Obrázok používateľa CEZ OKNO
Lunárny kalendár a Týždenný horoskop 21. - 27. 12. 2015

Lunárny kalendár charakterizuje každý z 365 dní z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní a tipov. Popisuje dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú deň za dňom Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš bežný život.

Pondelok 21.12. a utorok 22.12., Mesiac v znamení BÝK

Zdravie, psychika a kozmetika:
Mesiac v znamení Býka vyvoláva túžbu po pohodlí, pôžitkoch a estetike. Telesne vplýva na ústa, zuby, krk, uši a z vnútorných orgánov na mandle, štítnu žľazu a hlasivky. Je nevhodné obdobie na operácie krku! Pravidelne každé ráno pred umývaním zubov si stiahnime z jazyka biely povlak čajovou lyžičkou. Pri zápaloch zubného lôžka si spravme cez noc výluh z dubovej kôry, alchemilky, šalvie a stavikrvu. Byliny zmiešame v rovnakom pomere; na 1 l vody dáme 2 lyžice bylín a necháme lúhovať v studenej vode až do rána. Striedavo si pripravujme čaje z týchto byliniek: tymián, repík alebo šalvia

Záhrada a domácnosť:
Zakonzervujme olejom kosačky, čerpadlá, kultivátory a ďalšiu drobnú techniku, ktorú používame v záhrade. Vyrobme kŕmidlá a búdky pre vtáčiky a rozvešajme ich po záhrade. Ak sa nám podarí vytvoriť vtákom dobré podmienky, na jar sa u nás zahniezdia a budú nám chrániť záhradu pred mnohými škodcami. Nielen že nás bude prítomnosť vtáčikov tešiť, ale vyhneme sa aj škodlivým postrekom.

Streda 23.12. a štvrtok 24.12., Mesiac v znamení BLÍŽENCI

Zdravie, psychika a kozmetika:
Mesiac v Blížencoch žičí komunikácii a spoločenským kontaktom. Ak treba, vybavme korešpondenciu alebo telefonáty, predebatujme, čo treba. Telesne Mesiac ovplyvňuje ruky, ramená, plecia, priedušky a pľúca. Pľúca sú teraz aktívne, nezaťažujme ich preto nadmerným množstvom cigariet! Pri reumatických ťažkostiach si na bolestivé miesta dávajme rozmarínový obklad a pime čaj zo zmesi medovky (40 g), brezy (30 g), benediktu (30 g) a ihlice tŕnitej (20 g); lyžička zmesi sa zaleje šálkou horúcej vody a lúhuje sa 10 minút. Pijeme priebežne počas dňa aspoň 3 šálky. Na trvalé zlepšenie je však nevyhnutná detoxikácia tela pôstom a očistnými kúrami.

Záhrada a domácnosť:
Vyvetrajme pivnicu a skontrolujme uskladnené ovocie a zeleninu. Nahnité kusy ihneď odstráňme! Na trávnik ešte môžeme porozhadzovať rozložený kompost. Ak sme nestihli odrezať vrúble čerešní a višní v dňoch plodov, narežme si ich v piatok.

Piatok 25.12. a sobota 26.12., Mesiac v znamení RAK

Zdravie, psychika a kozmetika:
Mesiac vchádza do znamenia Raka. Pod vplyvom Raka sme citlivejší. Venujme sa rodine, nebojme sa prejaviť svoje city. Telesne Mesiac ovplyvňuje žalúdok, pečeň, žlčník, dolnú časť hrude a pľúc. Najlepším liekom na pečeň je spánok a teplo. Regeneráciu pečene môžeme podporiť aj čajom z pestreca mariánskeho, pripraveným klasickým spôsobom: na šálku dáme 1 lyžičku semienok, zalejeme vriacou vodou a lúhujeme 10 minút; pijeme 3 x denne. V Rakovi si nedávajme strihať vlasy, ani si ich neumývajme. V piatok je spln. Za splnu je prospešné vyhnúť sa ťažkým jedlám a prispieť tak k regenerácii organizmu.

Záhrada a domácnosť:
V dňoch listov nikdy nezabúdajme na izbové rastliny. Ak ich pestujeme v prekúrenej miestnosti, výdatne ich zalejme – teraz dokážu vodu veľmi efektívne využiť. Veľa izbových rastlín si privykne na zalievanie iba počas dní listov.

Nedeľa 27.12., Mesiac v znamení LEV

Zdravie:
Lev nám dáva odvahu, silu, tvorivosť a optimizmus. Ráno si dajme studenú sprchu na rozprúdenie krvi. Ak je pekné počasie, vyjdime si na prechádzku.

Záhrada:
Skontrolujme uskladnené ovocie v pivnici a nahnité kusy ihneď odstráňme.

Čerpané z Lunárneho kalendára na rok 2015

Kalendár na rok 2016 za najlepšiu cenu nájdete na tejto adrese.

Všetky TÝŽDENNÉ predpovede pre rok 2015 nájdete na tejto adrese.


Slnko je v znamení Strelca. Od utorka je v kvadráte s Jupiterom v Panne. Merkúr je v Kozorožcovi aj s Plutom v konjunkcii a spolu sú v kvadráte s Uránom v Baranovi, v trigóne s Jupiterom a v sextile s Venušou v Škorpiónovi. Neptún je v Rybách v kvadráte so Saturnom v Strelcovi a Mars vo Váhach je v opozícii s Uránom. Mesiac dosahuje spln v piatok. Konštelácia vytvára finančné a spoločenské problémy.

Pondelok: Mesiac o 1.13 hod. vstupuje do Býka, je v sextile s Neptúnom a v trigóne s Merkúrom a Plutom. Vládca Býka je Venuša, nachádza sa v zemitom živle a vplýva na krásu, umenie architektúru a všetko pekné, čo sa dá ohmatať.

Utorok: Slnko vstupuje do Kozorožca o 5.47 hod. a nastupuje slnovrat. Mesiac je v trigóne s Merkúrom, Plutom a Jupiterom a v opozícii s Venušou. Po zdravotnej stránke si dávame pozor na nosohltan, krk štítnu žľazu a krčnú chrbticu.

Streda: Mesiac je v kvadráte s Neptúnom a v opozícii so Saturnom. Mesiac o 3.31 hod. vstupuje do Blížencov, kde je vládca Merkúr nachádzajúci sa vo vzdušnom živle a vplývajúci na komunikáciu, rozum, vzdelanie a zbližovanie.

Štvrtok: Mesiac je v opozícii so Slnkom, v kvadráte s Jupiterom a v trigóne s Marsom. Po zdravotnej stránke si dávame pozor na ruky, ramená, pľúca a nervy. Na všetko si vyhradíme dostatok času a pohodlia.

Piatok: Mesiac je v splne o 12.11 hod. a je v opozíii so Slnkom a v trigóne s Neptúnom. Mesiac o 6.27 hod. vstupuje do Raka a tam je vládca Mesiac nachádzajúci sa vo vodnom živle a vplýva na jemnosť a rodinnú súdržnosť.

Sobota: Mesiac je v kvadráte s Uránom, v opozícii s Merkúrom a Plutom, v sextile s Jupiterom a v trigóne s Venušou. Po zdravotnej stránke si dávame pozor na žalúdok a metabolizmus. Jeme pomaly a v pokoji.

Nedeľa: Mesiac je v konjukcii s Merkúrom a v trigóne s Venušou a Saturnom. Mesiac o 11.31 hod. vstupuje do Leva, kde je vládca Slnko. Nachádza sa v ohnivom živle a vplýva na nadšenie, hrdosť až pýchu a schopnosť organizovať a riadiť.

Peter Mišík

Kontakt: 055/6251710

Foto: Marek Bednář

Zdroj: http://putnici.sk/


Všetky TÝŽDENNÉ predpovede pre rok 2015 nájdete na tejto adrese.

Všetky MESAČNÉ predpovede pre rok 2015 nájdete na tejto adrese.

Sekcie: 
december 20, 2015 21:36 popoludní

 

 

Top