Obrázok používateľa CEZ OKNO
Zväzáci, ortodoxní a užitoční idioti

Ja ich volám zväzákmi, Slozenicyn ich volal ortodoxní a Lenin užitoční idioti. Mnohí si spomínate na pionierskych vedúcich, čí zväzákov zapálených pre budovanie socializmu. Dnes podobne zapálených ľudí vidíme v občianskodemokratickej mládeži, neziskovkách, čí spoločnostiach pre priateľstvo s Ľudom USA. Kto sú títo nadšení budovatelia a piliere každého režimu? Ich podpora každého aktuálneho zriadenia vyvoláva pocit, že sa jedna o ľudí bez chrbtovej kosti ale nie je to tak. Týmto ľuďom to totiž vôbec nedochádza.

V akomkoľvek režime si začnú budovať svoj biedny mikrosvet. Nenarodili sa aby chápali súvislosti a už vôbec nie, aby niečo menili. Sú tu aby šťastne prisluhovali. Pekne ich charakterizuje kreslený vtip v úvode článku. V ich hlavách bol program rebélie vynechaný. Akúkoľvek informáciu o zločinoch tých, ktorí im vládnu vytesnia zo svojej hlavy a žijú ďalej svoj smiešny život. Niektorí zväzáci dokážu vyštudovať aj dve vysoké školy a aj tak nedokážu pochopiť súvislosti ani v odbore ktorý vyštudovali. Ako môže niekto 5 rokov študovať ekonómiu 20 rokov robiť v odbore a ani raz si nepoložiť otázku odkiaľ sa berú peniaze. Tí čo videli "Money as debet" vedia o čom hovorím.

Kolektívy takýchto "vzdelancov" potom zaplnia všetky výkonné posty a domnievajú sa že tvoria vládu a riadia spoločnosť. Čo viac si skutočný vládcovia môžu želať ako takýchto blbcov, cez ktorých pretlačia čo chcú. Zväzák nemá pochybnosti o ničom čo mu oficiálna moc predloží, úplne však ignoruje všetko čo oficiálnu moc spochybňuje. Dokaz spochybňujúci vládcu sa do jeho hlavy jednoducho nevstrebe. Zväzák nemá vlastný názor, len opakuje oficiálny. Zväzák (napr. docent Doboš na TU Košice), dokáže vyvíjať zariadenie na špehovanie ľudí a vôbec mu nedochádza že to bude zneužite aj proti nemu. Vystačí si s odpoveďou, že je to určené na boj s terorizmom. Ak by prišiel aj samotný zadávateľ a povedal mu že to bude zneužívať proti všetkým ľuďom vrátané jeho, ten magor by sa len pousmial a pracoval ďalej. Časť mozgu zodpovedná za kritické myslenie sa u týchto ľudí nevyvinula. Chyba softwaru, overload!

Zväzák je vždy len zamestnancom, nikdy sa nezmôže na samostatne podnikanie, to si vyžaduje úplne iné myslenie než ktorým disponuje on. Zväzák je schopný 20rokov odovzdávať 1/4 svojho príjmu na nejaké sporenie, dôchodok čí poistku a vôbec sa nezamýšľa nad tým, akú hodnotu po 20 rokoch uvidí. Verí systému. Rovnako ako zväzák, ktorý mu tento výhodný obchod sprostredkoval. Ten sa tiež nezamysli z čoho "renomovaná" spoločnosť investujúca do bezcenných akcii, vytvorí výnos. Zväzáčka za prepážkou v banke vám zase ponúkne výhodný balík služieb, čí zhodnotenie vašich uspor. Nikto z nich sa nezamysli prečo by niekto, kto chce zarobiť, mal núkať niečo, čo je výhodné pre vás a nie pre neho. Človek, ktorý im vládne sa musí len smiať. No zaslúžia si títo ľudia niečo iné ako byt otroci?

Otroctvo však pre nich nie je trest, oni sú v otroctve šťastní a nenechajú sa o svoje šťastie obrat vašimi rušivými informáciami. Zväzák sa stal konzumentom, tak ako mu to sociálny inžinieri naplánovali. Je šťastný vo Fabii na leasing a v nevkusnom byte na hypotéku. Naivne sa domnieva, že sa jeho situácia zlepší, nechápajúc, že práve jeho splátky, viera v systém a poslušnosť, prinášajú blahobyt druhej strane. ...no človeka obšťastní aj konzum. Kúpiť si aston martin alebo zaletieť súkromným lietadlom na dovolenku môže byt super ale... nakupovať v Tescu? jest v McDonalde? platiť kartou? Môj mozog to nie je schopný pochopiť, overload!

Zväzák je ateista, nemôže byt členom žiadnej cirkvi ani sekty, miesto v mozgu zodpovedne za slepú poslušnosť už obsadila vládnuca moc, ktorá je ich sektou bez toho aby si to uvedomovali. Tak ako náboženského fanatika nepresvedčíte žiadnymi faktami, že je obetou podvodu, rovnako dopadnete u zväzákov. Ak by aj samotný zakladateľ sekty priznal, že ju vytvoril aby zbohatol, obeť jeho vierouky by mu neverila. Predstava, že cely život premárnila v omyle je strašná a akákoľvek informácia, že to tak nie je, prináša spásu a navracia obeť do virtuálneho šťastia. Pravda sa stáva neznesiteľnou a ľudský mozog sa takémuto stresu bráni tým, že ju vytesní do podvedomia, aby uchránil svojho majiteľa pred depresiou. Niečo podobné sa odohralo v Moonovej sekte, kde zdrogovaný Moonov syn oznámil veriacim na omši, že sú idioti a odišiel. Veriaci zatlieskali a ďalej prežívali hlboký duchovný zážitok. Koľkokrát už politici povedali naším zväzákom, že sú idioti a aj tak sa zmobilizujú pri každých voľbách a dodajú im svojou účasťou legitimitu. Ak by aj k nejakej zmene režimu predsa došlo, budú prví čo začnú novu spoločnosť nadšene budovať. Tak načo ich životy meniť, ide predsa iba o tie naše!
SA
Zdroj: Dôležité.sk

november 17, 2009 05:44 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa sandmint
    sandmintdecember 04, 2009 23:35 popoludní

    Komentár: 

    gratulujem autorovi k tomuto clanku, pretoze presne vystihol tuto "triedu" resp. socialnu vrstvu a pomery, ktore generuje

 

 

Top