Obrázok používateľa CEZ OKNO
Magická čínska medicína: Masírujte denne tento bod a uvidíte, čo sa stane

V čínskej medicíne ide o extrémne dôležitý bod. Nazýva sa San Yin Jao, niekedy označovaný aj skratkou SP6. Tento priam magický bod sa nachádza na vnútornej strane lýtka na oboch nohách. Jeho masáž prináša telu viacero zdravotných prínosov. Používa sa u mužov aj žien, no obzvlášť prínosným je pre nežnejšie pohlavie, keďže ony sú viac náchylné na stres, chronickú únavu a nedostatok spánku.


Masírovaním bodu SP6 dokážu ženy dokonca aj zlepšiť svoj vzhľad a vyriešiť mnohé zdravotné ťažkosti, o ktorých si bližšie povieme v tomto článku.

Ako nájsť bod SP6

Pred tým, než prejdeme k popisu jednotlivých zdravotných účinkov, je potrebné si najskôr zadefinovať presnú polohu bodu San Yin Jao.

Pre lokalizáciu bodu priložte 4 prsty nad vnútorný výbežok členku tak, ako to znázorňuje úvodný obrázok.

Tam by sa mala pod kosťou nachádzať malá priehlbinka.

No a práve v danom mieste pod holennou kosťou (nosná kosť dolnej končatiny), sa nachádza náš hľadaný bod SP6, ktorý budeme masírovať.

Kedy masáž vykonávať

Masáž by sa mala opakovať každý deň.

Je možné ju robiť v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu, no najlepším časom je večer a mala by trvať aspoň 10 minút.

Teraz sa poďme bližšie pozrieť na zdravotné prínosy, ktoré vám masáž uvedeného bodu prinesie:

Stabilita tráviaceho systému
Masáž bodu San Yin Jao dokáže odstrániť nadúvanie a vyriešiť aj mnohé iné zdravotné ťažkosti s vašim tráviacim systémom.

Stimulácia vaječníkov a maternice
Masírovanie tohto bodu je obzvlášť dôležité pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť, pretože stimuluje činnosť vaječníkov a maternice.

Pravidelný menštruačný cyklus
Masážou bodu SP6 sa u žien zlepší menštruačný cyklus a taktiež dôjde k odstráneniu alebo zmierneniu menštruačných bolestí.

Zlepšenie elasticity pokožky
Ak chcete podporiť činnosť vašej sleziny, potom pravidelne masírujete bod San Yin Jao. Výsledkom správnej funkcie sleziny bude aj zlepšenie elasticity a zdravia vašej pokožky.

Stimulácia produkcie hormónov a intímnej žiadostivosti
Masírovaním tohto bodu dokážete vyriešiť mnohé hormonálne problémy, zvýšiť chuť na intímny život a tiež si dopomôžete k znovuzískaniu vašej ženskej zmyselnosti.

redakcia Bádateľ.net

Zdroj: www.badatel.net


Súvisiace:

Čínska medicína
http://www.cez-okno.net/stitok/cinska-medicina


Autori: 
december 18, 2015 18:22 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top