Obrázok používateľa CEZ OKNO
ORBY VO VESMÍRE: Neobvyklý fenomén a Experiment Tether

Termín orby popisuje nečakané prejavy svetla, ktoré nadobúdajú tvar gule a objavujú sa na fotografiách a filme. Autentické orby majú vlastnú trajektóriu letu a emitujú vlastné svetlo. Tento fenomén upútal pozornosť vedcov a dokonca aj výskumníkov z NASA, hlavne v prípade slávneho Experimentu Tether.


Prízemný orb v prítmí lesa. Zdroj: (CC BY-SA 3.0)

Naprieč celou planétou bola odvysielaná udalosť, ktorá sa stala na konci roka 1972. Podľa informácií z NASA:

„Traja americkí astronauti počas letu na Mesiac oznámili prítomnosť svetelného signálu na druhom paneli vesmírnej lode Apollo 17, krátko po ktorom nasledoval zvukový signál. O pár sekúnd zmizli bez toho, aby boli astronauti schopní určiť ich povahu. Na Zemi sa udalosť okamžite začala analyzovať. Delegát NASA potvrdil, že sa nejedná o prvý prípad, kedy boli počas letov programu Apollo zaznamenané takéto signály.“

Ako sa zdá, tieto svetelné gule, známe ako orby, sa objavujú tiež v priestore mimo Zeme. Zriedkavo sú sprevádzané slabými zvukovými prejavmi.

Už pred touto udalosťou si boli výskumníci NASA vedomí tohto fenoménu a dokonca už mali k dispozícii série nahrávok od rôznych astronautov. Z nich bolo publikovaných niekoľko obrázkov, ako svetelný orb M. Scotta Carpentera zachytený z paluby raketoplánu Aurora 7, obrázky získané Jamesom McDivittom z paluby Geminy 4, následne potvrdené videom nahraným astronautmi Jamesom Lovellom a Frankom Bormanom z Geminy 7 a mnohými ďalšími.

Avšak po publikovaní obrázkov zachytených Frankom Bormanom z paluby Apollo 8 neboli dokumenty tohto typu nikdy zverejnené, prístup k nim mali len špecialisti z NASA. Zaujímavý film, ktorý bol publikovaný, ukazuje veľkú skupinu svetelných objektov, ktoré sa z vesmíru priblížili k Zemi. Tieto objekty leteli v nadmorskej výške viac ako 310 míľ (500 kilometrov), ale nakoľko bol film určený len do rúk špecialistov, rýchlo sa naň ´zabudlo´.

V roku 1996 astronauti z raketoplánu Columbia pracovali na misii technického charakteru s názvom ´Experiment Tether´. Okrem výskumných aktivít mali pre účely experimentu astronauti za úlohu vypustiť Tether – satelit napojený na veľmi dlhý kovový kábel. Vypustenie bolo snímané viacerými kamerami z paluby lode, vrátane ultrafialovej (UV) kamery. Po vypustení satelitu začalo viacero zariadení hlásiť poruchu.


Rozmiestnenie STS-46 TSS-1. Satelit a kábel. Tieto voľne letiace satelity sa používajú ako pozorovacie plošiny mimo Orbiter. Zdroj: (NASA, Verejná doména)

12 míľ (19 kilometrov) dlhý kábel sa pretrhol a vzdialil sa do vesmíru. Nikto nevedel túto udalosť vysvetliť, ale ani nepredpokladal zásah z vonku. No po návrate astronautov prišlo prekvapenie, keď si vedci prehrali záznamy z UV kamery.


Statický obraz zo záznamov NASA, na ktorom vidíme takzvaný orb vznášajúci sa za odtrhnutým káblom. Zdroj: (Verejná doména)

Astronauti si nevšimli počas svojej misie nič zvláštne, no kamerové záznamy vypovedali úplne iný príbeh. Na filme je vzdialený kovový kábel viditeľný ako tenká línia, no okolo neho sa ukázala séria intenzívne sálavých objektov veľkých rozmerov pohybujúcich sa v rôznych smeroch. Boli výrazne ohraničené, okrúhleho tvaru a všetky pulzovali akousi rytmickou energiou. Najzaujímavejší je fakt, že neviditeľné entity boli sprevádzané akýmisi obrovskými tvarmi so zjavnými rozmermi približne skoro 2 míle (cca 3 kilometre) uhlopriečne. Tieto formy tiež sálali UV žiarenie a ich obrysy vykazovali črty určitej technickej symetrie. Väčšie objekty ako sa zdá, prešli poza kábel a odhalili svoje enormné rozmery.

VIDEO: UFO Nevysvetlený incident preťaženia kabeláže NASA

https://www.youtube.com/watch?v=As-wYmFYb3I


Niektorí výskumníci veria, že príčinou zvláštneho fenoménu, ktorý sa udial okolo pripútaného satelitu bolo nečakané narušenie energetických polí v dôsledku silného vyžarovania týchto neznámych entít. Napriek tomu sa táto podivná inteligencia zjavne nikdy nepriblížila natoľko blízko k Zemi, aby ju zasiahla svojim žiarením. Z tohto všetkého by sme mohli dôjsť k záveru, že tieto entity sú vysoko inteligentné a je toho ešte mnoho, čo by sme sa o nich mohli dozvedieť.

Úvodný obrázok: Statický obraz zo záznamov NASA z Experimentu Tether z roku 1996. (NASA, Verejná doména)

Referencie:

Klaus Heinemann Ph.D., Miceal Ledwith Ph.D. “The Orb Project”. 2007. Published by Atria Books/Beyond Words

Valda Roric

Zdroj: http://www.ancient-origins.net/unexplained-phenomena/orbs-space-unconven...

© Ancient Origins, Všetky práva vyhradené

Preklad: Zuzana

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Orby
http://www.cez-okno.net/orby

Gule prány (Orby)
http://www.cez-okno.net/gule-prany


Sekcie: 
december 16, 2015 00:22 dopoludnia

 

 

Top