrétoch ani zmienka. Upozornil na to poslanec Európskeho parlamentu za SNS a podpredseda poslaneckej frakcie Európa slobody a demokracie Jaroslav Paška, ktorý zároveň podal námietky proti postupu Petičného výboru EP pri prerokúvaní maďarskej petície.

„Nijaké uznesenie NR SR totiž nemá poradové číslo 1487/2007. Pod týmto protokolárnym číslom je v NR SR evidovaná Smernica č. 5/2007 o ochranných opatreniach pre vstup a pohyb osôb, vjazd a parkovanie vozidiel v objektoch NR SR," povedal náš europoslanec pre TASR, pričom spochybnil aj profesionalitu administratívy spomenutého výboru Európskeho parlamentu.

Runové tabule na Slovensku

Žiadosť o pozastavenie členstva Slovenska v EÚ je otvorenou naničhodnou provokáciou, ale sú aj iné, viac-menej skryté formy provokácií, ktoré sa šíria na juhu Slovenska pod pláštikom maďarskej národnej spolupatričnosti. Osadzovanie informačných tabúľ s runovým písmom pri cestách v južných obciach má byť po turulománii novým, čitateľnejším označením územia, ktoré patrí Maďarom „odpradávna".

Lebo runy, ako tvrdia niektorí budapeštianski „historici", boli prastarým maďarským písmom, z ktorého vraj vznikla čínska slabičná abeceda. Maďarské runové teórie hovoria o tom, že starí Maďari boli na svojom vyznačenom území už nejakých pár storočí pred Kristom, potom odtiahli do altajských stepí a znova sa sem vrátili v desiatom storočí.

A tak Palóc Társaság (Spolok Polovcov) spolu s inými bojovými spolkami oživuje tieto spomienky, organizuje po maďarských školách na Slovensku kurzy a súťaže runového písma, odhaľuje runové tabule v obciach a mestách, pričom jeho členovia v štylizovaných poloveckých (kumánskych) krojoch plieskajú maďarskými korbáčmi na všetky svetové strany. Lebo Huni, Polovci a Maďari sú jedna veľká rodina a Slovensko je ich dedičná krajina. Príležitostne sa na runových kočovníckych slávnostiach na južnom Slovensku zúčastňuje aj poslanec maďarského parlamentu za stranu Jobbik Tamás Gaudi-Nagy.

Aktuálnou mániou Maďarov z hnutia Dvojjazyčné Južné Slovensko je vešanie maďarských tabúľ po železničných staniciach na slovenskom juhu. Na železničnej stanici Okoč pribudol nápis Ekecs a Okoličná na Ostrove je Ekel. Zákon o dráhach však iné ako slovenské názvoslovie pri označovaní železničných staníc nepripúšťa, preto ho železničiari opakovane odstraňujú a maďarskí aktivisti opakovane montujú.

Vraj im ide o „odstránenie vizuálnej diskriminácie maďarského jazyka". Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky chce požiadavke zopár horúcich maďarských hláv ustúpiť, len potrebuje pre dvojjazyčné názvy železničných staníc legislatívny rámec. Čo nie je, môže byť; Rudolf Chmel a Béla Bugár čoskoro vytiahnu zo šuplíka ďalšiu novelu zákona a so súhlasom kolegu poslanca Hrnčiara pomaďarčia hoci aj Martin na Szent Márton.

Všetko späť!

Nechajme však stranou popisovanie slovenských železničných staníc maďarskými názvami aj smiešne teórie o staromaďarských runách a poloveckých tancoch - okruh činností, ktoré financuje na Slovensku anyaországh, je oveľa širší. Napríklad extrémistické maďarské Hnutie 64 žúp má u nás celkom slušné zastúpenie v Komárne, Šamoríne, v Rimavskej Sobote a Fiľakove, kde nerušene pracujú iredentistické bunky tohto fašizoidného zoskupenia.

Regionálnym šéfom a zároveň predsedom komárňanskej bunky Hnutia 64 žúp je Gergely Dobay, ktorý v zastúpení felvidéckych Maďarov na protestnom mítingu pred slovenským veľvyslanectvom v Budapešti žiadal zrušiť Trianonskú zmluvu a vrátiť ukradnuté územia. Mindenet vissa! (Všetko späť!) Iný maďarský aktivista, László Gubík, ktorý medzičasom stratil slovenské občianstvo, bol prominentným hosťom Jobbiku v meste Szarvas a protislovenským svedkom na zasadnutí akejsi maďarskej súdnej rady - Výboru národnej spolupatričnosti maďarského parlamentu na Selyeho univerzite v Komárne.

Výpočet aktivít jednotlivých členov iredentistických spolkov a početných maďarských združení na Slovensku by zaplnil niekoľko stránok časopisu. O mnohých vystúpeniach našej domácej i maďarskej iredenty nás podrobne informoval vo svojom liste Slovák z Budapešti, ktorého meno a adresu z pochopiteľných dôvodov radšej zamlčíme.

V spomínanom liste nás najviac zarazila táto myšlienka: „Súčasná maďarská vládna elita sa nehodlá vzdať ani hmotných statkov v Karpatskej kotline... Dokonca riaditeľ Ministerstva národného hospodárstva Maďarska v júli t. r. na fóre usporiadanom v rámci mládežníckeho letného tábora Tusványos vyhlásil, že majetok (firmy a nehnuteľnosti) 200-tisíc nových maďarských občanov predstavuje významnú národohospodársku základňu a ministerstvo pracuje na jej inventarizácii."


Už sa teda inventarizuje majetok Maďarov v Sedmohradsku a na Slovensku ako národohospodárska základňa budúceho veľkého Maďarska. Čo na to hovorí minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák? Ešte stále ho máta Ukrajina a maďarská politika nie je preňho nijakým problémom?

Ľudovít Števko

Zdroj: EXTRA PLUS, www.extraplus.sk

Budapeštianski „historici" tvrdia, že runy boli prastarým maďarským písmom, z ktorého vznikla čínska slabičná abeceda. Na území južného Slovenska vídať runové písmo čoraz častejšie. Na snímke prívrženci a členovia Jobbiku po odhalení tabule s runovým písmom pred jednou z obcí


Súvisiace:

Lámanie chleba
http://www.cez-okno.net/clanok/serial-skutocne-madarske-snahy/lamanie-ch...

Ako v Babylone
http://www.cez-okno.net/clanok/serial-skutocne-madarske-snahy/ako-v-baby...

PRAVDA O DISKRIMINÁCII
http://www.cez-okno.net/clanok/ludovit-stevko/pravda-o-diskriminacii

SLEPOTA VLÁDY A TOTEMY MAĎARSTVA
http://www.cez-okno.net/clanok/ludovit-stevko/slepota-vlady-a-totemy-mad...


marec 21, 2013 23:57 popoludní

 

 

Top