Obrázok používateľa CEZ OKNO
NASA žalována za to, že nevyšetřuje mimozemský život

Žalobce v novém soudním sporu obviňuje NASA z toho, že řádně nezkoumá objekty na povrchu Marsu, o kterých si on myslí, že jsou živé. V polovině ledna 2014 vozítko NASA „Oportunity“ vyfotilo záhadný objekt na Marsu, který tam nebyl, když Opportunity fotografovalo stejnou lokalitu jen před 20 dny. Dr. Rhawn Joseph sepsal 28. ledna návrh na žalobu k federálnímu soudu, ve které žádá, aby NASA “předvedla veřejnosti, vědeckou a zákonem danou povinnost, kdy má vědecky zkoumat a zevrubně prohlížet zvětšeniny fotografií domnělých biologických organismů.”


NASA již prozkoumala onen záhadný objekt. A jak vysvětluje časopis Popular Science:

“Oficiálně: NASA objekt identifikovala jako kus horniny. Velmi specifická hornina se vzácnými vlastnostmi. Ale v každém případě jde o horninu.” Tato organizace si myslí, že hornina byla odkryta rozvířeným prachem vozítka.

Avšak Joseph nesouhlasí s vysvětlením NASA o hornině. Myslí si, že „hornina“ byla v této lokalitě celou dobu. Jen trvalo nějakou dobu, než vyrostla a stala se pro vozítko viditelnou.

Joseph v žalobě tvrdí, že: “Odmítnutí pořizovat zvětšeniny z různých úhlů, odmítnutí pořídit mikroskopický obraz vzorku, odmítnutí uvolnit fotografie s vysokým rozlišením, je nevysvětlitelné, lehkovážné, nedbalé a bizarní.”

Jason McClellan, 29. januára

http://www.openminds.tv/nasa-sued-failing-investigate-alien-life/25860

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Exopolitika
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/exopolitika


marec 10, 2014 18:00 popoludní

 

 

Top