Obrázok používateľa CEZ OKNO
Nejen k Wingmakers

Skutečné poznání základních filozofických otázek, ale i otázek týkajících se současné situace lidstva se pomalu ale jistě začíná dostávat k poměrně širšímu okruhu lidí. Tato „pravda“ je samozřejmě trnem v oku těch, kteří nemají zájem, aby se lidé probouzeli, protože pak již není možno s nimi tak snadno manipulovat a ovládat je k prospěchu svému.

Důrazným popíráním pravdy se jako již mnohokráte v minulosti dá dosáhnout pravého opaku. Proto v této naší době informační exploze sáhli ti, jejichž zájem není zcela totožný se zájmem lidstva, k daleko účinnější a relativně snazší metodě. Trochu mi tato metoda připomíná biblický mýtus o stavbě Babylonské věže. „Bůh“ tehdy nechtěl, aby byla postavena věž až do nebe, ale místo toho, aby zasáhl například svými blesky a hromy a stavbu rozbořil, pomátl stavitelům jazyky, takže se mezi sebou nemohli domluvit. Stavba tak nebyla nikdy dokončena.

Zřejmě pro velkou úspěšnost je tato metoda použita i dnes. Takže byli najati velice schopní tvůrci alternativních filozofií, náboženství a konspiračních teorií a těmito teoriemi byl zaplaven svět, v současné době zejména internet. I poměrně absurdně a nelogicky vypadající teorie a informace pocházející často ze zdrojů označovaných jako channelingy si nacházejí své příznivce. Jedná se o velmi širokou škálu teorií a informací od těch nejabsurdnějších až po ty nejsofistikovanější.

Ty nejsofistikovanější se zejména ve svých základních filozofických představách velmi blíží „pravdě“ a jsou psány velmi inteligentní formou a vytváří dokonale ucelená učení. Je téměř nemožné pro běžného člověka odhalit skryté manipulace, které obsahují. Zároveň však obsahují i popis současné situace a pravděpodobný vývoj budoucnosti. A to je hlavní důvod jejich účelu. Svést lidi k tomu, aby dobrovolně (případně s nadšením) akceptovali cíle zamýšlené tvůrci.

Mým osobním pocitem je, že Wing Makers a vše kolem nich by mohli být jednou z těchto mnoha teorií. Nečekejte ale ode mě kategorický soud. Nestudoval jsem tento komplex materiálů tak důkladně, abych mohl vyjádřit něco jiného než tento svůj pocit. Pokusím se jej odůvodnit.

Celý text je psán velice inteligentním, ale poměrně komplikovaným jazykem a není jednoduché všemu porozumět. To by mohlo být záměrem, protože lidé mají tendenci považovat teorie vyjádřené složitě a nesrozumitelné za geniální a mají tendenci jim věřit, aniž aby jim plně rozuměli. Kromě toho pokud lidé něčemu plně nerozumí, obtížně zpozorují, že jsou manipulováni někam, kam nechtějí. Přestože se v textu mluví i o lásce, působí studeným, umělým, strojovým dojmem, což se však velmi obtížně přesněji formuluje a kromě toho to může být způsobeno tím, že text byl tvořen nelidskou inteligencí. Nabízená řešení pro budoucnost na mě působí bezcitným dojmem. Jakoby to autor s námi myslel dobře, ale to, že při případných změnách se počet obyvatel Země sníží na třetinu, jde jaksi emočně mimo něj.

Při poslechu hudby v hlubokém meditačním stavu, jsem měl občas pocit „jakoby se mi někdo hrabal v mozku“ a prováděl v mém vědomí určité úpravy, které se mi v tom okamžiku zdály, že nejsou v souladu s mými zájmy a podvědomě jsem si proti tomuto působení vytvořil obranu.

Cílem velké většiny učení je (celkem logicky) získání si co největšího počtu příznivců. V určitém pojetí se jedná o vytváření egregoru toho kterého konkrétního učení. Egregory mohou být energetizovány prostřednictvím symbolů, tvarových nebo zvukových zářičů (hudba) či rituálů, k čemuž patří i různé druhy tzv. zasvěcení a jiné techniky (např. vizualizační). Proto jsou mnohá učení doplňována specifickými technikami a symboly, aby to přispívalo k napojení se a posílení egregoru konkrétního učení. Téměř k dokonalosti to dovedly církve, ale je vidět, že i mnohá nová učení tento princip plně využívají. Jako velmi názorný příklad bych uvedl Wingmakers.

S tím je spojena jedna důležitá otázka. Kdo z nás má takové schopnosti a je si jist, že pozná, k jakému egregoru a energiím se vlastně prostřednictvím různých hudebních či obrazových zářičů napojuje? Egregory fungují obousměrně, tj. nejen, že je vyživujeme svojí energií, ale zároveň jsme jimi i ovlivňováni a toto ovlivňování zase směřuje k posilování egregoru. Jedná se o jakýsi pud sebezáchovy egregoru.

Abych nebyl špatně pochopen, není mým úmyslem zavrhnout všechna tato učení s jejich symboly a rituály, ale jen upozornit na možná úskalí s tím spojená. Zdá se mně poněkud neopatrné stáhnout si z nějakého webu (o jehož skutečných autorech a jejich úmyslech v podstatě vůbec nic nevíme) např. hudbu (o které navíc autoři sami tvrdí, že je speciálně kódovaná) a poslouchat ji a někdy ještě při rozšířeném stavu vědomí (meditaci) a nechat ji tak působit na nechráněnou mysl. To se týká rovněž různých typů výuky duchovních technik nebo zasvěcení od osob, o kterých toho rovněž příliš nebo vůbec nic nevíme. U těchto osob se ani nemusí jednat o zlý úmysl, protože ony nás napojí pouze na určitý egregor, o kterém mají možná také jen své iluze a matné či mylné představy. Bohužel mezi mnoha lidmi panuje domněnka, že čím dražší je seminář či kurz (a nejlépe od zahraničního Mistra), tím větší a kvalitnější přínos pro svoji osobu získají.

Dle mého názoru by poznání mělo sloužit k osvobození od závislostí na všech druzích matrixu. V mnoha případech mám takový dojem, že se děje osvobození od starého matrixu napojením na matrix jiný. Tento nový matrix nemusí být vyloženě škodlivý, ale stále se jedná o napojení na nějaký druh matrixu, který s vysokou pravděpodobností bude mít tendenci ovlivňovat člověka tak, aby to bylo ku prospěchu matrixu (konkrétního egregoru), což zcela nevylučuje, že to může být i k momentálnímu prospěchu člověka, ale vždy to má svá velká „ALE“.

Některá nová učení bývají téměř vždy velmi sofistikovaná, ale často i velmi obtížně srozumitelná pro běžné lidi. Někdy to skoro připomíná latinské bohoslužby pro obyčejné lidi v dřívějších dobách. Přemýšlel jsem proč a došel jsem k jednomu z možných důvodů. Pokud někdo má zájem získat pro svoji nauku – ať už z jakéhokoliv důvodu – co největší počet příznivců (nejlépe věřících), zvolí následující postup.

Na úvod vytvoří text, který je plně srozumitelný a který je vytvořen tak, aby se dalo předpokládat, že mnoho lidí s tímto textem bude rezonovat, takže se naladí na vlnu příjmu. Poté v další části text učiní podstatně složitějším a tím ho učiní pro běžné lidi téměř nesrozumitelným. Způsob může být různý. Zejména je běžně používáno neznámých výrazů, případně zcela nově vytvořených, včetně specifických názvů (akcí, učení dějinných událostí), které nemají žádnou logickou návaznost na běžné významy slov v názvu použitých. Samozřejmě tak, aby to působilo velmi sofistikovaně a vědecky.

Tato nesrozumitelnost u lidí, kteří jsou naladěni na příjem, způsobí, že pro (z jejich pohledu) logickou (a často i faktografickou) nepřezkoumatelnost, přestanou text zkoumat svojí logikou a rozumem a začnou "věřit". Což je přesně situace, kde je autor či autoři textu chtějí mít. Pak již mohou opět vhodně zvolenou formou do vědomí věřícího čtenáře vkládat své názory.

Miroslav Zelenka

www.miroslav-zelenka.cz

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Seriál: Duchovná lekárnička
http://www.cez-okno.net/serial-duchovna-lekarnicka


júl 26, 2012 19:06 popoludní
 • krát komentár

10 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Lanoo
  Lanoojúl 26, 2012 19:31 popoludní

  Komentár: 

  WM AA is OK
  alebo tiež
  Wingmakers Ancient Arrow je v poriadku
  ešte inak
  prvé nálezisko
  teda materiály z neho ako hudba obrazy poézia filozofia
  http://www.cez-okno.net/wingmakers
  vrelo odporúčam
  a dúfam, že tu ešte z ich materiálov pribudne
  Namaste

 2. Obrázok používateľa Johny
  Johnyjúl 26, 2012 19:38 popoludní

  Komentár: 

  Presne tak,
  inac mam nieco k tomu "hrabaniu sa v hlave".
  Viete, otazne je, ci to "prekodovavanie" je nasledkom ich hudby, alebo sa tam vtisla nejaka cudzoroda entita a vyuziva vasu otvorenost, ze tym materialom doverujete a tak si robi svoju agendu.
  Ja osobne mam mnohorocne skusenosti s materialmi Wingmakers a mozem povedat, ze najma ich hudba je pre mna nieco zazracne, mohol by som to pocuvat od rana do vecera. A pozorujem na sebe len a len pozitivne zmeny.
  Bacha na to, kto sa na vas napoji ked meditujete, to su vazne veci.
  Vlk v ovcom ruchu je v astrale absolutne bezna taktika...

 3. Obrázok používateľa Mikeboreček
  Mikeborečekjúl 26, 2012 22:55 popoludní

  Komentár: 

  Ak meditujete odporúčam byť pri vedomí toho, že meditujete. Nikdy neopúšťajte telo, či hlavné vedomie...

 4. Obrázok používateľa Pavel Smutny
  Pavel Smutnyjúl 27, 2012 12:24 popoludní

  Komentár: 

  Clanky,...od Dr. Nerudu o Wingmakers, o Ancient Arrows,...som si precital pomerne pozorne, pozrel ich videa, obrazky,...Neruda sam hovori o projektoch v ktorych bol zapojeny ako o snahe urcitych entit pod vedenim hlavne osoby s menom Fifteen, napojenych na mimozenstanov o nahliadanie do buducnosti, o snahe zasahovat v urcitych kauzalnych bodoch o zmenu priebehu buducnosti,....osoby su tam cipovane, je im po absolvovani urcitych astralnych ci inych ciest vymazavana pamet,...to su skorej postupy selmy ako postupy pozitivnych sil,...sam Neruda hovori ze vlastne zdrhol z projektu,...Niektore vyjavy asi z buducnosti zobrazuju velke zmeny na Zemi v ludoch? s vyobrazenim Nibiru prilitavsieho do perihelia,...hovoria o kauzal. bode okolo po 2011,..tie starsie materialy cez ktory sa im nedari dostat,...

 5. Obrázok používateľa logos
  logosjúl 27, 2012 08:30 dopoludnia

  Komentár: 

  Cim je clovek menej vyzrety, tym silnejsie emocie nim lomcuju, tak tento argument na spochybnovanie WM neberiem.
  A kedze verim na reinkarnaciu ( mam vlastne skusenosti s opustenim tela, rozsirenim vedomia v tomto stave ) tak tento argument nula bodov.

  Ze su WM pisane zlozito a malo zrozumitelne ? No pre koho ako. Myslim, ze na zaciatku hned pisu, ze tieto poznatky nie su pre kazdeho, a zalezi na vnimani kazdeho, co si z toho vie zobrat a co pochopi. Urcite suhlasim s nazorom, ze WM su vytvorene genialne, maju viacurovnove podavanie informacii, a ak ma clovek v sebe zakodovane rozne predsudky, tak podanie vysvetleni sposobom, ktore nam umoznuju tie predsudky pochopit moze z druhej strany sposobit, ako manipulacia.

  Ale je uz na kazdom, aby sa riadil intuiciou a vychadzal hlavne zo svojich poznatkov, svojich pochopeni a objavoval v sebe spojenia so vsetkym.

 6. Obrázok používateľa Márty
  Mártyjúl 27, 2012 09:09 dopoludnia

  Komentár: 

  Děkuji MZ za článek hodný k zamyšlení.
  Ps.: Na wingmakers odborník nejsem, raději například. http://www.vrana.cz/princ/
  :-) S pozdravem MK.

 7. Obrázok používateľa meldo
  meldojúl 27, 2012 16:56 popoludní

  Komentár: 

  Ja osobne sa povazujem za prebudeneho cloveka a pan Zelenka ma na tom obrovsku zasluhu. Aj ked pozorne sledujem nove teorie na temu vzostup, som uz celkom unaveny z neustale pribudajucich novych a novych teorii, "objavov" ale najma, z ich sugestivneho podavania "pravdy". O WM som az doteraz toho moc nevedel a po precitani tu uverejnenych informacii som iba krutil hlavou nad tym, cim vsetkym sa ludia dokazu nechat krmit. Ludkovia moji drahi, ved my vieme vsetko. Uz tu niekto spomenul intuiciu. Prave ta je to, co by sme mali pocuvat. Vo svojom vnutri sme predsa vsetci uzasne vyvinutymi bytostami, ktore sa rozhodli absolvovat zazitok hmoty cez proces reinkarnacie. Tak prestanme sa uz zamyslat nad ...inami a zacnime zit. Odporucam vychutnavat si moment pritomnosti, vnimat, pozorovat, neriesit a s pokorou prijmat vsetko stvorenie okolo nas. Potom to pride - laska ku vsetkemu a vsetkym.

  Dobre ranko :-)

 8. Obrázok používateľa Anonymný
  Anonymnýjanuár 05, 2019 11:46 dopoludnia

  Komentár: 

  A dokázal byste milovat a plně přijímat i gerontofila nebo třeba..? Já s tím mám teda obrovskej problém.

 9. Obrázok používateľa teonik
  teonikjúl 27, 2012 17:54 popoludní

  Komentár: 

  ahoj
  wm jsem sledoval od 2000 do 2009,myslím,že to byl přínos pro mě...
  některé Jamesovy praktiky,nikoli obsah učení,ale jeho postup při předávání,mě však od dalšího sledování odradily...
  zdarec
  @
  ...

 10. Obrázok používateľa gap
  gapjúl 27, 2012 20:47 popoludní

  Komentár: 

  Na začátek musí napsat, že pana Zelenku osobně znám a proto si snad mohu dovolit říci, že pokud něco napíše, tak to má rozmyšlené a ví proč to píše.

  Všem obdivovatelům Wingmakers doporučuji znovu pročíst a promyslet si odstavec o sebezáchovném pudu egregorů, a v tomto případě Egregoru Wingmakers.
  Zároveň vím, že není na mě hodnotit, kdo kam a komu předává svou energii. ;-)

 

 

Top