Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pripomenutie XI.: Skrytý svet pod našimi nohami

„Teorie duté země představuje alternativní vědecký pohled na strukturu naší a ostatních planet včetně slunce. Poukazuje na různe nesrovnalosti ve stávajících teoriích a snaží se předložit lepší vysvětlení pro současnou vědu nejasných míst. Zmínky o podzemních říších a duté zemí lze nalézt v ústních tradicích i náboženských spisech mnoha kultur světa. Pojmy jako Shambhala či Agharta jsou dostatečně známé. Slavný astronom Edmund Halley byl prvním vědcem v moderní době, který dospěl k závěru, že země je dutá. Po něm následovala vědecká diskuse trvající asi dvěstě let, kterou ukončilo až Pearyho údajné objevení severního pólu. Badatel Marshall Gardner však poukázal na nesrovnalosti v Pearyho deníku a také americký Kongres ve dvacátých letech uspořádal v této věci slyšení, při němž bylo Pearyho tvrzení zcela vyvráceno. Přesto je Peary dodnes považován za objevitele severního pólu. Diskuse by tedy měla pokračovat.“

"Richard Evelyn Byrd, admirál námořnictva Spojených státu, proletěl letadlem severním a jižním polárním otvorem v roce 1929, v únoru 1947 severním a 13. ledna 1956 jižním polárním otvorem.(Secret of the Ages, str. 114, Worlds Beyond the Poles, od Gianniniho)"

http://www.cez-okno.net/clanok/je-nase-zeme-duta


"Vnitřní Země se skládá ze dvou hlavních znaků: První je vnitřní zemská kůra, která je pokračováním vnější povrchové kůry. Obě polární oblasti mají po jednom obrovském vstupním otvoru, asi jako vybraný jádřinec jablka a kůra se zavinuje okolo pozemního pláště až dovnitř do vnitřní dutiny. Vnější a vnitřní kůra mají velice podobnou topografii: Obě obsahují oceány, kontinenty, pohoří, jezera a řeky. Jenom ta vnitřní kůra leží naproti pozemskému centru. Toto centrum (centrální slunce) žhne a je obaleno mrakovým závojem. Z něho vycházející světlo je o něco rozptýlenější, než je sluneční světlo, proto je denní světlo Vnitřní Země měkké a jemnější než jak na vnějším zemském povrchu."

http://www.cez-okno.net/clanok/skryty-svet-pod-nasima-nohama


"Uvažoval, že keď Boh tvoril Zem, umiestnil na každú časť jej povrchu živé veci, musel tak učiniť aj s jej vnútornou časťou. Ale z tohto vzišiel ďalší problém, pretože sa zdalo samozrejmé, že k životu je potrebné svetlo. Halley naznačoval, že vnútorná atmosféra sama je svetelná a aurora borealis, alebo polárna žiara, je spôsobená únikom tejto žiarivej esencie cez tenkú kôru na severnom póle. V 18. storočí, vďaka iným objaviteľom, ktorí posunuli hranice poznania, bola Halleyho teória pozmenená, ale nie odmietnutá. Švajčiarsky matematik Leonhard Euler odmietol predstavu viacerých planét vo vnútri a nahradil ju jedným slnkom, ktoré, ako veril, poskytovalo teplo a svetlo pokročilej vnútrozemskej civilizácii. Neskôr, škótsky matematik Sir John Leslie vypočítal, že vo vnútri musia byť dve slnká, ktoré pomenoval Pluto a Proserpína."

http://www.cez-okno.net/clanok/duta-zem-1


"Symmes sa nedal zastrašiť a započal intenzívnu mediálnu kampaň, poslal viac listov a usporiadal nespočetne mnoho prednášok po krajine. Stále dokola tvrdil, že masa nahromadenej beztvarej hmoty, akou zem niekedy bola, sa nemohla samovoľne usporiadať do pevnej zemegule. Odstredivé sily vrhajú rotujúcu hmotu ďalej od osi rotácie, gravitácia ju priťahuje dovnútra. Keď sa tieto sily zosúladia, ako tvrdil, výsledkom je pás hmoty s najhustejším vonkajškom a os je otvorená. Týmto spôsobom, tvrdil Symmes, je hmota zeme organizovaná ako koncentrická a duté územia sa otvárajú na póloch."

http://www.cez-okno.net/clanok/duta-zem-2


-očko-


SATELITNÉ VIDEO severného polárneho otvoru nájdete na tejto adrese

Zdroj: TeotlNahualli, YouTube.com

Video prevzaté z: prvopodstata.webnode.cz

november 15, 2010 22:47 popoludní
 • krát komentár

5 krát komentár

 1. Obrázok používateľa AvAc
  AvAcnovember 16, 2010 10:33 dopoludnia

  Komentár: 

  Velmi ma tesi, ze konecne, konecne sa ludia prebudzaju a konecne sa odkryva pravda. Je az neuveritelne ako sme od mladeho veku nuteni pocuvat tie nezmysli. Pamatam sa, ako som na ZŠ pri Zemepise zaspaval, pretoze sa mi to vobec nezdalo čo je pisane a hovorené o vesmire. No som rád, že konecne to niekam speje. Dakujem, ze som sa narodil tak, ako som sa anrodil a mozem byt sucastou tej obrovskej zmeny. Aj napriek vsetkemu je zivot fantasticky. Nech ma kazdy usmev na perach a srdce vzdy otvorene. Ahojte =o)

 2. Obrázok používateľa Alex
  Alexapríl 08, 2013 07:34 dopoludnia

  Komentár: 

  A co když je to naopak - co když jsme my uvnitř země? Není to ojedinělá myšlenka - spoustu materiálu lze najít na netu a i když to na první pohled vypadá naprosto nelogicky - dá se vysvěttlit naprosto vše - včetně vnitřního slunce, hvězdné oblohy, zakřivení - díky ohybu světla apod. A nezapomínejme v této souvislosti na vzkaz v kruhu v obilí (známý šedivák s diskem), kde se praví - tam venku je dobro...

 3. Obrázok používateľa Mathius
  Mathiusnovember 16, 2010 18:40 popoludní

  Komentár: 

  Ja myslím, že po tom, čo sa odkryje nejaká pravda alebo fakt, ktorý sa tajil dlllhe roky, tak tí "otvorenejší" to prijmú v podstate dobre a tí, čo žijú pohodlne "v kocke", tých trefí šlak...

 4. Obrázok používateľa Deafboy
  Deafboynovember 17, 2010 06:04 dopoludnia

  Komentár: 

  Neuraz sa prosím, no nedošlo mi či je tvoj príspevok myslený vážne, alebo ako irónia. Neviem ako môže malý človek na základe svojho tušenia posúdiť pravdivosť alebo nepravdivosť učiva zemepisu na ZŠ. Teória je to zaujímavá, navyše história nám napovedá že podobné teórie by sa mali bližšie preskúmať, no nehádzal by som všetky všeobecne uznávané poznatky / teórie hneď do koša. Niesme predsa v stredoveku kedy si niekto vymyslel čo je správne a ako veci fungujú, no skúmajú ich vedci. Vedci sú tiež ľudia ko my, nie jašteri z pekiel ;)

 5. Obrázok používateľa AvAc
  AvAcnovember 17, 2010 14:30 popoludní

  Komentár: 

  Ja sa nemam preco urazit.=o) Ak sa riadis pocitmi a mas dostatocne otvorenu intuiciu , tak neni o com. Hned pochopis co sedi a co je blud. Tak ako ti "vedci" s titulmi budu tvrdit, ze neexistuje iny zivot ako nas a ze v nasej slnecnej sustave nie je nic co sa chyta na nas zivot. :D Smiesne... Na kazdej planete je zivot. Na kazdej. No ale ver uz ty, comu chces =o) Uc sa od deti, tie neklamu. vela stastia. ahoj.

 

 

Top