Obrázok používateľa CEZ OKNO
Nové Mexiko a jeho místo v historii UFO

Stát Nové Mexiko sehrál očividně svou významnou roli v historii dlouhodobých záhad a UFO. V tomto článku budu zkoumat vývoj, který učinil tuto „Kouzelnou zemi“ tak úchvatným místem. Připomínám jeden důležitý faktor ze všech.


Představy a dohady jsou založeny pouze na neověřených informacích, ale zprávy a dokumentace očitých svědků z řad armády byly vyňaty buď na žádost zákona o svobodě informací, nebo skutečným zpravodajským vyšetřováním takovými lidmi jako je Leonard Stringfield. A tyto dokumenty jsou příkladem pravdy, která byla osvobozena z archivů, načež zde tyto výpovědi a technické údaje jednoduše demonstrují konkrétní důkaz a ne jen divoká tvrzení nadšenců UFO a bezradné honby za dalším náboženstvím k uctívání.

White Sands, raketová základna, 1949

Důkaz o existenci UFO můžeme vystopovat zpět až do roku 1949, až ke zprávám od zkušených pozorovatelů a armádních svědků z White Sands Proving Grounds, pokud někdo chtěl popírat důkazy z Roswellu. Námořní raketový velitel R. B. McLaughlin učinil upřímné přiznání známému americkému časopisu, že když pozorovatelé z White Sands sledovali rakety a střely, které testovali, pozorovali také neidentifikované objekty letící vysokou rychlostí vstupující do naší atmosféry, které byly očividně pod inteligentní kontrolou. Podle kapitána Eda Ruppelta, ředitele projektu Blue Book, byl McLaughlin, autorita na rakety a střely, přeřazen k Arktické hlídce na palubu námořního plavidla, krátce po svém vyjádření pro veřejnost. Takový je osud těch, kteří říkají pravdu.

Farmington, Nové Mexiko, 1950

Farmington byl scénou možná toho nejdramatičtějšího důkazu o existenci UFO, který kdy byl oznámen. Můj přítel Norio Hayakawa, velmi známá veličina v oblasti historie UFO, prohlašuje, že tento incident je jasnou a nepopiratelnou pravdou, že UFO se objevilo během 3 dnů po sobě jdoucích, počítaje na stovky očitých svědků, kteří si všimli neuvěřitelné přítomnosti a nepopiratelného počtu plavidel, které se vznášely nad oblohou Farmingtonu. Začátkem 17. března 1950 byla obloha Nového Mexika zaplavena doslova stovkami UFO, která zcela neohroženě přelétávala nad městem.

Penzionovaný zaměstnanec vojenských leteckých sil bydlící ve Farmingtonu prý oznámil tyto neuvěřitelné vzdušné objekty, které po stovkách přelétávaly nad městem po dobu třech dní. Norio Hayakawa mně řekl, že kontaktoval novináře, který nebyl v té době zaměstnán v místních novinách, ale pamatuje si na pozorování jako obyvatel města a vyjádřil se, že objekty byly působivé a ve velkém počtu ve smyslu frekvencí jejich přeletů nad městem. Tato fantastická událost a její význam, jak o ní mluvil bulvární tisk, je téměř tak úžasná jako pozorování samo - bez ohledu na pozorování po 3 noci, o kterých se jen sotva média USA zmínila. Můžeme říci, že zakrývání a vládou zinscenované ostré zásahy do pravdy se děly po dlouhá léta, déle, než bychom si přestavili. Dokonce i když tak obrovské armády neznámých vzdušných objektů letěly zcela volně nad Farmingtonem, americká média byla hluchá, slepá a němá k této fantastické události.

Hypotézy Noria Hayakawy

Názor Noria Hayakawy na tuto zvláštní vlnu pozorování je ten, že tyto přelety v masové míře byly jakousi připomínkou na mnohá UFO jako byl Roswell, Aztec a Kingman v Arizoně, kde byly ohlášena místa srážky a kde americké vojenské složky obnovovaly UFO. Když nic jiného, Farmington Nové Mexiko představoval jako prubířský kámen v otázce prokazatelné existence UFO. Toto hodnocení je přinejmenším v dosahu našich schopností nastavit nějakou věrohodnou teorii ohledně toho, proč se objevuje tolik vzdušných objektů s takovou troufalostí, které se nebojí americké vojenské intervence nebo agrese, když si tak prolétávají se zřejmou důvěrou, že nebudou pronásledováni ani sestřeleni, jako byly případy incidentů před událostmi pozorování ve Farmingtonu. I když nelze předvídat myšlení entit pilotujících UFO, myslím si, že Noriova teorie je dobrá stejně jako ta kohokoli jiného.

První známá zpráva o úmrtí spojeném s únosem

Na začátku 60. let se jistý velící důstojník leteckých sil ocitl před válečným soudem ohledně zmizení letce ze své letky v rezervaci letecké základny White Sands. Pro vyšetřující orgány bylo dost znepokojující, když našli zohavené tělo pilota v poušti Nového Mexika, spojovat to s kontaktem s UFO, protože jeho velitel hlásil únos jedince za denního světla. Ten byl nakonec nalezen jen o několik dní později mrtev, což bylo mnohem více, než s čím si jeho nadřízení mohli poradit. Údajně někdy před incidentem v Socorru z roku 1964 se přihodila tato záhadná a zlověstná smrt. Letecké síly Spojených států stály před přijetím faktu, že UFO zabilo jednoho z jejich zaměstnanců, načež se rozhodli povolat před válečný soud vysoce postaveného důstojníka, který pozorování ohlásil. Písky pouště Nového Mexika skrývají stopy ne tak obvyklé historie, méně než přijatelné pro mocnosti...

Socorro 1964, pozorování v Novém Mexiku


Lonnie Zamora

Socorro je jedno z mnoha malých míst, očividně bez zvláštních událostí, kde si své klobouky odkládají zaměstnanci ropných a plynovým firem po mnoha hodinách strávených na slunci a kde ospalé restaurace s velkými okny zírají na chodníky a ulice města. Bylo to právě zde, kde policejní důstojník Lonnie Zamora vyrazil ve snaze dohonit nějaké vozidlo, překračující povolenou rychlost, byl však při tom přerušen něčím neznámým. Na opuštěném úseku dálnice v poušti poprvé uviděl něco, co jej šokovalo dostatečně na to, aby zanechal své povinnosti a vyšetřoval něco mnohem zajímavějšího.

Tam, mimo silnici, spatřil nějaký, do vejce tvarovaný a kovově vyhlížející letoun, sedící na prašném podloží pouště. Zajel pomalu blíže k podivnému objektu a vystoupil ze svého hlídkového vozu. Lonnie spatřil malou humanoidní bytost ve stříbrném obleku, jak stojí vedle bizarní lodi. Rádiem zavolal pro podporu svému seržantovi, který byl v této oblasti. Náhle se zdálo, že ta malá bytost si všimla Zamorovy přítomnosti a pelášila do své oválné lodi. Lonnie řekl, že jej vyděsilo nějaké hlasité burácení motoru. Přiznal se, že jeho reakcí bylo schovat se za policejní auto před neznámým objektem, který se začal krátce vznášet, pak rychle vystoupal vzhůru k obloze!

V tu chvíli, kdy Lonnieho seržant přijel, zbyl tam jen jakýsi malý kráter, prohlubně od stop podivného plavidla a spálená buš. Zamorův seržant tvrdil, že viděl něco na obloze, když přijížděl k onomu místu, ale nevěděl, co to bylo. Za krátko nato, kvůli vyplňování úřední zprávy, přijel zaměstnanec projektu Blue Book a také NASA poslalo své vlastní vyšetřovatele. V krátké době byla provedena důkladná forensní studie přistávací zóny, z místa přistání byly odebrány vzorky, podle všeho kovových pilin, oblast byla prozkoumána na radioaktivitu a po několik dní NASA sbírala obrovské množství testovacích vzorků. Ospalé, malé město Socorro v Novém Mexiku, bylo navždy změněno, když městští občané sledovali, jak přijíždějí do jejich městečka vlivní vládní vyšetřovatelé a jezdili na „výlety“ do nedaleké pouště.

Socorro skončilo v pochybných kronikách historie UFO jako jedno ze zeměpisných lokalit zájmu mnoha lidí na cestě za neznámým. O desítky let později Socorro přitahuje zvědavce, kteří si v úžasu lámou hlavu nad tím, co vyděšený policista Lonnie Zamora toho osudného odpoledne 1964 vlastně viděl. Tohle je základní podstatou záhady Nového Mexika s jeho esoterickým apelem stát se jedním z těch míst na Zemi, kde neustálé záhady pokračují ve svých šlépjejích.

Zajímavá poznámka: metalurgická prohlídka vzorků, odebraných z místa přistání, naznačila procenta zinku a dalších pozemských kovových sloučenin. V roce 1965 program Apollo byl ve svých zkušebních začátcích a sbíral letová data, neměl tehdy ještě letoun schopný vertikálního přistání za použití raket při dosedávání na povrch v rámci měsíčních misí.

Doc Vega, 2. 5. 2013

http://www.ufodigest.com/article/new-mexico-and-it%E2%80%99s-place-n-ufo...

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

EXOPOLITIKA
http://cez-okno.net/rubrika/rubriky/exopolitika


jún 24, 2013 22:29 popoludní

 

 

Top