Obrázok používateľa CEZ OKNO
Obrovská diera v zemskom magnetickom poli

Vesmírna sonda NASA "Themis" objavila v zemskom magnetickom poli obrovskú dieru - desaťkrát väčšiu, než čokoľvek, čo sa prv predpokladalo, že by mohlo existovať. Cez tento otvor môže prúdiť slnečný vietor a "napĺňať" magnetosféru silnými geomatickými búrkami. Ale samotný gigantický otvor nie je najväčším prekvapením. Výskumníkov väčšmi prekvapuje fakt, akým čudným a neočakávaným spôsobom sa otvor utvára, čo úplne vyvracia doteraz prijímané pohľady na vesmírnu fyziku. Vedec projektu Themis David Sibeck z Goddardovho centra vesmírnych letov hovorí: "Najprv som tomu ani neveril. Tento objav fundamentálne mení naše porozumenie interakcie slnečného vetra a magnetosféry."K udalosti došlo neočakávane, keď mierny závan slnečného vetra doručil zo slnka na zem zväzok magnetických polí. Slnečné magnetické polia sa ako chobotnica prisali svojimi chápadlami na magnetosféru a praskli ju. Rozpukli ju procesom zvaným "magnetické opätovné napojenie". Slnečné a zemské magnetické polia sa vysoko nad zemskými pólmi spojili (opätovné napojenie) a vyformovali kanály slnečného vetra. Kanály nad Arktikom a Antarktídou sa potom rýchlo rozširovali a v priebehu minút sa začali nad rovníkom prelínať a vytvorili najväčšiu magnetickú dieru (puklinu), akú kedy zaznamenala sonda, obiehajúca okolo Zeme.

Rozmer otvoru vedcov veľmi prekvapil. "Niečo podobné sme už predtým videli", povedal Jimmy Raeder z univerzity v New Hampshire, "ale nikdy v takom veľkom meradle. Celá denná strana magnetosféry bola otvorená voči slnečnému vetru."

Vedci si predtým vždy mysleli, že pukliny v magnetofére vznikajú len v dôsledku reakcie na slnečné magnetické polia, ukazujúce smerom na juh. Ale v júni roku 2007 vytvorili otvor aj magnetické polia, polarizované severne. "Laikovi sa to zdá byť nepodstatné, ale pre vesmírneho fyzika je to takmer seizmické", hovorí Sibeck. "Keď to hovorím svojim kolegom, väčšina reaguje skepsou, akoby som sa ich snažil presvedčiť, že slnko vychádza na západe." (Severne orientované slnečné magnetické polia by mali posilňovať zemské magnetické pole na rovníku, ukazujúce smerom na sever, ale deje sa práve opak; aj tieto polia oslabujú naše magnetické pole rovnako, ako južne orientované.)

Raeder ďalej vysvetľuje, že momentálne vstupujeme do slnečného cyklu č. 24 a počas párnych cyklov je tu tendencia prevažujúcich magnetických slnečných polí severne orientovaných, takže tento cyklus "nám môže priniesť nejakú veľkú udalosť".

A Sibeck súhlasí: "To môže mať za následok silnejšie geomatické búrky, aké sme nevideli celé roky."

Science NASA: "A Giant Breach in Earth´s Magnetic Field"

Zdroj:

http://science.nasa.gov/headlines/y2008/16dec_giantbreach.htm?list1049613

Čerpané z: protiprudu.info


Sekcie: 
Rubriky: 
december 23, 2008 01:44 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Vláďa
    Vláďadecember 23, 2008 14:26 popoludní

    Komentár: 

    Defacto se jim tak snad nechtěně podařilo prozradit důvod tzv. zvýrazněněných contrailsů. Při pozornějším a dlouhodobějším pozorování projevů "čitatelsko-pisatelské" veřejnosti viz. skupinově se vyskytující poděšené ohlasy na servrech zabývajících se Zrychlenou Transformací, do které projevy Chemtrails rozhodně patří, je možné si uvědomit, že přicházejí hromadně a zcela pravidelně ve vlnách, jakoby mohutných závanech vždy do určité vymezené oblasti. Tato lokálně sfůzovaná reakce lidí je způsobena právě tímto jevem. Tímto bylo míněno to MDI vytrvale a dokola omýlané přepólovávání. Nejprve to zaznamenají zhruba ti stejně citliví jinak též naladění jedinci ve stejný čas a v určitém daném prostoru a následně se po prodělaných "náporech" jejich dezorienteace rozejdou každý jiným trošičku odlišným směrem a i nadále "řeší", aby se mohli kdesi v budoucnu bezpečněji sejít! (příklad si můžete vzít z tzv. zbourání Babylonské věže viz. následky a důvody celého aktu, je to to samé totiž) Ideální stav je, dát se tzv. lidově řečeno dohromady, než přijde další vlna, která je stejné povahy ovšem tzv. na jiné - téma prostě jiná vibrace. Kdyby se tím dejme tomu viditelněji zabývali odbornící vyššího kalibru, než jen několik "fandů záhadna a ufo fenomenů", dalo by se tomu přijít zajisté na kloub i po fyzikální stránce nejen tedy duchovní. To se ovšem neděje, jelikož i oni patří k povinovaným si tím duchovnem procházet rovněž. Určitě se ale dočkáme, projdou-li, budou na tom moci dělat. Minimum zachycených vln co by základ pro zorientování se, jsou alespoň tři po sobě jdoucí a "vyřešené", dodávám. Ostatně ono to ani jinak nejde, nevyřešená vlna totiž znamená suše konstatováno - kutýňo. Zkuste se mrknout pro jistotu ještě sem prosím viz. tento odkaz http://www.glafreniere.com/, kde si můžete spolehlivě dojít nejen pro inspiraci.

 

 

Top