Obrázok používateľa CEZ OKNO
Nachytal čínský Nefritový králík Američany při lži?

Čínské lunární vozítko zvané Yuytu nebo též Nefritový králík je prvním umělým pohybujícím se tělesem po povrchu Měsíce od roku 1972, kdy zde přistála poslední mise Apollo 17 s posádkou ve složení: Eugene Cernan a Harrison Schmitt. V prosinci 2013 nám králík, po úspěšném přistání, zaslal první snímky z povrchu Měsíce. Ty oživly vášnivou debatu na téma, jakou barvu povrchu má Měsíc?


Čínské snímky totiž ukazují, že povrch je hnědý a obloha stříbrná. Naproti tomu fotografie, které údajně pořídili astronauti na povrchu Měsíce (nebo i umělé sondy z dílny NASA) ukazují Měsíc jako fádně šedý nebo stříbrný a ve stínu úplně tmavý.


První, kdo upozornil na to, že je s barvami Měsíce něco v nepořádku, byl výzkumník Joseph Skipper, který se specializuje na anomální jevy. Tehdy obvinil NASA z podvodu. Z nějakého záhadného důvodu NASA upravila finální vzhled fotografií, které pak zpřístupnila na svých oficiálních stránkách volně ke stažení. Ze všech fotografií tak Měsíc působí fádně a černobíle.

Podezření Joseph Skippera se potvrdilo, když upozornil na fotografii, která měla být pořízena během poslední mise (Apollo 17) v prosinci 1972. Na snímku je vidět astronaut Eugene Cerman, jak instaluje americkou vlajku a nataženou rukou fotí sám sebe. Přitom kolega Harrison Schmitt zrovna prochází zrovna kolem lunárního modulu. Vlajka i astronauti jsou normálně barevní, ale Měsíc samotný je opět černobílý.


Doporučuji pro připomenutí článek "Nudný šedý Měsíc" ►http://www.cez-okno.net/clanok/nudny-sedy-mesic

Když ale zaměříme pozornost na astronautův čelní průzor, vidíme v něm odlesk obrazu lunárního modulu a povrchu Měsíce. Ten je ale stejně hnědý, jak nám ukazuje Čína na snímcích z prosince 2013. Zdá se, že je to skutečně reálná barva povrchu.
Joseph Skipper: „Nechápu, proč NASA fotky odbarvuje. Asi něco chce skrýt.“. Tím, že se odstraní přirozené barvy, lze maskovat skutečnou podstatu a strukturu Měsíce. Podle názoru vyšetřovatele, jsou fotky z dílny NASA manipulovány. Díky čínským fotografiím byl podvrh potvrzen.

Měsíc má všechny odstíny čokolády, ale rozhodně není šedý!

Ve prospěch teorie, že je Měsíc šedý měla svědčil mise posádky Apollo 10. V té v květnu 1969 pilotoval lunární modul Eugene Cernan, velitelem mise byl Thomas Stafford a pilotem velitelské kabiny byl John Zouny. Cílem mise bylo zdokumentovat budoucí místo přistání pro Neila Armstronga a Buzze Aldrina, kteří měli jako první vkročit na povrch Měsíce.

Sernan a Stafford měli za úkol manévrovat s lunárním modulem na povrchem Měsíce ve výšce 100 metrů. Z této výšky měli pořídit detailní fotografie a také vypracovat následně podrobnou zprávu. Ve zprávě posádka Apollo 10 uvedla, že na černobílém Měsíci jsou i světle hnědá, a nebo i červenohnědá místa… Z některých snímků Apollo 10 je jasně patrný nádech do červena nebo do zelena.

Cernan, Stafford a Zouny byli také na dlouho posledními, kteří přinesli na veřejnost nějaké alespoň částečně barevné fotografie z Měsíce. Z dalších misí pak už totiž přicházely jen jasně černobílé scenerie.

Mimochodem, krátce po přistání Apollo 17 astronauti údajně komentovali místo přistání (povrch země) výkřiky: „Nemůžu uvěřit, že… Je to neuvěřitelné… Bylo to jako kdyby… rezavé do oranžova, nebo tak něco.“. Řeč byla o půdě na místě přistání, kterou se snažili astronauti shromáždit do kontejnerů na vzorky. Je dost pravděpodobné, že to bylo přivezeno na Zemi, ale o výsledných analýzách nejsou žádné zprávy.

paranormal-news.ru

Preklad: Sueneé

Zdroj: http://www.suenee.cz/


Podrobné správy na tému "NASA" nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Nová značka do map Měsíce po 37 letech
http://www.osel.cz/index.php?clanek=7348

Mesiac
http://www.cez-okno.net/rubrika/mesiac

Stopárov Vesmírny Sprievodca
http://www.cez-okno.net/rubrika/stoparov-vesmirny-sprievodca


Autori: 
Sekcie: 
december 29, 2013 22:43 popoludní

 

 

Top