Obrázok používateľa CEZ OKNO
Nostradamus: Prorok, vizionář... badatel UFO?

Většina lidí zná jméno Michela de Nostradama díky jeho slavné knize o temných předpovědích a přicházejících událostech v různých stoletích, která byla poprvé publikována v roce 1555. Nechme nyní stranou jeho předpovědi. Existuje tu totiž jeden relativně neznámý aspekt jeho života a jistá souvislost, která by nás mohla zajímat. Michel de Nostradamus jako badatel UFO.

Jednoho večera, 1. února 1554, Nostradamus a tisíce ostatních občanů Salon de Province ve Francii byli svědky „jasně hořící tyče“, která letěla klidně nad jejich městem a přilehlou oblastí, přibližně 183 metrů ve vzduchu. Dvakrát přitom změnila kurs a vypouštěla bezpočet stříbrných jisker a několikrát se změnila z tyče na srpek předtím, než pomalu zmizela nad Atlantikem. Objekt zůstal v dohledu asi po dvě hodiny.

Ustanovený vládce této oblasti, vévoda z Tende, slyšel mnoho hysterických zpráv o tomto novém divu na nebesích, a tak napsal samotnému Nostradamovi jakožto význačnému lékaři a astronomovi, kde jej žádal, aby záležitost vyšetřil a poslal mu celkovou zprávu. Což bylo pro Nostradama příznivé, protože se sám měl tu čest těšit „sedadlem v první řadě“ v rámci oněch podivných událostí na nebi.

Nostradamus v přípravě na svou zprávu udělal rozhovor s více jak 100 svědky, než poslal svá zjištění 19.3. 1954, kde uváděl, že pozorování začalo přibližně v 19 hodin 1. února a že objekt byl naplno vidět asi dvě hodiny a vyloučil při tom pomalu se pohybující meteorit. Místní kaplan řekl, že kdyby byl objekt níže k zemi, určitě by ozářil celou oblast vzhledem k mnoha stříbrným jiskrám, které z něj vycházely. Krátce předtím, než změnila směr a namířila si to nad Atlantik, světelná tyč nabrala na sebe tvar srpku, připomínajícího duhu, zatímco stále vyzařovala nespočet stříbrných jisker předtím, než pomalu zmizela.

Výňatky z této zprávy je možné nalézt v sandpointské knihovně v knížce „Wonders in the Sky“ od Jacquese Vallee a Chrise Aubecka.

Čím více se ponoříme do tohoto tématu středověkých pozorování, může nás zajímat dozvědět se více o dalších slavných svědcích UFO z té doby. Např. známý sochař a umělec Michelangelo (1475-1564) ohlásil jakýsi velký, do trojúhelníku tvarovaný letící objekt se třemi jasnými světly, která zářila z jeho zadní strany. Existovalo také ještě další tvrzení o nočním pozorování a podle benediktýnského letopisce Lushina vlastně Michelangelo nakreslil obraz tohoto pozorování. Bohužel se nám ztratil někde uprostřed té doby. Snad bude jednou někým znovu objeven, jak visí někde v nějakém klášteře. Možná, že ho má schován někde Vatikán.

Můžeme zde také připomenout ruského umělce Nicholase Roericka, který cestoval ve 30tých letech do Tibetu a nakreslil to, co popisoval jako kovový létající talíř. Když se zeptal svého průvodce, co je to - ten podivný objekt na obloze, odpověděl mu, že se tomu říkalo vimana, jakási forma přepravy, používaná k transportu mnichů a lámů na dlouhé vzdálenosti.

Jody Forest, 7. 7. 2011, The River Journal

http://riverjournal.com/vivvo/features/other_worlds/2199-nostradamus_sur...

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: Exopolitika.cz

august 14, 2011 23:05 popoludní
 • krát komentár

6 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Vlastimil Čech
  Vlastimil Čechaugust 15, 2011 15:21 popoludní

  Komentár: 

  Celé zprávě ubírá na věrohodnosti i to, že občané Salon de Provence by opravdu ztěží mohli pozorovat, kterak letící objekt mizí nad ATLANTIKEM... :-)... zejména tehdy, když letěl 183m vysoko... ty tři metry jsou opravdu dojemné... nemohlo to měření mít chybu třeba ještě půl metru? ... :-)...

 2. Obrázok používateľa Pedro
  Pedroaugust 16, 2011 14:04 popoludní

  Komentár: 

  tak tak ... ja uz zacinam mat pochybnosti aj o tejto stranke ake hluposti tu uz v poslednej dobe prezentuju

 3. Obrázok používateľa Mima
  Mimaaugust 16, 2011 20:37 popoludní

  Komentár: 

  Je krásne, že máš starosť, si akiste citlivý chlapec...

  ;)

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 17, 2011 19:52 popoludní

  Komentár: 

  183 metrov je asi 600 stop...dole je vždy napisane kto to prekladal a autor članku. Ja som spokojná s tým ako to preložil takže čo sa tyka tych 180metrov+3dojemné metre tak mne vobec nevadia a lepšie si viem predstaviť tie metre ako stopy.

 5. Obrázok používateľa barbus
  barbusaugust 17, 2011 22:41 popoludní

  Komentár: 

  Takto to má logiku,ako vravíš,tiež mi nešli do hlavy tie čudné metre, dík...

 6. Obrázok používateľa Laos
  Laosaugust 16, 2011 20:39 popoludní

  Komentár: 

  :) Vdaka za doplnenie mozaiky, sice asi nik presne nemoze vediet, aky bude vysledny obraz, s takymto mnozstvom informacii ale mame celkom slusnu sancu...

 

 

Top