Obrázok používateľa CEZ OKNO
„Mňa motivuje vnútro - srdce“

Raz môj dobrý známy nadhodil, že keby bolo aj dnes umenie naozaj umením, nepotrebovali by sme západných motivačných spíkrov so zaručenými sterilnými schémami šťastia a úspechu, čo sa s nimi akoby vrece roztrhlo. Každý z nás ale potrebuje aspoň občas silnú motiváciu. Ako sa motivujete Vy?
Mňa motivuje vnútro - srdce. Ono ma ženie. Ja ho iba počúvam. Keď nemám energiu, počkám si na ráno a na slnko, a všetko je hneď inakšie. Narodil som sa sem s obrovským batohom energie.

Rozhovor s Pavlom „Hiraxom“ Baričákom

http://www.hiraxshop.sk/pavel-hirax-baricak


Cestovanie, kapely, básnické zbierky a knihy, to hovorí samé za seba. Odkiaľ beriete inšpiráciu? Vidieť Vaše CV, vyzerá to ako min. 7 bežných životov...

Inšpirácia je cesta, život, všade navôkol nás je tisícka vecí, ktoré sú nádherné, živé, skutočné... Len ich treba vidieť. A samozrejme moje vnútro - to všetko, čo sa vo mne udeje, to pretavím na slová, fotky, noty :-)

Stavím sa, že je medzi nami veľa takých, čo držia akoby "svoju tvorbu pod pokrievkou". Čo by ste povedali človeku, ktorý ešte neurobil ten povestný prvý krok? Máte príhodu alebo príbeh, ktorý v tomto zmysle triafa klinec po hlavičke?

Ja som za to, že čo sa vytvorí, má ísť medzi ľudí. Ale na druhej strane šepkám, že nech všetci robia to, čo cítia, teda ak nechcú ísť so svojimi zrkadlami duše na svetlo božie, chápem, nenútim. Samotnou tvorbou čistia svoje vnútro, tým pádom čistia aj svet...

Môj posledný román Plynutie má dvoch hlavných hrdinov, ktorí píšu básne. A v románe Sekundu pred zbláznením je zasa hlavný hrdina z hudobnej kapely... Tak sa týchto oblastí "tvorenia" dotýkam asi najviac.

Aké miesto má vo Vašom živote meditácia?

Žiaľ, teraz keď prišli deti, nie som moc meditatívny. Jediný čas, kedy mi zostáva čas na meditáciu je pred zaspávaním, prípadne ráno, kým mi Sárka neskáče po hlave "hijóóó." :-)

Život je zdá sa najlepšia meditácia :) Máte množstvo stretnutí s ľuďmi, je nejaká otázka, ktorú by ste veľmi rád zodpovedal, ale ešte ju nikto nepoložil?

Nie, pri každej mojej besede, či prednáške padnú presne tie otázky, ktoré majú :-)

Čo chystáte najbližšie? Bude medzi Vianocami a Silvestrom možnosť Vás niekde vidieť vystupovať?

Nie, posledný koncert s mojou pohansko-metalovou kapelou RAMCHAT zahráme 23. 12. a potom mám prvé čítačky až v polovici januára.

Ako spisovateľa Vás pozná veľa ľudí, určite nie každý vie o HIRAX Shope...

HIRAX Shop funguje už osem rokov. Je to môj e-shop pre mladých - oblečenie, topánky, doplnky, CD-čka ale aj knihy. Všetko - od punku, HC, metalu až po vážne i komerčné veci. Vznikol z môjho hudobného vydavateľstva HIRAX Records, až neskôr sa premenoval na HIRAX Shop.

O ktoré CD HIRAX Records je najväčší záujem?

O moju novú, pagan metalovú kapelu RAMCHAT a CD Bes. Zatiaľ prišli objednávky na 50 kusov, čo je v tomto čase na underground neskutočne veľa. Fans, Slovania, ďakujeme za odozvu!

Akými rôznymi spôsobmi môžu ľudia toto snaženie podporiť?

Tak, ako každú inú kapelu - kúpou CD, trička, či iného merchandise priamo od kapely na koncerte, zaplatením vstupného na ich koncert. To sú jediné príjmy pre každú jednu kapelu. Ak sa pretrhne toto spojenie medzi poslucháčmi hudby a tvoriteľmi muziky, skupiny budú zanikať.

A ako môžu ľudia podporiť seba? Nech hľadajú svoje korene. Sme Slovania, v našej histórii sú naše bunky otcov, je v nej skrytého veľmi veľa. Existuje veľmi veľa stránok o pohanstve, napríklad www.vedy.sk kde sa človek môže dozvedieť veľmi veľa. Ale nech selektuje a berie iba tie myšlienky, s ktorých sa teší jeho duša...

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa radosti do Života:)

CEZ OKNO sa zhováral Sokol


VŠETKO o čom sme tu písali nájdete na tejto adrese

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

hovory.cez.okno
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/hovory-cez-okno


december 20, 2013 20:55 popoludní

 

 

Top