Obrázok používateľa CEZ OKNO
Mystériá sibírskeho “Údolia smrti” XI. – ČO SA SKRÝVA ZA VÝBUCHOM V TUNGUZKE 7

Miestni obyvatelia, ktorých vypočúvali vedci, ktorí prišli preskúmať explóziu v Tunguzke sa zhodli, že tesne pred hrozivým zábleskom sa stromy, jurty (nomádske obydlia) a kusy pôdy vzniesli do vzduchu, pričom vlny v riekach smerovali proti prúdu. Tieto pozorovania sú priamych dôkazom toho, že sa tam odohrala vákuová implózia, nasávajúca všetko smerom k svojmu centru, súčasne tam ale bola aj zložka pôsobiaca opačným smerom, pretože stromy v epicentre výbuchu popadali smerom von od centra. Rozdiely v smerovaní poukazujú na použitie technológie na vyrovnanie výbušných síl!

Vyrovnávacie výbušné sily

Svedectvá množstva svedkov navodzujú obraz presne riadeného rozloženia tlaku v tlakovej vlne.

Výskumný materiál a rozhovory obsahujú značné množstvo faktov, ktoré si odborníci nevšimli – dôkazy, ako napríklad, že otrasy, hluk a záblesk, ktoré sprevádzali explóziu, opísali svedkovia buď ako strašné alebo ako sotva badateľné, hoci dediny a ľudia, od ktorých výpovede pochádzajú sú od seba vzdialené len minimálne.

Máme výpovede množstva svedkov, ktorí sa nachádzali pomerne blízko miesta výbuchu a ktorí sa vraj vôbec nevšimli žiadny silný úder a necítili otrasy, zatiaľ čo v niektorých dedinách vzdialených viac ako 600 km od epicentra sa otriasali domy a praskali okná a pece!

Inými slovami, hlavná tlaková vlna bola nejakým spôsobom vyvážená tak, aby trpelo čo najmenej ľudí, hoci bolo nemožné zabrániť ako zvieracím obetiam (zmizli tisícky sobov) tak ľudským. Nie každý počúval varovania šamanov a odišiel preč.

Toto nebolo prvý krát, čo výskumníci narazili na použitie technológie na vyrovnanie výbušných síl. Procesy a následky tunguzskej explózie sa podobajú explózii, ktorá sa odohrala 12. apríla 1991 v Sasove, približne 500 km južne od Moskvy. Detailný prieskum ukázal, že v oboch prípadoch bola hlavná sila tlakovej vlny a následky výbuchu ohromných rozmerov presunuté do iného priestoru (dimenzie)!

Špecifickým ukazovateľom využitia technológie na vyrovnávanie výbušných síl je charakteristický zvuk predchádzajúci a uzatvárajúci fázu hlavného výbuchu.

Aj v tunguzskej aj sasovskej explózii (druhá spomenutá zanechala obrovský kráter s rozmermi 28 x 3,5 m priamo v centre mesta), predchádzal samotnému výbuchu zvuk, ktorý sa následne znovu objavil, a ktorí svedkovia tunguzskej explózie opísali ako “podobný zvuku vetra, ktorý veje zo severu na juh”.

Iní ho opísali ako zvuk, ktorý vydáva vo vzduchu trojpalcová nábojnica. Všimnite si, že tento zvuk predchádzal výbuchu a potom sa znovu objavil – zvuk akoby niečo letelo preč od miesta katastrofy. V prípade sasovského incidentu opisovali svedkovia tento efekt ako zvuk padajúceho alebo odlietajúceho prúdového lietadla!

Tu je výpoveď ženy menom Nikitinová, ktorá pracovala na sasovskej železničnej stanici:

Zrazu bolo počuť strašný hluk, steny rozhľadne, kde som vtedy stála, sa triasli. Potom nastala explózia obrovskej sily. Okenné sklá sa rozbili a popadali na zem...

Svedkovia opísali, že zvuk sa od nich potom vzďaľoval.

Celkovo, môžeme udalosti opísať nasledovne:
1. narastajúci rachot (hluk)
2. silná explózia
3. rana, ako keď lietadlo prekonáva zvukovú bariéru a utíchajúci rachot (hluk podobný odlietajúcemu prúdovému lietadlu)

Využitie vyrovnávajúcej sily jednoznačne poukazuje na prítomnosť inteligentnej sily, ktorá riadila všetko čo sa stalo. Ak by sa to nestalo, následky výbuchu by boli oveľa horšie a zničujúcejšie, pravdepodobne by stáli tisíce a tisíce nič netušiacich ľudských životov!

Prvý úder zasadil smerom nadol tunguzskému meteoritu terminátor, ktorý ho očakával a zachytil vo výške okolo 10 000 metrov.

Výbuch sprevádzal oslepujúci záblesk, ktorý spôsobil rádioaktívne spálenie vegetácie a požiar v okruhu 25 km.


Schéma z časopisu Technika i Molodež (č. 1, 1984) ukazuje polohu svedkov a trajektóriu “sfér terminátorov”, ktoré boli vo výpovediach výskumníkom Suslovovi (1), Astapovičovi (2), Krinovovi (3), Konenkinovi (4) a Fastovi (6) považované za meteorit. Číslo (5) ukazuje trajektóriu určenú expedíciami, ktoré navštívili miesto nárazu, na základe smerovania popadaných stromov

Časopriestorové deformácie

Obrovský elektromagnetický výboj, ktorý nastal v momente nárazu terminátora spôsobil, že pôda bola vystavená veľmi silnému magnetickému poľu, čo malo extrémny dopad na prostredie a časopriestorovú štruktúru miesta výbuchu – viedlo to k zmene toku fyzického času, ktorá bola v tejto oblasti zaznamenaná vedeckými expedíciami o desaťročia neskôr.

Narušenie časopriestoru pomocou silnému elektromagnetického výboja je súčasťou vyrovnávacej technológie!

Ak vezmeme do úvahy, že UFO využíva rovnaké elektromagnetické pole na narušenie časopriestorovej štruktúry, aby sa mohlo presúvať medzi dimenziami, potom nám rôzne charakteristické vlastnosti uvedené v opisoch tunguzských svedkov umožňujú nový pohľad na zmienené udalosti a odhaľujú fascinujúce detaily, ktoré unikli pozornosti vedcov.

Tu je príbeh Ivana Kurkagyra, syna jedného z tunguzských svedkov. Obsahuje zvláštny opis toho, ako v momente zásahu spôsobil silný elektromagnetický výboj narušenie priestoru – niektorí ľudia a zvieratá boli zrazu presunutí na iné miesto. Inými slovami, boli premiestnení v priestore!

Veľa stanov stálo pokope. Ráno bolo počuť úder hromu. Rozpútala sa mimoriadne hlučná búrka. Ničila stany, ľudia lietali vzduchom. Ľudia sa ocitali v močiari. Nechápali... ako sa tam dostali. Búrka, ktorá spôsobila požiar v tajge, tiež pohltila ich soby. Oheň sa šíril. Stál tam jeden stan. Chlapík chcel ísť domov. Peniaze mal vo svojom tursuku (plstenej taške). Keď uvidel požiar, ponáhľal sa vziať peniaze. Utekal k rieke, smerom ku stanom. Oheň ničil stany (jeho susedov). Ľudia sa hádzali do rieky. Oheň sa šíril na druhú stranu rieky. Tí, čo boli v rieke začali horieť. Ponárali sa, ale aj tí, čo sa ponorili začali horieť, spálilo im hlavy. A takto všetci zomreli...

Ešte jedna črta ukazuje výrazný efekt na časopriestorovú štruktúru v oblasti výbuchu. V momente výbuchu sa nebo akosi roztvorilo a ľudia mohli vidieť vesmír – nebeskú klenbu.

A. S. Kosolapovova, dcéra S. B. Semjonova, povedala Krinovovi v roku 1930:

Mala som 19 rokov a v čase dopadu meteoritu som bola v obchode vo Vanavare. Marfa Brjuchanovová a ja sme išli do studne po vodu. Marfa začala naberať vodu a ja som stála vedľa nej, pozerala som sa na východ. V tom momente som uvidela ako sa predo mnou severná obloha roztvorila až po zem a vyšľahol oheň. Boli sme vystrašené a ja som zo seba dostala len, „Prečo sa obloha roztvorila cez deň? Počula som o roztvorení oblohy v noci, ale nikdy nie cez deň“. V tom sa obloha znovu zavrela a počuli sme rany podobné výstrelom...

V čase prvého úderu čakalo v oblasti niekoľko sfér terminátorov, stáli na jednom mieste a pálili vrcholky stromov a vegetáciu svojou vysokofrekvenčnou energiou. V posledných minútach pred vrcholnou udalosťou, do oblasti (neskôr pomenovanej podľa Kulika) priletelo niekoľko ďalších terminátorov.

Mnoho ľudí, ktorí videli ako ohnivé gule letia oblohou povedalo, že ich pohyb sprevádzalo jasné, oslepujúce svetlo a silné tepelné žiarenie.

Všimnite si, ako sa táto udalosť javila obdivujúcemu rozprávačovi Oloncha:

Kium Erbiie
nedostihnuteľný v lete,
bez tieňa,
rýchly posol - posol nebeského Djesegeia,
v lesknúcom sa brnení,
letí rýchlejšie ako blesk,
šampión Kium Erbiie.
Letel ako padajúca hviezda,
len vzduch za ním svišťal...
Letel ako šíp
až za hranice západného žltého neba,
k nižším strmým svahom nebies,
ktoré viseli nad priepasťou.
Letel vysoko -
len hrom dunel...
Za ním planul modrý oheň,
v pätách mu horel biely oheň,
okolo neho lietali červené iskry,
oblaky žiarili...

Je zaujímavý fakt, že “hranice západného žltého neba” znamená presne oblasť Podkamennaja Tunguzka!

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Valerij Uvarov

Zdroj: http://www.bibliotecapleyades.net/

Preklad: V.K.

exkluzívne.cez.okno


Tento článok, ktorý sme pre vás preložili, má 1135 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach, prispejte prosím na ďalší chod portálu. Dôležité je každé euro!


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Tunguzská katastrofa
http://www.cez-okno.net/rubrika/tunguzska-katastrofa

Mimozemská intervencia?
http://www.cez-okno.net/rubrika/mimozemska-intervencia


september 26, 2016 23:38 popoludní

 

 

Top