Obrázok používateľa CEZ OKNO
O okuliaroch

Mnohé milióny používateľov okuliarov si neuvedomujú, že zlý zrak môže byť obnovený a okuliare odložené. Medicínske inštitúcie stále učia zastaraný koncept Hermanna Helmholtza: očné svaly stláčajú očnú šošovku, vďaka čomu dochádza k zmene ohniskovej vzdialenosti. Ďalšia, modernejšia a dôveryhodnejšia koncepcia patrí Williamovi Batesovi: očné svaly nestláčajú alebo nerozťahujú očnú šošovku, ale celé oko, podobne ako vo fotoaparáte, v dôsledku čoho sa mení ohnisková vzdialenosť celej očnej buľvy. To už zásadne mení princípy prístupu k problému zlého videnia. Zrak sa zhoršuje, keď sa očné svaly stávajú pod vplyvom zaťaženia a napätia slabými alebo reflexne napätými.

Zdá sa, že “objektív fotoaparátu” akoby viazne a stráca svoju pôvodnú schopnosť voľného pohybu. Výsledkom je krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť. Oči v tomto zmysle sú podobné chrbtici, ktorá je deformovaná a bolí z rovnakých dôvodov – z nerovnomerného zaťaženia a namáhania. Ak človek začne nosiť okuliare, svaly začnú ešte viac atrofovať, pretože všetka práca za nich sa teraz vykonáva pomocou sklíčok.

Navyše, každý rok sa zrak zhoršuje čoraz viac, takže človek musí používať stále silnejšie šošovky. S cieľom obnoviť zrak, musia byť niektoré svaly uvoľnené pomocou špeciálnych cvičení, zatiaľ čo iné sa musia vytrénovať. Cvičenia sú veľmi jednoduché a veľmi veľa ľudí by si vďaka nim zlepšilo zrak.

Prečo nie sú tieto znalosti verejne široko dostupné? Pretože ročný príjem z predaja okuliarov vo svete presahuje 50 miliárd dolárov. Pritom už viac ako storočie je známa skutočná príčina zlého zraku. Medicínske ústavy však stále študujú Helmholtzovu teóriu.

Ešte jedna a tiež málo známa skutočnosť. Glutaman sodný je pre sietnicu toxickým jedom – ničí ju. Toto dochucovadlo, ktoré sa pridáva do množstva potravín je bohužiaľ veľmi chutné. Bolo vynájdené relatívne nedávno a nachádza sa napríklad vo výrobkoch rýchleho občerstvenia, v majonéze, omáčkach a v takmer všetkých lahodných suchých potravinách. Ak nechcete stratiť svoj zrak, je potrebné sa vzdať produktov obsahujúcich glutaman sodný.

Zdroj: http://www.biosferaklub.info/

Kedysi sme do všetkých krajín rozposlali informáciu o našej metóde obnovy zraku. Odpovedali len Japonci, za čo im patrí nesmierna vďaka.
Poslali nám takýto list: „Pod vedením jedného sociologického ústavu – aby sme nikoho neurazili, dovoľte nám neuvádzať jeho meno – sme urobili výskum medzi študentmi. Vyše osemdesiat percent prípadov dosiahlo pozitívne výsledky. No v tomto okamihu nie je japonská ekonomika schopná čeliť takejto záťaži…“
Nechápal som, čo s tým má ekonomika?
Ďalej nasledovalo vysvetlenie: „… Ak by len desať percent z celkového počtu takmer šesťdesiat miliónov Japoncov so zlým zrakom prestalo nosiť okuliare v dôsledku uzdravenia, zostalo by nevyužitých šesť miliónov okuliarov, čo by bol obrovský úder pre japonskú ekonomiku… a preto si myslíme, že takáto metóda obnovy zraku je pre Japonsko predčasná.“
Pozor, odpoveď!
Zákon ekonomiky znie: Nemožno prísť o spotrebiteľa!
Ak sa uzdravíte alebo, nedajbože, zomriete, po okuliare si určite nepôjdete. Je to tak! Existuje celá sieť organizácií a štruktúr zainteresovaných vo vašom zlom zraku.

Pred pár rokmi, keď sa jeden môj žiak rozhodol otvoriť si svoje vlastné učebné centrum na liečenie zraku, nešťastnou náhodou sa ocitol v susedstve s optikou. Delikátne mu povedali: „Nelezte nám do biznisu. Nekradnite nám zákazníkov!“ Takže môj drahý čitateľ, gratulujem vám, stali ste sa klientom! A ak si myslíte, že niekomu záleží na vašom zdraví, tak sa hlboko mýlite. Je to práve naopak, vďaka vášmu zlému zraku zarábajú výrobcovia liekov a okuliarov obrovské peniaze a pri tom sa tvária, ako sa starajú o vaše zdravie, výzor atď. Neustále vám ponúkajú zmenu vzhľadu, vytvárajú nové trendy, cielene vo vás vyvolávajú potrebu sústavne meniť okuliare.

U nás si uzdravilo zrak sto zo sto ľudí. A nebolo to jednoduché. Bolo to véééľmi jednoduché!

Mirzakarim Norbekov

Úryvok z knihy: ›› “Skúsenosti hlupáka, ktorý našiel kľúč k úspechu a zbavil sa okuliarov”


Súvisiace:

OZ Biosféra Výber
https://cez-okno.net/rubrika/oz-biosfera-vyber


Sekcie: 
máj 08, 2019 19:51 popoludní

 

 

Top