Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tipy týždňa

Články, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť!


2012 - RADIKÁLNÍ OČISTA ŽIVOTA

Lencher Falprea  |  "V poslední době se ve svém okolí neustále setkávám se zaneprázdněnými (rozuměj nic nestíhajícími) či nemocnými lidmi (angína či jiné nemoci dýchacích cest). Vzhledem k tomu, že v mých očích jde o téměř masové měřítko a oběma fázemi jsem si také prošel, dovolím si podělit se o uvědomění, které mne poctilo svou moudrostí..."

Správa dňa

Si vo svete, ale nie si z neho. Nie je potrebné, aby si sa nechal strhnúť zvykmi sveta. Užívaj ich, ale nepokúšaj sa ich zmocniť a nedovoľ im, aby sa ony zmocnili teba. V Novom veku nie je potrebné nosiť vrecovinu a sypať si popol na hlavu alebo rozhlasovať do okolia, že si úbohý hriešnik a že nie si hoden, aby si bol nazývaný Mojim milovaným dieťaťom. Každé takéto učenie je zo starého sveta, je chybné a nepravdivé. Prijmi, že sme jedno a že Ja som v tebe. Uvedom si, že si vyvádzaný z temnoty celého toho chybného učenia do slávneho svetla. Nechaj za sebou všetko staré a nechaj to umrieť prirodzenou smrťou. Vstúp do nového obrodený v Duchu a pravde a poznaj význam naozajstnej slobody. Potrebujem ťa slobodného, nie stále zviazaného sebou samým a sústredeného na seba. Buď ako malé dieťa, voľný a radostný, a ži stále v prítomnom okamihu.

Vyberáme z archívu

ÚNOSY ŠEDÝMI MIMOZEMŠŤANMI
http://www.cez-okno.net/clanok/exkluzivnecezokno/unosy-sedymi-mimozemstanmi
Rozhovor s Bobom Deanom (2011, SK)
http://www.cez-okno.net/clanok/bob-dean/rozhovor-s-bobom-deanom-2011-sk
1. časť: Egyptská minulosť, 1. kapitola: Pramene a zvláštnosti
http://www.cez-okno.net/clanok/z-nasej-kniznice/1-cast-egyptska-minulost...

Seriály

Zasvěcení lidská a sluneční
http://www.cez-okno.net/clanok/clanok/a-a-bailey-zasveceni-lidska-a-slun...
Meditácia
http://www.cez-okno.net/rubrika/meditacia
Očkovanie
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/ockovanie


TAJEMSTVÍ SKRYTÁ V DEJINÁCH

Jaromír Kozák  |  "Po uvedení duchovných diel predstavujúcich vrchol egyptského myslenia máme možnosť zhliadnuť exkluzívny rozhovor s ich autorom..."

Správa dňa

Život je taký, aký si ho vytvoríš. Prečo nenachádzať v každej situácii naozaj to najlepšie a plne sa neradovať, bez ohľadu na to, kde si a čo robíš? Nikdy nemíňaj čas a energiu prianím, aby si bol niekde inde a robil niečo iné. Možno, že vždy nechápeš, prečo si tam, kde si, ale môžeš si byť istý, že pre to existuje pádny dôvod a že je tu pre teba úloha, z ktorej sa máš poučiť. Nebráň sa tomu, ale zisti, v čom tá úloha spočíva, a pouč sa z nej rýchlo, aby si mohol pokročiť ďalej. Predsa by si nechcel zostať stále rovnakým, či áno? Akonáhle prestaneš odporovať a jednoducho prijmeš úlohy, ktoré sa máš naučiť, a bez problémov ich vyriešiš, zistíš, že život je oveľa jednoduchší, a navyše budeš mať radosť zo zmien, ku ktorým dochádza. Rastlina neodporuje rastu a zmene; jednoducho s nimi splynie a rozvíja sa v pravej dokonalosti. Prečo neurobíš to isté?

Vyberáme z archívu

UFO Noviny č. 1
http://www.cez-okno.net/clanok/yezid/ufo-noviny-c-1-februar-2011
Hadí síla ve starém Egyptě
http://www.cez-okno.net/clanok/hadi-sila-ve-starem-egypte
Arabská pověst o původu pyramid
http://www.cez-okno.net/clanok/egypt-rozne/arabska-povest-o-puvodu-pyramid

Seriály

Rozhovory Herma s Asklépiom
http://www.cez-okno.net/serial-rozhovory-herma-s-asklepiom
Corpus Hermeticum
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/corpus-hermeticum
Josef Otruba
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/josef-otruba


POSELSTVÍ MÍRU

Evangelium Essenských  |  "Když všechno znáš a víš, řekni nám, proč musíme tak hrozně trpět? Proč nejsme zdraví jako jiní lidé? Mistře, uzdrav nás, abychom byli silní a nemuseli setrvávat v naší bídě!"

Správa dňa

Na nikoho sa nespoliehaj. Nepotrebuješ žiadnu podporu a duševnú istotu zvonku, lebo to všetko máš hlboko v sebe. Všetci túžia po vnútornom pokoji a nájdu ho, keď si nájdu čas, aby ho hľadali. Urobíš si čas, aby si poznal pravdu, alebo prijímaš doslova všetko, čo počuješ, uvidíš a prečítaš? Ak niečo vnútorne vieš, nič alebo nikto zvonka tým nemôže otriasť. Je to pre teba tak skutočné, že by sa nemohlo nič stať, ani keby proti tebe išiel celý svet a vyhlasoval, že nemáš pravdu. Bol by si schopný ísť ticho ďalej svojou cestou bez toho, aby by si bol znepokojený či vyvedený z rovnováhy. To je radosť a sila vnútorného poznania. To je to, čo ti môže dať pokoj, ktorý presahuje všetky chápania. Nuž, kedykoľvek máš o niečom akúkoľvek pochybnosť, vojdi do seba a hľadaj pravdu, a Ja ti ju zjavím; potom choď svojou cestou v mieri a dôvere.

Vyberáme z archívu

Ježíš v Indii
http://www.cez-okno.net/clanok/jezis/jezis-v-indii
ARAMEJSKÝ OTČENÁŠ
http://www.cez-okno.net/clanok/nabozenstva/aramejsky-otcenas
Evanjelium podľa Tomáša
http://www.cez-okno.net/clanok/apokryfy/evanjelium-podla-tomasa

Seriály

Apokryfy
http://www.cez-okno.net/rubrika/apokryfy
Úvahy o mužskej spiritualite
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-uvahy-o-muzskej-spiritualite
Osobnosti-Spiritualita-Náboženstvá
http://www.cez-okno.net/rubrika/osobnosti-spiritualita-nabozenstva


JASMUHEEN – VYUŽITÍ PRÁNY

ú r y v o k  |  "Jak může prána nasytit naše citové potřeby? A co nám to přinese?"

Správa dňa

Existuje mnoho maličkostí v každodennom živote, ktoré môžu ľahko spôsobiť roztržku či nesúlad. Povznes sa nad ne a zjednoť sa s tým, čo je pre život dôležité: so svojou láskou ku Mne, so svojou láskou k blížnemu, s tým, aby si žil a pracoval pre dobro celku a zabudol na seba a všetky tie malicherné udalosti, v ktorých sa najviac prejavujú osobné náklonnosti a antipatie. Aj keď duša cíti silno, že jej cesta je správna a rozhodne odmieta sa tejto alebo inej cesty vzdať, bude skôr či neskôr donútená pred niečím ustúpiť. Ak napínaš gumu ako najviac to ide, buď sa pretrhne, alebo sa náhlym uvoľnením zmrští späť a zraní ťa. Ale ak ju uvoľňuješ pozvoľna, vracia sa do pôvodnej polohy bez toho, aby sa porušila či spôsobila zbytočnú bolesť a utrpenie. Prečo neotvoriť svoje srdce a napätie jemne neuvoľňovať? Láska a porozumenie vždy pomôžu uhladiť cestu.

Vyberáme z archívu

Liečba zeminou
http://www.cez-okno.net/clanok/liecba-zeminou
Heraklove úlohy
http://www.cez-okno.net/clanok/heraklove-ulohy
Nekonečný kruh: Úvod
http://www.cez-okno.net/clanok/nekonecny-kruh-uvod

Seriály

Breathariánstvo
http://www.cez-okno.net/rubrika/breatharianstvo
Architekti vesmíru
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-architekti-vesmiru
HAARP - Vysokofrekvenčný vandalizmus na oblohe
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-haarp-vysokofrekvencny-vandalizmu...


Z KOHO JSME VZNIKLI? časť štvrtá

pôvod ľudstva  |  "Kde se nachází ohnisko prapůvodu lidstva?"

Správa dňa  |  exkluzívne.cez.okno

Keď začína malé dieťa chodiť, urobí niekoľko klopýtavých krôčikov, než získa dôveru, a potom sa jeho kroky stávajú pevnejšími a istejšími, až nakoniec môže chodiť bez zakopávania. Potom sa učí behať a skákať, ale každý z týchto stupňov musí byť dosiahnutý v pravý čas. Tak je tomu aj s vierou. Musí byť dotváraná postupne; neprichádza naraz. Ak začneš svoju vieru podrobovať skúškam, porastie natoľko, že podľa nej budeš schopný plne žiť, pretože tvoja istota je zakorenená a tkvie vo Mne. Vieš, že so Mnou môžeš urobiť všetko, pretože Ja pracujem v tebe a tvojim prostredníctvom v prospech všetkých okolo, ale ty sám svojím úsilím by si to pre nich nebol schopný urobiť. Vždy rozpoznávaj zdroj svojej pomoci, sily a inšpirácie a nikdy nezabudni vzdať za všetko vďaku. Nepovažuj nič za samozrejmé a spoznávaj vo všetkom Moju ruku.

Vyberáme z archívu

Ach tie prognózy
http://www.cez-okno.net/clanok/ach-tie-prognozy
LOBSANG RAMPA: Tretie oko II.
http://www.cez-okno.net/clanok/lobsang-rampa/lobsang-rampa-tretie-oko-ii
I. Astromedicína versus vedecká medicína 13. časť + BARAN
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-astrologia-ako-duchovny-rozvoj

Seriály

H. I. Rerichová
http://www.cez-okno.net/rubrika/h-i-rerichova
Genetika
http://www.cez-okno.net/rubrika/genetika
EKO DOMY
http://www.cez-okno.net/eko-domy


TUČNÍ, CHORÍ A TAKMER MŔTVI

:::f i l m:::  |  "Joe a Phil si na své cestě nezachrání jen svůj vlastní život, ale inspirují i okolí a pomůžou ostatním k pochopení, že nemusí umírat v polovině svého života..."

Správa dňa

Kde si na rebríčku života? Dosiahol si pevné dno a si na vzostupe nahor? Si ochotný vzdať sa všetkého vo svojom živote a dať Ma na prvé miesto nie preto, že sa bojíš, ale preto, že Ma hlboko miluješ a túžiš konať Moju vôľu a ísť po Mojich cestách? Vieš povedať "Nech sa deje vôľa tvoja" a myslieť to vážne a byť ochotný urobiť čokoľvek, o čo ťa požiadam, bez ohľadu na to, aké podivné a pochabé sa to môže javiť očiam druhých ľudí? To chce odvahu a také vnútorné poznanie a istotu, že ťa nič nemôže vyviesť z rovnováhy. Len tie duše, ktoré sú silné, budú schopné sledovať túto duchovnú cestu. Duchovný život nie je pre duše, ktoré volia svoju vlastnú cestu a odmietajú načúvať Môjmu slovu. V duchovnom živote nie sú žiadne skratky. Musíš hľadať a nachádzať svoju vlastnú spásu.

Vyberáme z archívu

Zakázaná egyptológia
http://www.cez-okno.net/clanok/zakazana-egyptologia-1
:::film::: TAJOMSTVO SFINGY
http://www.cez-okno.net/clanok/magicky-egypt/film-tajomstvo-sfingy
Krátky úvod do histórie čaju
http://www.cez-okno.net/clanok/akcie-cez-okno/kratky-uvod-do-historie-caju

Seriály

Vitariánstvo
http://www.cez-okno.net/vitarianstvo
Vieš čo ješ?
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-vies-co-jes
Modrá krev - Pravá krev
http://www.cez-okno.net/serial-modra-krev-prava-krev

apríl 12, 2012 20:02 popoludní

 

 

Top