Obrázok používateľa CEZ OKNO
Mikrofony na stropě a mikročipy v hlavě

Ředitel konstrukcí u Googlu Scott Huffman říká, že do pěti let budou mít lidé mikrofony připojeny ke stropu a mikročipy uložené v mozku, aby se zajistilo rychlejší vyhledávání na internetu. Poslední útočiště soukromí bude zcela rozvráceno. Huffman v interview s londýnským Independent řekl, že Google pracuje na konceptu založeném na mikrofonech visících ze stropu, které budou reagovat na slovní požadavky.

„Stejně jako dobrý osobní asistent vás přeruší a řekne vám: ‚Musíš už jít.‘ A poskytne vám to tu informaci, kterou chcete,“ řekl Huffman s dodatkem, že, „do pěti let… vám bude Google odpovídat stejným způsobem, jako by odpovídal člověk.“

Když se ptali na sklon takového systému, který by mohl být zneužit k odposlechům NSA, tak Huffman nenuceně odvětil, že lidé by prostě měli Googlu důvěřovat (tj. společnosti, která už NSA dovolila „svévolně“ těžit data z jejich cloudové sítě), že jejich informace zabezpečí.

Huffman podbízel vlastnosti takovéhoto systému s návrhem, že lidé by mohli žádat Google, aby sledoval rozhodující okamžiky z fotbalového zápasu v televizi přes mikrofony nebo aranžoval cestovní plány.

„Mohl bych se zeptat svého Google ‚asistenta‘, kde bych měl poobědvat tak, aby tam servírovali francouzská jídla a nebylo to moc drahé. Google se do toho dá a řekne: ‚OK, jedeme tam,‘ a až nastoupím do svého auta, mělo by mě to už do té restaurace navigovat. Jsme opravdu nadšení myšlenkou, že mnohočetná zařízení spolu budou schopna jedno s druhým mluvit,“ řekl Huffman.

„Google věří, že nakonec bude moci lidem zajistit datové potřeby tím, že bude výsledky posílat přímo do mikrofonů implantovaných do mozků uživatelů,“ uvádí zpráva, jejíž koncept Huffman tak vítá.

Ač pro některé je pomyšlení na mikrofony zabudované dovnitř do mozku hororem, existuje celé hnutí lidí, kteří sami sebe nazývají transhumanisty, kteří takovýto scénář otevřeně s radostí vítají. Na ty, kdo odmítají takovouto technologii adoptovat, se nakonec bude pohlížet jako na luddisty a technofoby.

Bude-li transhumanistické utopie Googlu dosaženo, stanou se nakonec mikročipy uvnitř vašich mozků tak všudypřítomné jako mobilní telefony. Tohle se spustí ve jménu pohodlí a Google nám zajistí, že bude uplatněno silné zabezpečení k ochraně soukromí (přičemž bude ruku v ruce spolupracovat s NSA na znesvěcení soukromí).

Jak už jsme před tím zdůrazňovali, misí Googlu je to, aby se stal všude vlezlým až do té míry, kdy bude poslouchat konverzaci v našich vlastních domovech jako součást širších manévrů směřujících k ‚Internetu věcí‘, kdy bude každé zařízení připojeno k Internetu a do jisté míry se stane de facto dohledovým uzlem.

Počínaje tzv. „chytrými“ pouličními světly, která využívají mikrofonů k záznamu konverzace, k analýze hlasů a ke sledování lidí, přes Xboxy a zařízení mobilních telefonů, která jsou podobně jako celé naše prostředí přetvářena na to, co bývalý ředitel CIA David Petraeus vítal, jako „skrytou státotvornost.“

Podle vynašečů jako William Binney NSA už zaznamenává naše konverzace přes emaily, telefony a VOIP a analyzuje je v reálném čase. Jakmile budou naše domovy a naše ulice zamořeny mikrofony, tak budou poslední útočiště soukromí zcela rozvrácena.

Preklad: Miroslav Pavlíček

infowars.com

Zdroj: http://www.ac24.cz/

Článek podléhá licenci Creative Commons 3.0, http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/cz/


Podrobné správy na tému "UMELÁ INTELIGENCIA" nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Rok 2045 podľa riaditeľa Googlu: Vládnuť budú stroje
http://www.cez-okno.net/clanok/rok-2045-podla-riaditela-googlu-vladnut-b...

BCI: Od protetických končetin po TELEPATICKÝ ČIP
http://www.cez-okno.net/clanok/bci-od-protetickych-koncetin-po-telepatic...

Nové technológie
http://www.cez-okno.net/nove-technologie


Sekcie: 
december 12, 2013 17:56 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Matej
  Matejdecember 13, 2013 13:59 popoludní

  Komentár: 

  Hah, ani zadarmo by som také niečo nechcel, nie to ešte platiť za to. Našťastie mám toľko rozumu, že sa nenechám zmanipulovať k takýmto nezmyslom nikdy v živote. Prirodzenosť a normálne pamäť už nebude existovať, ľudia budú totálne dezorientovaní a závislí na tom čo im niečo povie. To nie je zrovna svetlá budúcnosť, ovšem ak to naozaj príde. V Amerike to určite bude hitom, ale našťastie niekde sú ľudia natoľko rozumní, že to zavrhnú ;)

 2. Obrázok používateľa milan
  milanjanuár 17, 2014 17:26 popoludní

  Komentár: 

  Samozrejme je to hlúposť. Ti najobmedzenejsi po tom tuzia, ak to chcu mat nech si maju, ale aby robili z toho beznu vec to urcite nie.

 

 

Top