Obrázok používateľa CEZ OKNO
Očko: TAJOMSTVO VEĽKEJ SFINGY

Veľká Sfinga je najväčší a najslávnejší monolit na svete. A tiež najstarší. Ale presný vek, ani stavitelia, nie sú známi. Vedci sa zhodujú, že bola postavená starovekými Egypťanmi Starej ríše za vlády faraóna Chafreho v 26. storočí p.n.l. Avšak viac dôkazov poukazuje na to, že Sfinga je oveľa staršia, a tak ju zrejme postavil niekto iný, nie Egypťania.

V roku 1857 Auguste Mariette, zakladateľ Egyptského múzea v Káhire, slávil úspech pri preklade nápisov Inventárnej stély, vápencového pomníka zo 7. storočia p.n.l. Tam je podrobne opísané, ako faraón Chufu vyslobodil Sfingu, pochovanú v piesku tisíce rokov už v tej dobe. Podľa stély ju Chufu vykopal a pamätník obnovil.

Univerzitný profesor a geológ Dr. Robert Schoch analyzoval Sfingu a dospel k záveru, že vzory zvetrávania na jej povrchu neboli výsledkom vetra, ale silných zrážok. Neďaleké pyramídy nevykazujú také znaky erózie, hoci sa verí, že boli postavené v rovnakej dobe ako Sfinga. To vedie k názoru, že Sfinga tu bola dlho pred rokom 2500 p.n.l., pretože Sahara bola posledných 5000 rokov vyprahnutá.

Podporujúce teórie prirovnávajú Níl k Mliečnej dráhe a veľké pyramídy ku hviezdam, ktoré tvoria súhvezdie Orion. Podľa tejto teórie je socha zameraná na súhvezdie Leva, tak ako vyzeralo v roku 10.500 p.n.l. Naozaj, v tej dobe, Gíza Plateau zakúsila oveľa viac zrážok, než tomu bolo pred 4500 rokmi.

Schoch verí, že faraón Chafre Sfingu len zrekonštruoval a začlenil do svojho pohrebného komplexu. Hovorí, že súčasná hlava nemôže byť pôvodná, pretože jej erózia nezodpovedá erózii tela.

Takže ak Sfingu nepostavili Egypťania, kto to urobil a čo sa s ním stalo? Záhada sa len prehlbuje...

Podľa mystika Edgara Cayceho to boli Atlantíďania. Odišli vraj tajnou miestnosťou pod Sfingou nazývanou Sieň Záznamov. Hovorí sa, že táto Sieň obsahuje znalosti a múdrosť dávno stratenej civilizácie. Mnohí ju hľadali a nedávne georadarové analýzy oblasti preukázali pod Sfingou existenciu dutín. Mohli by to byť spomínané siene, ale archeologické vykopávky sú oficiálne zakázané...

Zdroj: https://www.facebook.com/TajnyVelikojPiramidy/photos/a.111026482395206.2...

Preklad: -očko-

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Sfinga (Abu-Hol)
http://www.cez-okno.net/stitok/sfinga-abu-hol

Egypt - pýtame sa
http://www.cez-okno.net/rubrika/egypt-pytame-sa


Sekcie: 
apríl 04, 2015 23:14 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top