Obrázok používateľa CEZ OKNO
Farmaceutické firmy - Médiá - Politici... List prezidentovi Klausovi o "epidémii" tzv. prasacej chrípky a JEHO ODPOVEĎ

Vážený pane prezidente,
obracím se na Vás s touto naléhavou prosbou.
Česká média přinášejí znepokojivé zprávy o hrozbě epidemie tzv. prasečí chřipky. Hovoří se o možnosti 2 milionů nakažených občanů ČR ještě tento podzim, hlavní hygienik dr. M. Vít dále uvádí, že se mohou zhroutit některé funkce společnosti. Zároveň se však dozvídáme, že na onemocnění tímto virem u nás dosud nikdo nezemřel a že všechna onemocnění měla lehký průběh; hospitalizovaní lidé pouze čekají na výsledek vyšetření. V těchto zprávách je velký rozpor, zvláště uvědomíme-li si, jaké částky vydává náš stát za vakcíny proti této nemoci.

Domnívám se, že hrozba této "pandemie" není reálná, a pokud budou jednotlivé vlády nařizovat povinné očkování, nebude hlavním cílem ochrana zdraví obyvatelstva, nýbrž zajištění zisků firem Glaxo, Baxter, Novartis a Sanofi Pasteur, které vyrábějí vakcíny a prodávají je vládám jednotlivých států, a které zřejmě neregulérně prosazují své zištné zájmy ve WHO. Zisky z prodeje vakcín budou jistě mnohamiliardové. Uvážíme-li, že zdravotní nezávadnost těchto vakcín je velmi sporná, nebyla zřejmě řádně ověřena a existuje podezření, že tyto vakcíny mají velmi závažné negativní vedlejší účinky na lidské zdraví, pak se hromadné očkování jeví přímo jako hazard. Zavést povinné očkování obyvatelstva bych v takové situaci považoval přímo za zločin proti lidskosti, nehledě na to, že by šlo o hrubé pošlapaní občanských práv a svobod a ohrožení demokracie.

Pane prezidente, obracím se na Vás proto s naléhavou prosbou, abyste využil všech svých pravomocí ústavního činitele České republiky k tomu, aby v našem státu bylo zabráněno povinnému očkování vakcínou proti tzv. prasečí chřipce. Zdraví našich občanů a základní principy demokracie by neměly být dány v sázku jen proto, aby několik farmaceutických firem prosadilo své finanční zájmy.
S pozdravem
Ing. Radomil Hradil

Reakce prezidenta republiky na dopis ing. Hradila, jenž provozuje stránky o prasečí chřipce na této adrese

V Praze dne 30. září 2009

Vážený pane Hradile,
obdržel jsem od Vás dopis, ve kterém se pozastavujete nad dnešní hysterií spojenou s hrozbou tzv. prasečí chřipky. Domníváte se, že nebezpečí pandemie není reálné, a za přeceňováním zmíněné hrozby vidíte spíše zisky farmaceutických firem. Závěrem mě pak vyzýváte, abych zabránil povinnému očkování vakcínou proti této nemoci.

Z velké části s Vámi musím souhlasit. I já se podivuji nad tím, jak je možné z nemoci, kterou se u nás doposud nakazily řádově stovky lidí, učinit na dlouhé týdny nejen jedno z nejsilnějších mediálních témat, ale především jedno z témat politických, kdy se politici začínají předhánět v tom, kolik prostředků ze státního rozpočtu uvolní na nákup vakcín. Samozřejmě si nedělám iluze o tom, že by za tím vším z velké části nestál zájem a lobbyismus farmaceutických firem. Ten by však sám o sobě nestačil. Vydatně mu pomáhá oblast médií, pro kterou jsou zprávy s nádechem jakékoliv katastrofy dobře prodejným produktem. Pozadu nezůstávají ani politici, kteří se z nedostatku skutečně věcných, politických a třeba i kontroverzních témat uchylují k podobným spíše náhražkovým kauzám, ve kterých mohou vystupovat jako zachránci obyčejných lidí před hrozící katastrofou. Toto smutné vyprázdnění politiky vidíme i u řady dalších témat.

Rád bych na druhou stranu zdůraznil, že nechci jakoukoliv nemoc zlehčovat a jakýmkoliv způsobem snižovat utrpení lidí, kteří se ve světě či v naší zemi s touto nemocí potýkají. Je si však nutné přiznat, že nepoměrně větší množství lidí umírá dnes a denně na nemoci, které považujeme za daleko banálnější a nehodné naší pozornosti. V tomto kontextu musíme tzv. prasečí chřipku chápat a případně přemýšlet o efektivních opatřeních, které by ji eliminovaly. Nákup půl milionu vakcín proti této nemoci za efektivní opatření rozhodně nepovažuji.

Závěrem mě vyzýváte, abych zabránil povinnému očkování proti této nemoci. Jsem přesvědčen, že toto riziko nehrozí. V současné době vláda neplánuje nakoupit takové množství vakcín, aby s ním mohla očkovat všechny občany ČR. Spíše se z očkování - pro mě nepochopitelně - dělá výlučná a "luxusní" záležitost. Zároveň neexistuje nikdo, kdo by mohl dospělého člověka donutit k přijmutí jakéhokoliv léku, včetně vakcíny. V případě, že by však v budoucnu něco podobného opravdu hrozilo, věřte, že budu první, kdo proti tomuto omezení svobodné volby občana bude protestovat.

Vážený pane Hradile, děkuji za Váš dopis s velmi racionálním pohledem na téma prasečí chřipky. Přeji Vám a Vašim blízkým vše dobré.
S přátelským pozdravem
Václav Klaus

Zdroj: Prasecichripka.blog.cz

Sekcie: 
október 19, 2009 20:17 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 19, 2009 22:59 popoludní

  Komentár: 

  Skvelý článok, škoda, že aj na Slovensku nemáme také osobnosti, čo tu poriadne ani nikto nie je proti EÚ a podobne ako je Český prezident.

 2. Obrázok používateľa rho
  rhooktóber 22, 2009 17:14 popoludní

  Komentár: 

  Klaus to vystihol na 100%, gratulujem.

 

 

Top