Obrázok používateľa CEZ OKNO
Hitler-Owens: Lož spľaskla

Famózny olympionik z 1936, Jesse Owens, na svojej smrteľnej posteli ešte raz potvrdil, že nebol Adolfom Hitlerom ignorovaný a opovrhovaný, ako to médiá vždy uvádzajú. Samozrejme médiá zatajovali tieto rozhodujúce slová Jesse Owensa, ktoré vyslovil na smrteľnej posteli, totiž, že mu Vodca osobne zvykol gratulovať. Noviny Tampa Bay News, ktoré citovali časť Owensových posledných slov, zatajili túto časť jeho historického vysvetlenia. Západný systém, ktorý vymýšľa každý deň nove lži o Adolfovi Hitlerovi, musel samozrejme aj vypustiť do sveta, že Hitler Jesse Owensovi negratuloval, pretože bol čierny. To boli tieto systémové médiá Adolfovi Hitlerovi - "tomu rasistovi" – konečne dlžné.

Táto lož teraz znova spľasla. V anglických denníkoch bolo tieto dni dokonca vo veľkom zverejnené, že Hitler Jesse Owensovi osobne k jeho veľkému víťazstvu gratuloval a tiež, že tento čierny atlét bol veľkým obdivovateľom Hitlera. Žiadne slovo o tom v cenzurovaných médiách NSR, hoci zdroj je nemecký.

Denník Telegraph píše: "Owens trval celý život na tom, že Hitler sa mu vyhýbal. Keď som vstúpil na tribúnu kancelára, povstal a zakýval mi a ja som mu odkýval. Novinári konali nechutne, keď muža tej hodiny takto kritizovali." (Telegraph, 11.8.2009)

http://www.telegraph.co.uk/sport/othersports/olympics/6008196/Adolf-Hitl...

Noviny píšu ďalej: "Owens nosil vždy jednu fotografiu vo svojej peňaženke, ktorá ho ukazuje, ako mu Hitler potriasa rukou predtým, ako opustil štadión." (Telegraph, 11.8.2009)

Olympijský výbor zakázal svojho času ríšskemu kancelárovi, osobne gratulovať víťazom (aj nemeckým víťazom nie), aby takto získal príležitosť vyprodukovať, v prípade potreby, lož voči Hitlerovi. Keď nebudú žiadne snímky gratulácií, kalkulovalo sa, možno potom neskôr lahko tvrdiť, že si Hitler farebných víťazov necenil. Avšak práve opak je pravdou. V prípade Jesse Owensa išiel Hitler dokonca ešte omnoho ďalej a osobne vyhľadal tohto excelentného atléta za čestnou tribúnou, hoci mu to Olympijský výbor zakázal, víťazom osobne gratulovať: "Snímok [Hitler gratuluje Owensovi] bol nasnímaný za čestnou tribúnou, preto väčšina reportérov túto príhodu neregistrovala." (Telegraph, 11.8.2009)
Siegfried Mischner (83) bol vtedy športovým reportérom a odhalil teraz, prečo sa tento snímok nesmel rozširovať: "Prevládajúca mienka v povojnovom Nemecku bola, že Hitler olympijského víťaza Owensa ignoroval. Preto sme sa rozhodli, túto fotografiu nezverejňovať. Všetci si boli zajedno, že Hitler musí byť v súvislosti s Owensom postavený do zlého svetla." (Telegraph, 11.8.2009)

A denník Daily Mail cituje Mischnera dokonca slovami: "Owens mi ukázal fotografiu a povedal mi: To bol jeden z najkrajších momentov v mojom živote." (11.8.2008)

Ešte viac, noviny informujú, že Owens celý svoj život ostro odsudzoval štvanie voči Adolfovi Hitlerovi: "Mischner, ktorý napísal knihu o Olympiáde 1936, povedal, že sa nachádzal v spoločnosti iných športových novinárov, keď im Owens túto fotografiu ukazoval. Všetci sa zdráhali o tom informovať. Owens bol sklamaný, povedal Mischner. Len pokrútil hlavou nad tým, ako médiá túto vec predstavujú. Tlač bola vtedy veľmi servilná. Nikto nechcel byť tým, ktorý by nechal monštrum Hitler, zjaviť sa v dobrom svetle. Všetci moji kolegovia sú teraz mŕtvi, Owens je mŕtvy. Myslel som si, to je posledná šanca, túto vec vyjasniť." (Daily Mail, 11.8.2009)

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1205901/Forget-Hitler--America-s...
A potom potvrdili noviny, čo tento veľký atlét celý život tvrdil: "Owens neskôr povedal, že s ním v Hitlerovom Nemecku zaobchádzali lepšie, ako v Amerike, kde panovala rasová segregácia." (Daily Mail, 11.8.2009)

Keď čítame tieto odhalenia, spomíname si na posledný rozhlasový prejav Adolfa Hitlera 30. januára 1945, keď spomenul lobistických politikov a ich lásku k pravde nasledovne: "Avšak nie je vôbec rozhodujúce, že v demokraciách sa vyskytuje politická činnosť a lož ako nerozdeliteľní spojenci, ale rozhodujúcim je, že každý sľub, ktorý títo štátnici ľudu dajú, je dnes vôbec úplne bezvýznamný, pretože oni sami už nie sú viacej v stave, akékoľvek takéto ubezpečenia splniť."

Die Hitler-Owens-Lüge: endgültig geplatzt

http://globalfire.tv/nj/09de/zeitgeschichte/die_owens_luege.htm

Zdroj: protiprudu.info

Rubriky: 
september 04, 2009 22:12 popoludní

 

 

Top