Obrázok používateľa CEZ OKNO
Nebojte se mrazů

S těmi současnými mrazivými rekordy se mi to nezdá. Není to spíše propaganda? Jako pamětník se domnívám, že možná to nebudou nejsilnější mrazy za posledních 25 let, možná je to jen propaganda ke strašení lidí... Záznamy se dají upravit... Já už jsem hodně let na světě, a takováto období mrazů pamatuju mockrát, jen se to nerozmazávalo v médiích jako něco zvláštního. Taky to lidi tolik nepostihlo proto, že nemuseli všichni masově někam dojíždět autem... a taky nebyli u nás bezdomovci.

Holomrazy moc nepamatuju, ale taky bývaly, viz třeba Zahradníkův rok od Čapka, moje oblíbené čtení (Začal to psát od r. 1927) http://web2.mlp.cz/koweb/00/03/34/75/74/zahradnikuv_rok.pdf. Viz třeba Zahradníkův leden: V lednu zahradník hlavně pěstuje počasí - nikdy to s ním není v pořádku. Teplota se nikdy nestrefí se stoletým normálem... Nejhůře je mu, když přijdou holomrazy... Krásné čtení.

Pamatuji, že jeden rok (mohlo to být tak před 25 lety, takže vlastně máš asi pravdu, Snowmane), to byl ještě socialismus, (pokusím se vzpomenout přesněji, ale nevím), bylo zde v ČB více než týden po ránu na teploměru -20 - -30°C, a na horách ještě více. Pamatuju si na chůzi asi 500 m od autobusu do práce v mrazu -27°C - vlastně se to dalo vydržet. (Tradovalo se, že v Rusku za takového mrazu teprve dětem zapínají kabátky, někde tu ten srandadokument o mrazech taky máme). V mnoha budovách prasklo topení, na našem pracovišti jsme měli 8°C, pracovat se nedalo, dostali jsme volno, školy měly prázdno... Ale tenkrát ještě média neuměla tolik dělat paniku, a taky nesměla... a přežili jsme v pohodě.

Z dětství pamatuju běžně - určitě každý rok aspoň jednou - mrazivá období, kdy byly mrazy ráno přes -20°C, přes den trochu méně, na železnici ve vagónech zamrzalo uhlí dovážené zw Sovětského svazu, a když to trvalo tak 2 týdny, došlo teplárnám a bývaly uhelné prázdniny. To jsme milovali, bavilo nás, že je mráz...

Když jsme měli malé děti, radilo se tenkrát, že kojenci se nemají brát do mrazů nad 12°C. Ale když starší dítě chtělo na klouzačku a samo jít nemohlo a bylo -16°C, tak musel ven i kojenec, a v pohodě spinkal...

Takže vy mladí, co už jste zažili jen nanicovaté zimy posledních 20 let (přibližně), nebojte se, takovéhle mrazy jako teď tu vždycky byly, a ještě větší. A klimateroristé už nejsou schopni své aktivity dále stupňovat, myslím, že dosáhli hranic svých možností, a jsou tu síly, které jim kazí jejich destruktivní aktivity (mezi nimi nezapomínejte na orgonit - jakmile klimouši vypnou své mašiny, orgonit vše rychle harmonizuje...)

Orgonet

Následující je starý fór, ale potěší... (možná znáte i jiný verze)

Vliv mrazu na světovou populaci:


+18°C - Obyvatelé Havaje si berou na noc dvě přikrývky.

+10°C - Obyvatelé helsinských činžáků vypínají topení. Rusové pěstují kytičky.

+2°C - Italská auta nejdou nastartovat.

0°C - Destilovaná voda zamrzá.

-1°C - Dech se stává viditelným. Rusové jedí zmrzlinu a popíjejí studené > pivo.

-4°C - Pes se ti snaží nacpat do postele.

-10°C - Francouzská auta přestávají startovat.

-12°C - Politikové začínají mluvit o bezdomovcích.

-15°C - Americká auta nejdou nastartovat.

-18°C - Helsinští nájemníci zapínají topení. Obyvatelé Havaje jsou už zmrzlí.

-20°C - Dech se stává slyšitelným.

-24°C - Německá auta nejdou nastartovat.

-29°C - Pes ti zkouší vlézt pod pyžamo. Japonské automobily přestávají startovat.

-30°C - Žádné normální, dokonce už ani ruské auto už nejde nastartovat.

-39°C - Vroucí atmosféra v Kongresu zamrzne. Rusové si zapínají vrchní knoflíky u košile.

-50°C - Auto se ti snaží nacpat do postele.

-60°C - Obyvatelé Helsinek zmrzli. Tuleni opouštějí Grónsko a stěhují se na jih.

-70°C - Zamrzlo peklo. Univerzita v Kuzněcku organizuje přespolní orientační závod na zahřátí.

-75°C - Santa Klaus opouští polární kruh.

-120°C - Alkohol zmrzl. Rus je proto nasranej.

-268°C - Hélium zkapalnělo.

-273,15 °C - Absolutní nula. Ustává pohyb elementárních částic. Rus, žužlaje zmrzlou vodku, připouští, že je pořádná kosa.

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.com/


Súvisiace:

Satira
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/satira


Autori: 
február 10, 2012 15:27 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymfebruár 11, 2012 10:07 dopoludnia

  Komentár: 

  S článkom súhlas...Je top tak, niekomu to vyhovuje, také strašenie, hoci obliecť sa veru treba, veď je zima, tak ako si zakúriť a vypiť teplý čaj.

  Ale ono sa naozaj niečo veľké deje, to už vie predsa každý, kto ozaj chce niečo vedieť..., Zem prechádza cez bránu očisty, to len ľudia nič nevnímajú...na ich škodu... ... ... ...

 2. Obrázok používateľa iva
  ivafebruár 11, 2012 11:33 dopoludnia

  Komentár: 

  ano je to zbytocne zvelicovanie...volakedy boli mrazy ovela vacsie, moj otec mi hovoril, ako bola velakrat v jeho detsve zamrznuta Morava a oni cez nu chodili v zime do Rakuska(pri Devíne)..
  dnes nie je Morava zamrznuta ani nahodou, plava po nej sice par krýh, ale taky mraz tu este nebol..a oni volakedy nemali ziadne termo pradlo a alpinisticke odevy, ale obycajne chudobne oblecenie...a prezili vsetko...

 3. Obrázok používateľa Milan
  Milanfebruár 15, 2012 11:30 dopoludnia

  Komentár: 

  Vidím, že zdravý sedliacky rozum ešte žije.
  Presns to isté tvrdím mojim deťom a všetci sa spolu tešíme, že sa opäť dá korčuľovať aj na Ipli. Tak, ako im to ukazujem na čiernobielych fotkách z môjho detstva.
  A že niekomu zamrzla voda do domu? Asi ľudia zabudli na to, že sa treba o rozvody postarať pred ZIMOU.
  Že je mráz? Je predsa zima!
  Dobre si pamätám časy, keď v domoch pri dverách stávala skrinka, na nej dve vedrá s vodou zo studne a hrnček. A nikto nemal problém.
  Vydržať! Jar sa blíži.
  A nezabudnite na vtáčiky!

 

 

Top