Obrázok používateľa CEZ OKNO
Nosenie slnečných okuliarov môže ovplyvniť Vašu šišinku (epifýzu)

Nosením okuliarov môžete ovplyvniť epifýzu a čoraz viac ľudí nosí okuliare, aj keď slnko nesvieti a vidím tiež, že malé deti už od batoliat majú slnečné okuliare. Spomínam si na článok od Dr. Ornsteina v časopise Let’s live v októbri 1980, v ktorom bolo vysvetlené, že slnečné svetlo je veľmi dôležité a denné svetlo je životne dôležité. Stvoriteľ poskytol nášmu emočnému a fyzickému zdraviu epifýzu a prikázal: "Buď svetlo"!

Epifýza je aktívna žľaza s vylučovaním počas celého života. Prírodné, nefiltrované slnečné svetlo je nevyhnutné pre riadne fungovanie tejto žľazy. Svetlo ako vedomá elektromagnetická energia zo Slnka vstupuje do tela cez optické nervové vlákna, ktoré zase priamo stimulujú epifýzu, svetlo-citlivý orgán. Epifýza prevádza svetelnú energiu na elektrochemický impulz, ktorý priamo napája hypotalamus.


Hypotalamus je časť mozgu, ktorá sprostredkováva všetky životne dôležité procesy v tele cez jeho bezprostredné a priame spojenie do hypofýzy a autonómneho nervového systému. Hypotalamus je plný svetlocitlivých buniek, ktoré premieňajú elektromagnetické signály svetla na neurochemické impulzy, ktorý je priamo prenášaný do hypofýzy. Hypofýza na výmenu spracováva a vylučuje hormóny do tela a tým udržiava homeostázu. Spoznanie tohto všetkého nás núti zamyslieť sa kedy vôbec nosiť slnečné okuliare a nenasadzovať ich malým deťom na oči.


Oči sú schopné prispôsobiť sa slnečnému žiareniu oveľa viac, než sme im pripisovali. Keď pracujeme v zariadeniach s umelým svetlom počas dňa potom môžeme súhlasiť, že ľudia nedostávajú dostatok prirodzeného svetla. Jedno z tvrdení Dr. Ornsteina, ktoré už skôr spomenul vo svojom článku.

Ďalší zdroj tiež skúma súvislosť medzi slnečnými okuliarmi a epifýzou...

V knihe Nature’s Detox Plan – A Program for Physical and Emotional Detoxification od Roya Mankovitz, je uvedené, že "Nevýhodou slnečných okuliarov je, že interferujú s časťou endokrinného systému zahŕňajúceho epifýzu, ktorá je svetlo citlivá. Ešte nie celkom chápeme fungovanie epifýzy, ale z toho, čo vieme, si neželáte, aby bola v neporiadku." (Str. 145)

Nasledujúce bolo publikované v nedávnom článku o sezónnej afektívnej poruche:

Obmedzte množstvo času, kedy nosíte slnečné okuliare, pretože slnečné okuliare obmedzujú cestovanie slnečného svetla z očí do epifýzy.

Okuliare a kontaktné šošovky Vás okrádajú o energiu tým, že blokujú niektoré z ultrafialových žiarení, ktoré cestujú cez oči do hypofýzy, píše Patricia McCormac.

Ďalšia dokumentácia: Epifýza je spínač hypofýzy, ktorá riadi proces starnutia. Melatonín je kľúčový hormón, ktorý epifýza produkuje.


Vystavovanie sa slnečnému svetlu počas dňa je jedna metóda zvýšenia produkcie melatonínu. Uistite sa, že zložíte okuliare aj slnečné okuliare pri získavaní slnečného svetla, pretože epifýza je stimulovaná svetlom cez oči.

Okrem toho, už ste niekedy čudovali nad koreláciou medzi okuliarmi a množstvom svetla, ktoré prenikne do Vašej epifýzy?

Zdroj: http://www.in5d.com/sunglasses-pineal-gland.html

Preklad: PhDr. Martin Marek

exkluzívne.cez.okno


Súvisiaci materiál v angličtine nájdete na tejto adrese

Súvisiace:

Epifýza
http://www.cez-okno.net/epifyza


Sekcie: 
jún 10, 2012 16:43 popoludní

 

 

Top