Obrázok používateľa CEZ OKNO
Michael M. Faitl: 5 ROKOV ASTRONAUTOV časť druhá

„Pochybuji, že měli všichni jen nějaké halucinace. Mohli bychom pokračovat donekonečna, ale možná, se ten opravdový mimozemský kontakt děje úplně nepozorovaně na privátní úrovni, kdy většina kontaktovaných osob o tom ani nemluví, anebo je to pro ně a jejich okolí naprostá samozřejmost, jak můžeme pozorovat ze zpráv přicházejících především ze zemí jako je Peru, Ekvádor a podobně, kde celé vesnice mají kontakt s neznámem a to skoro na denním pořádku. V televizi nám však takové věci jistě neřeknou.“

Interview s Michaelom M. Faitlom

www.astronauti.cz

›› PREDCHÁDZAJÚCA ČASŤ


Ktorý z objavov bol v rámci archeoastronautiky podľa Vás zlomový? (z dávnej i nedávnej minulosti)

Když se čistě zaměříme na archeoastronautiku, tedy mimozemské návštěvy v historii lidstva, tak musím nejprve zdůraznit, že patřím do skupiny těch, kteří zastávají názor, že zatím stále nemáme žádný stoprocentní nezpochybnitelný důkaz ve formě fyzického objektu, který by potvrzoval tuto teorii, ať se to někomu líbí, nebo ne. Pěkně to popsal ve své knize “Ancient Alien Question“ (›› mimochodem již na trhu) ›› Philip Coppens. Budiž mu země lehká.

Máme sice k dispozici mnoho anomálních objevů, nicméně všechny se dají vysvětlit celkem lehce pomocí několika různých teorií a všechny jsou stejně relevantní jako právě archeoastronautická. Jako příklad mohu uvést známá zlatá letadélka z Kolumbie. Kromě mimozemšťanů se úplně klidně totiž mohlo jednat o vyspělou pozemskou civilizaci, která znala tajemství létání. Anebo to přeci jen může být znázornění nějakých živočichů, kteří již vyhynuli před mnoha staletími, a proto nejsme schopni je identifikovat. Je to vše otázka z jaké perspektivy se na věci podíváme. Takovýto přístup se potom dá lehce aplikovat na mnohé další nálezy jako je bagdádská baterie, linie v Nazce, náhrobní kámen krále Pacala, egyptské pyramidy atd.

Zkrátka nic z toho, co je veřejnosti přístupné nepotvrzuje takový mimozemský kontakt stoprocentně. To však neznamená, že někde v hlubokých sklepích významných institucí a muzeí a především soukromých sbírkách neexistují takové artefakty. A já si dovolím spekulovat, že existují, protože rozsah vykrádání starých hrobek a památek v posledních 200 letech, a možná déle, sahá za hranice naší představivosti a někdy tyto objekty končit musí. Rozhodně to však není na očích veřejnosti. Nicméně držme se reality, protože to už zacházíme trochu do konspirací.

Zajímavější situace pak nastává, když se zaměříme na staré texty a legendy, které nám dávají větší přehled o tom, co se mohlo v dávné historii na Zemi odehrávat a já nemám nejmenší problém mnohé z těchto považovat za zaznamenané historické reálné události a ne pouhé legendy. Včetně Bible. Je to často také otázka interpretace. Pokud bych však měl nějakou specifickou problematiku upřednostnit, určitě vidím největší potenciál k získání definitivního důkazu archeoastronautické teorie v naší DNA a nám podobných tvorů.

Jedním z nejnovějších a nejslibnějších momentů je ›› výzkum deformovaných lebek z Peru a dalších míst na světě, včetně ›› lebky Hvězdného dítěte a ›› trpaslíka z pouště Atacama. Myslím, že tohle je cesta jak se dopátrat pravdy, protože se ukazuje, že na Zemi žilo/žije mnohem více zajímavých tvorů v lidské podobě a trend směřuje k potvrzení teorie, že moderní člověk je skutečně jakýmsi hybridem pozemského hominida a jiné bytosti, možná právě mimozemské.

Bohužel v této sféře je zapotřebí velké množství finančních prostředků, které samozřejmě, a troufnu si říct cíleně, nejsou k dispozici k takovému výzkumu. Genetika udělala v posledních letech obrovský krok dopředu, technologii k důkladným testům již máme, ale není vůle ze strany autorit tyto analýzy DNA u kontroverzních artefaktů provádět. A není divu, protože takové výsledky by mohly velice rychle a nezpochybnitelně narušit, nebo přímo zlikvidovat zaběhnuté status quo, které vyhovuje mnoha lidem, kteří jsou u moci, především pak církvi a ekonomickým oligarchům.

Ktorý zo známych zážitkov opisujúcich mimozemský kontakt považujete za najautentickejší?

Největší váhu vždy dávám zkušenostem a zážitkům, které přicházejí od astronautů, vojenského personálu, civilních pilotů, policejních složek a podobně. Tito lidé jsou velice dobře trénovaní pozorovatelé a ví, jak rozlišit objekty na obloze a různé klimatické anomálie. Pokud pilot popisuje nějaký fenomén, který se vymyká běžnému dění a je mu cizí, pak jistě ví, o čem mluví, protože než usedne do kokpitu, prochází důkladným tréninkem v mnoha směrech včetně složitých psychologických testů.

Korunu tomu pak samozřejmě dávají kosmonauti, kteří podstupují ještě složitější výcvik. Každý z nich je ve své zemi považován za hrdinu, jsou to celebrity největšího kalibru, a pokud mi chce někdo namluvit, že když mluví o UFO a kontaktech s neznámými bytostmi, dělají to z nudy, aby se úmyslně zdiskreditovali v očích veřejnosti, která má pro ně tak velký respekt? Nemyslím si. Kdyby snad několik z nich na stará kolena zešílelo, nebo podlehli nějaké psychické poruše tak prosím, ale to není náš případ. Je jich příliš mnoho, kteří otevřeně mluví o těchto věcech, což bychom neměli brát na lehkou váhu. Je to mezinárodní fenomén, protože se nejedná jen o kosmonauty Spojených států, ale také mnoha jiných zemí.

Je jich pravděpodobně ještě daleko víc a nejen ti, o kterých víme, protože ne všichni mají dostatek odvahy promluvit a to platí pro ostatní profese, jako jsou piloti a vojenský personál stejným způsobem, protože ti jsou navíc vázáni přísahou o takových věcech nemluvit na veřejnosti. Z nám obecně známých případů kontaktu stále i po letech zůstává velice věrohodný ›› Travis Walton.

Dále je také potřeba brát seriózně všechna skupinová pozorování a hromadné únosy, protože čím víc lidí je v případu zainteresováno, tím složitější je ho zfalšovat. Případ z roku 1996 z brazilské Varginhy je dle mého jedním z velice autentických, protože existuje mnoho nezávislých svědků, kteří jsou stále na živu a dobře si pamatují, co se tenkrát odehrálo, narozdíl od historického ›› Roswellu, kolem kterého již panuje tolik kontroverze a mlžení, že se asi nikdy nedozvíme pravdu. Těch případů je celá řada jako třeba známá bitva o Los Angeles z roku 1942, nebo invaze ve Washingtonu v roce 1952, které zůstávají dodnes nevysvětleny, ›› světla z Phoenixu z roku 1997 nevyjímaje, i když tyto případy nemusí nutně znamenat mimozemský kontakt. Ovšem v situacích, kde dochází k interakci s neznámými bytostmi už se to tvrdit nedá.

Zajímavý a méně známý případ pochází z Afriky, kde v roce 1994 pozorovalo 62(!) dětí přístání UFO na pozemku soukromé školy za bílého dne. Pochybuji, že měli všichni jen nějaké halucinace. Mohli bychom pokračovat donekonečna, ale možná, se ten opravdový mimozemský kontakt děje úplně nepozorovaně na privátní úrovni, kdy většina kontaktovaných osob o tom ani nemluví, anebo je to pro ně a jejich okolí naprostá samozřejmost, jak můžeme pozorovat ze zpráv přicházejících především ze zemí jako je Peru, Ekvádor a podobně, kde celé vesnice mají kontakt s neznámem a to skoro na denním pořádku. V televizi nám však takové věci jistě neřeknou.

Otázka na záver – vaša najobľúbenejšia epizóda Ancient Aliens? :)

Mám rád všechny, protože je to myslím si jeden z nejlepších počinů na téma archeoastronautiky, který se kdy podařilo realizovat. Je těžké vyzdvihnout jeden díl nad všechny, protože každý je o něčem jiném a celkově utvářejí komplexní pohled na věc. Nabízí ucelenou formou srozumitelný přehled alternativních pohledů na různé záhady a jevy existující v našem světě a veřejnost tento seriál přijala s obrovským nadšením.

Řekl bych, že vyvolal ve světě doslova lavinu sledovanosti a vedl ke vzniku mnoha dalších projektů, webových stránek, video produkcí, bočních projektů a celkově přiblížil myšlenky archeoastronautiky daleko širší veřejnosti, než doposud všechny knihy dohromady. Český a slovenský trh nevyjímaje a to si myslím, že je obrovský úspěch.

Osobně mám nejradši ty úplně první epizody z první sezóny. Myslím, že jsou nejpodařenější, protože přeci jen musím přiznat, že s každou další novou sezónou tvůrci seriálu popouštějí uzdu fantazie více a více a v některých případech myslím zacházejí ve svých spekulacích již trochu daleko. Nicméně musíme si uvědomit, že se stále jedná jen o televizní show a o její existenci rozhoduje sledovanost. A i proto mám nejradši ty první díly, které touto marketingovou mašinérií nebyly ještě tolik ovlivněny.

Ďakujeme za rozhovor, tešíme sa na ďalšie skvelé články a reportáže...

CEZ OKNO sa zhováral Sokol


PREDCHÁDZAJÚCU ČASŤ nájdete ›› na tejto adrese


►VIDEOrozhovor s MICHAELOM M. FAITLOM (2011) nájdete ›› na tejto adrese


AUTOROVE ČLÁNKY nájdete ›› na tejto adrese


Tento článok z www.cez-okno.net môže byť šírený jedine celý, bez zmien a zadarmo, vrátane celej tejto poznámky (Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License)

Súvisiace:

Seriál: Michael M. Faitl – 5 ROKOV ASTRONAUTOV
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-michael-m-faitl-5-rokov-astronautov

HOVORY CEZ OKNO
http://www.cez-okno.net/hovory-cez-okno

VIDEOHOVORY CEZ OKNO
http://www.cez-okno.net/video-hovory-cez-okno


apríl 29, 2015 23:14 popoludní

 

 

Top