Obrázok používateľa CEZ OKNO
Miliony dětí mají předepsány antipsychotické léky, které nepotřebují

Jsou doktoři šílení? Američtí psychiatři předepisují antipsychotické léky dětem v jedné třetině všech návštěv, což je skoro třikrát více, než během devadesátých let. Skoro 90% všech antipsychotických předpisů mezi roky 2005 a 2009 bylo předepsáno na něco jiného, než k čemu je povolila americká FDA.


Výzkumníci tvrdí, že takový nárůst předpisů antipsychotických léků do značné míry léčí poruchy chování, včetně ADHD (nedostatek pozornosti a hyperaktivita) – i když nejsou tyto poruchy léčitelné pomocí antipsychotik.

Léky jako Abilify a Risperdal, které se používají hlavně u pacientů se schizofrenií, jsou stále více předepisovány mládeži s ADHD, která má problém s kontrolou svého chování.

„Jen malá část antipsychotických léčeb dětí (6%) a dospělých (13%) je schválena klinickou indikací FDA,“ řekl Dr. Mark Olfson, profesor klinické psychiatrie na Columbia University, pro agenturu Reuters.


Děti s ADHD nejčastěji berou léky určené k léčbě schizofrenie, bipolární poruchy a podrážděnosti autismem.

V roce 2010 Američané utratili 16,1 miliard dolarů za antipsychotické léky určené k léčbě bipolární poruchy, schizofrenie a deprese.


Ať už jsou tyto léky účinné nebo ne, tak jsou známy pro své zdravotní problémy, jako je cukrovka, vysoká hladina cholesterolu, svalové tiky a přibývání na váze. Studie z University of Massachusetts zjistila, že děti s antipsychotickými léky měli čtyřikrát vyšší pravděpodobnost výskytu cukrovky.

Mezi roky 1993 a 2008 zemřelo 31 děti na následky požití Risperdalu a dalších 1 200 utrpělo vážné zdravotní komplikace.

Překlad článku National disaster: Millions of children prescribed antipsychotic drugs they don’t need
http://rt.com/usa/news/children-antipsychotic-taking-us-187/

Zdroj: http://www.freepub.comehere.cz/


Súvisiace:

Příznaky ADD nebo ADHD mohou být i známkou přílišné konzumace cukru nebo nudy
http://www.cez-okno.net/clanok/add/priznaky-add-nebo-adhd-mohou-byt-i-zn...


Sekcie: 
september 01, 2012 00:52 dopoludnia

 

 

Top