Obrázok používateľa CEZ OKNO
Najbizarnejšie príchute zubných pást! Toto pri čistení zubov nechcete

Väčšina z nás od zubnej pasty očakáva hlavne poriadne osvieženie. Preto ju predsa pri čistení používame. Ďalším kritériom sú účinky – na citlivé zuby, na krvácanie ďasien alebo na vybielenie zubov. Často sa ale stane, že nás nakoniec pasta nepríjemne prekvapí svojou chuťou.

Na slanú si musíme zvyknúť, veľmi svieže príchute niekedy až pália a jahodovú zase poznáme všetci. S ovocnými príchuťami pást pre dospelých sa roztrhlo vrece. Pomarančová alebo malinová už sú skoro klasikou. Dnes ale kúpite aj jazmínovú, ›› pistáciovú, fialkovú, ›› borievkovú alebo ›› škoricovú. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, škoricová dokáže byť veľmi osviežujúca, a jazmín je príjemne jemný ráno. Vo svete sú však dostaniu skutočné bizarnosti.

Čo tak slanina, baklažán alebo kyslá uhorka?

Nerobíme si srandu. Predstava je to skoro až strašidelná, ale v zahraničí naozaj zoženiete pasty, ktoré chutia ako slanina, baklažán alebo kyslá uhorka. Svoje miesto si získala aj zubná pasta s príchuťou karí. Osvieženie dychu asi nehrozí, a ak vás partner pochváli za dych s príchuťou kyslej uhorky – to si naozaj netrúfneme tvrdiť.

Príchute sladkostí lákajú malé deti

Čokoláda, torty alebo sušienky. Sladkosti nie sú pre zuby nič dobré. Čo si ale čistiť zuby pastou s takou príchuťou? Dodá to vôbec pocit vyčistených a zdravých zubov? O tom úplne presvedčení nie sme. Pre deti by ale mohla byť vhodná, možno by ste ich na čistenie prehovorili skôr, než v prípade sviežej pasty, ktorá ich môže páliť. A keby obsahovala fluoridy, tak sa o zuby bude aj dobře starať. Len nesmie obsahovať príliš sladidiel.

Väčšina z nás si čistí zuby, aby si osviežila dych. Preto zubná pasta s príchuťou kávy síce neznie tak bizarne ako kyslá uhorka, ale väčšina z nás si po káve rada dá pastilku na osvieženie, takže čistiť si niečím takým zuby asi nebude tá najšťastnejšia voľba.

Autor: www.nazuby.eu

Rubriky: 
január 30, 2022 10:37 dopoludnia

 

 

Top