Obrázok používateľa CEZ OKNO
Najjednoduchšia a najefektívnejšia očista pečene

Pri fyziologických mechanizmoch očisty pečene sú uvedené ideálne potraviny, ku ktorým sa radí olivový olej a citróny. Vyvstáva tiež otázka ich rovnocennej náhrady. Miesto oleja je možné použiť ľubovoľný slnečnicový (rafinovaný, nerafinovaný) a citrónovú šťavu je možné nahradiť kryštalickou kyselinou citrónovou a tiež prírodnými potravinami so silnou prirodzenou kyslou príchuťou – rakytník, brusnicu, egreš atď. ako ukázala prax, očista s týmito náhradnými druhmi je prípustná rovnako ako s ideálnymi (teda s olivovým olejom a citrónmi). Sám som sa o tom presvedčil na vlastnej koži a zistil som to tiež zo skúseností iných ľudí. Smelo teda použite i hore uvedené náhrady – slnečnicový, kukuričný olej; kryštalickú kyselinu citrónovú (riedi sa tak, aby jej chuť pripomínala citrónovú šťavu) a prírodné požívateľné potraviny so silne kyslou chuťou, ktoré rastú vo vašom okolí.

Význam správnej prípravy

Celé tajomstvo a efektivita očisty pečene spočíva v PREDBEŽNEJ PRÍPRAVE – teda v zmäkčení organizmu. Týmto procesom musíte prejsť minimálne 3-4 krát (viď článok "Príprava organizmu na očistu"). Každú tepelnú procedúru zakončite rýchlou studenou sprchou. Hneď na prvý krát sa z vás budú sypať kamienky a ďalšie podobné vecičky. Poslednú zmäkčovaciu kúru si dajte deň pred očistou pečene.

Ak sa 3-4 dni pred ňou budete živiť predovšetkým rastlinnou stravou a piť veľké množstvo čerstvých štiav - 1 diel repy a 4-5 jabĺk, žiaduce sú kyslasté a raz denne si dávať očistné klystíry (s urinou), bude vaša predbežná príprava ideálna.

Nastal deň samotného očistného procesu. Žiaduce je, aby bol spln, a vy aby ste boli svieži a kľudní. Ráno po stolici si dajte klystír. Následne si dajte ľahké raňajky a vypite vyššie uvedenú šťavu. Tiež si dajte ľahký obed a za 1-2 hodiny začnite zahrievať oblasť pečene. Priložte si termofor s horúcou vodou. Majte ho po zvyšok dňa až do zahájenia kúry.

Praktický návod

1. Približne medzi 19.-20. hodinou zahájte samotnú očistnú procedúru. Olej a roztok kyseliny citrónovej ohrejte na 30-35 °C. Dávku zvoľte tak, že vychádzate zo svojej váhy a z toho, ako znášate olej.

2. Všetko je teda prichystané. Máte dva poháre, jeden s olejom a druhý so šťavou. Vypite jeden či dva dúšky oleja a zapite ich rovnakým počtom dúškov šťavy. Po 15-20 minútach, ak vám nie je nevoľno, všetko opakujte.

3. Zase čakajte 15-20 minút. Procedúru opakujte tak dlho, dokiaľ všetok olej i šťavu nevypijete. Potom si kľudne sadnite a čítajte si alebo sa dívajte na televíziu.

Pokiaľ olej znášate zle a chce sa vám zvracať už po prvom dúšku, musíte čakať, dokým z vás nevoľnosť neopadne. Až potom proces zopakujte. Roztiahnite ho. Nie je to na škodu. Naopak to iba prospeje. Pokiaľ nevoľnosť neustupuje, obmedzte sa na vypité množstvo. I to bude stačiť. Termofor môžete odložiť, ale tiež nemusíte.

4. Keď ste olej i šťavu vypili (ich množstvo sa pohybuje od 100 do 300 g), môžete sa pustiť do procesov, ktoré efekt očisty umocnia.

- Približne za 1-1,5 hodiny po požití zmienených ingrediencií si pohodlne sadnite (najlepšie na päty), stlačte ľavú nosnú dierku alebo ju upchajte vatou a dýchajte pravou.

- Na jazyk si dajte trochu pálivého korenia. To prispeje k povzbudeniu a produkcii energie a tepla, smerujúceho do oblasti pečene.

- Ďalej si v duchu myslite, že pri výdychu do pečene chrlíte ohnivý prúd. Dýchajte pomaly, plynule (4-6 krát za minútu). Bránica usilovne pracuje. Pri nádychu nafukujte brucho a pri výdychu ho pokiaľ možno čo najviac zaťahujte. Tak budete pečeň výborne masírovať a posilníte v nich krvný obeh. Tým ich „prepláchnete“ a zbavíte nánosov a zrazenín. Uvedeným spôsobom dýchajte 15-30 minút, hodinu si oddýchnite a potom proces zopakujte.

- Cez prestávku si k oblasti pečene môžete priložiť magnetický aplikátor alebo len obyčajný magnet, ale nie je to nutné.

Magnetoterapia predstavuje dôležitý faktor, ktorý umocňuje kapilárny krvný obeh. Vedci zistili, že červené krvinky nie sú schopné kapilárami prejsť len vďaka samotnému krvnému tlaku. Hlavný mechanizmus ich pohybu spočíva v tom, že na rozšírenom konci kapiláry tlak tieto krvinky približuje k sebe. Keďže majú rovnaké elektrické náboje, odrážajú sa od seba smerom k nižšej koncentrácii a v dôsledku toho prenikajú do kapilár a prechádzajú nimi.

Obzvlášť dôležité je túto skutočnosť využiť na zlepšenie krvného obehu v pečeni, v ktorej je unikátna venózna kapilárna sústava. Navyše magnetické pole aktivuje fermenty, ktoré v očistnom procese hrajú nezanedbateľnú úlohu.

To všetko spolu – teplo, aktivita fermentov, zosilnenie obehu krvi, zvýšenie nábojov červených krviniek – umožní rozdrobenie, roztavenie, prepláchnutie a vypudenie všetkých kameňov a špiny. To dovoľuje uviesť do chodu najhlbšie kvantové úrovne organizmu, ktoré zodpovedajú za životnú činnosť, očistu a obnovu. Žiadna iná očistná procedúra nemá tak silný účinok ako hore uvedená. Približne o 23. hodine alebo neskôr (stáva sa to i k ránu), kedy je biorytmus pečene a žlčníka najsilnejší, sa kamene a nečistoty začínajú vypudzovať. Prejavuje sa to hnačkou. Uvidíte všetky tie „vecičky“, ktoré ste si zlým spôsobom života a zvráteným stravovaním „zaobstarali“. Okamžite pochopíte, že takto sa žiť nedá a že nie je možné hovoriť o zdraví, pokým tie „vecičky“ vo vás zostanú. Hnačku obvykle dostanete ešte raz ráno. Môže vyjsť obrovské množstvo kameňov a žlče pripomínajúcej mazut. Dajte si ešte očistný klystír. Trochu si odpočiňte a niečo zjedzte. Je žiaduce, aby prvé jedlo tvorilo asi pol litra šťavy (mrkvovej, jablkovej s repou 5:1). Šťava pečeň premyje. Až potom je možné si dať šaláty, kašu uvarenú na vode a zapadnúť do bežného života.

G. P. Malachov: Totální detoxikace, Eko-konzult Bratislava, 2002

Z češtiny preložil: Sokol

exkluzívne.cez.okno

Očista pečene a žlčníka podľa Patrika Balinta, patróna akcie "OČISTA DOČISTA"

„Rýchla“ metóda (určená pre tých, ktorí nemajú problémy s pečeňou a žlčníkom)

Príprava pred očistou

- pred očistou je potrebné mať čisté hrubé črevo – 5 dní klystír, prípadne črevná sprcha

- zmäkčenie organizmu – 3 dni saunovanie, prípadne teplé kúpele

V deň očisty

- pijeme 1 diel cviklovej šťavy a 3 diely jablkovej šťavy v akomkoľvek množstve

- jeme už len ľahké jedlá do 15:00

- od 15:00 nahrievame oblasť pečene termodekou (potrebné dodržať!!!)

- medzi 19:00 – 20:00 vypijeme 3dl panenského olivového oleja a 3dl citrónovej šťavy

- potom už len v kľude ležíme

- nahrievame termodekou celú noc (potrebné dodržať!!!)

- ráno klystír

„Pomalá“ metóda

2 mesiace každé ráno – 1 lyžicu panenského olivového oleja a 1 lyžicu citrónovej šťavy

Sekcie: 
máj 07, 2009 16:20 popoludní

 

 

Top