Obrázok používateľa CEZ OKNO
Opäť MU - Mal Churchward nakoniec pravdu? 2

Ale to, čo v Churchwardovej správe chýba, sú akékoľvek overiteľné informácie. Jeho príbeh skutočne závisí na tom, či sa zoznámil s indickým kňazom a videl množstvo vzácnych dosiek, alebo nie.


Výsledkom je, že po celé roky kvôli tomuto ostal Churchwardov príbeh legendou, zatiaľ čo jeho knihy boli dotlačené. Ale nikdy nebolo zistené nič nové, čo by mohlo zmeniť toto status quo. To sa zmenilo, až keď nemecký nezávislý výskumník, spisovateľ a manažér cestovnej kancelárie Thomas Ritter vyhlásil, že vstúpil do „tajnej knižnice“ pod chrámom Šri Ekambarantha v Kančipurame v Indii, v ktorej našiel dôkaz o stratenej civilizácii MU.

Tvrdí, že 23. júla 2010 bol kontaktovaný jedným Pačayappou, ktorý ho pozval, aby vstúpil do podzemného komplexu – a dokonca mu umožnil fotografovať niektoré jeho časti. Ritter uvádza, ako mu v komore číslo 4 kňaz dovolil vyfotiť dve tabule, nie však všetky knihy, ktoré sa tam nachádzali. Obe tabule, ktoré ukázal, boli trochu poškodené, ale môžete vidieť jasne nápisy.

Tieto dve tabule sú tabule Naakalov, o ktorých James Churchward tvrdil, že ich videl pred mnohými desaťročiami. Keď Ritter materiál zverejnil, okamžite nasledoval príval nedôvery, nepomohla ani skutočnosť, že to čo Ritter zrejme ukázal, bola tajuplná doska v Byblose (Libanon), objavená francúzskym archeológom Maurice Dunandom. Vzhľadom na malé množstvo písma na doskách, ktoré doteraz nebolo rozlúštené, je písmo identifikované ako proto-bybloské, a preto nesúvisí s Indiou. V skutočnosti sa tabuľa preložená Ritterom nachádza v Bejrútskom múzeu (Cat. 16598) a nie je tajomstvom knižnice v Indii.

Ritter tvrdí, že v júli 2010 nebol privítaný ako obvykle mladým kňazom Nardžanom, ktorého dobre poznal, ale starším mužom, Pačayappom, ktorý na rozdiel od Nardžana nehovoril po anglicky. Pačayappa ho vzal dole do podzemných štruktúr chrámového komplexu. Ritter uvádza: „Pred železom previazanými dvermi sa zastavil a ukázal nejakým gestom smerom dole: ´Miesto Rišiov!´. Potom otvoril dvere za ktorými sa nachádzala Naakalská knižnica.“

Či už Ritter klame, alebo nie, má aspoň špecificky identifikovaný chrám ako miesto knižnice: chrám Šri Ekambaranatha v Kančipuram, v štáte Tamil (India). Brána chrámového komplexu je vyššia ako 60 metrov, čo je najväčšia chrámová veža v južnej Indii, a je vyrobená zo žuly, zdobenej obrazmi bohov, bohýň a hrdinov. Komplex je hinduistický chrám oddaný Pánovi Šivovi a je jedným z piatich hlavných Šivových chrámov, z ktorých každý predstavuje jeden prírodný prvok. Chrám Šri Ekambaranatha predstavuje element Zeme. História chrámu siaha najmenej až do roku 600 n.l., aj keď by mohol byť aj starší a je notoricky známy svojou „halou tisícov stĺpov“, vnútorné steny chrámu sú zdobené radom 1008 Šivových lingamov, symbolov mužskej energie.

Ale Ritter upozorňuje na podzemný systém tohto komplexu, o ktorom tvrdí, že ma desať komôr. V deviatich sú uložené dosky. Každá komora je 25 m dlhá a 15 m široká, s pomerne nízkym stropom – mohol sa ho dotknúť, keď natiahol ruku. Pačayappa tvrdil, že nápisy opisujú Purány Rišiov, životy nositeľov kultúry starovekej Indie. Vnútri boli čierne žulové stoly a tam boli desaťtisícky kamenných dosiek. Ritter uvádza, že „obe strany týchto kamenných dosiek veľkosti pohľadnice boli pokryté tenkými líniami úzkych znakov v neznámom písme. Ostatné kamenné dosky odhalili jemné geometrické vzory činnosti, technické výkresy a astronomické vyobrazenia. „Keď sa spýtal, čo obsahovali, povedal, že to bolo dedičstvo po siedmich mudrcoch.“ V prvých troch komorách boli dosky vyrobené z čierneho granitu, v ďalších troch zo zlata. Každá zlatá doska mala rozmer 14x10 cm a boli hrubé 2-3 mm, zviazané ako kniha. V posledných troch komorách našiel strieborné a bronzové dosky, ktoré boli zle čitateľné, takže Ritter použil vreckovku na vyleštenie do ich pôvodného stavu. Ritter tvrdí, že mal povolenie fotografovať len dve dosky. Všetky tieto komory majú nápisy popisujúce životy a skutky Rišiov a priniesol fotografie týchto nápisov.

Desiata miestnosť sa nachádza na konci chodby. V strede miestnosti sa dvíha stĺp približne 150 cm vysoký, z pevného čierneho materiálu a podľa Pačayappu materiálom nebol kameň. Za lingamom boli sochy Siedmich Rišiov, ktoré boli v polkruhu a boli vyrobené z trblietavého kovu, o ktorom si Ritter myslel, že bol pozlátený alebo postriebrený. Jedného z nich bol schopný identifikovať ako Aghasthia, ktorý je vždy zobrazený ako trpaslík.

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Phillip Coppens

Zdroj: http://www.philipcoppens.com/

Preklad: Ninive

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Thomas Ritter
http://www.cez-okno.net/search/node/ritter

James Churchward
http://www.cez-okno.net/search/node/Churchward


Sekcie: 
júl 30, 2014 20:53 popoludní

 

 

Top