Obrázok používateľa CEZ OKNO
Otázky a odpovede týkajúce sa detoxikácie organizmu

"Téma, ktorej som sa dotkol, je nekonečná. V tejto práci som sa pokúsil zmieniť o tom základnom, čo sa hodí pre všetkých ľudí. Popísal som rôzne mechanizmy detoxikácie a vplyvu škodlivých toxínov na organizmus, ktoré u všetkých fungujú nezávisle na vôli. Je nutné zdôrazniť stravovanie. Podľa toho ako a čo jeme, sa upravujú ďalšie funkcie. Všetko závisí na vašom krvnom obehu a dýchaní, pohybovej aktivite. Preto najdôležitejšie, čo pre svoje zdravie môžete urobiť, je prevencia."


1. Čím zahájiť detoxikáciu organizmu?
Hrubým črevom, potom pečeňou. Až potom pristúpime k ďalším očistným kúram.

2. Ako sa robí správna detoxikácia?
Najskôr organizmus „zmäkčíme“ a až potom sa venujeme samotnej detoxikačnej procedúre. Týka sa to akéhokoľvek očistného procesu.

3. Aké merítka platia pre úspešný detoxikačný proces?
Očistný efekt hrubého čreva spočíva v pravidelnej a ľahkej stolici v podobe klobásy a v jednoliatosti exkrementov. Čistú pečeň spoznáme podľa toho, že sa upraví látková výmena. Máme krajšiu postavu. Hladká koža, mladícka ohybnosť, zvýšená pracovná schopnosť sú zase výsledkom čistých koloidov.

4. Ako často organizmus čistíme?
Spočiatku je potrebné ročne urobiť 3-4 očisty hrubého čreva; 5-7 pečene. Potom sa stačí prečistiť raz až dva krát ročne: počas jarnej a jesennej rovnodennosti. Jeden až dva týždne vyčleníme pre preventívnu radikálnu detoxikáciu. Nesmieme pritom zabudnúť na zmäkčovacie kúry, očistu hrubého čreva a pečene. Takisto sa dá držať 3 – 10 denná hladovka.

5. Môžu sa prečisťovať ľudia s odstráneným žlčníkom?
Iste. Dokonca je to žiadúce. Postup je rovnaký.

6. Je možné pri očiste pečene olivový olej a citrónovú šťavu nahradiť niečím iným?
Áno. Olivový olej zastúpi slnečnicový a citrónovú šťavu kyselina citrónová alebo rastliny s výrazne kyslou chuťou: kľukva, rakytník, ríbezle atď.

7. Ak sa po očistnej kúre dostaví silná kríza, čo robiť?
Najlepšie je nejesť, piť veľa teplej vody, najlepšie z roztápajúceho sa ľadu. Byť v teple. Jesť začnite, až keď kríza úplne pominie.

8. Ako detoxikovať malé deti?
Predovšetkým je treba im dávať správnu stravu. Potom ich nemusíte čistiť. Keď už je to nutné, najlepším liekom je pre nich vlastná urina (jej pitie) a teplé kúpele s následnou studenou sprchou.

9. Môže hladovka nahradiť očistné kúry?
Iste, ale musíte pravidelne hladovať 7-10 dní 3–4 krát ročne. I keď pečeň je žiadúce najskôr prečistiť vyššie zmienenými postupmi.

10. Ako si teraz čistíte organizmus?
Každý rok 3–4 krát 5-9 dní držím hladovku. Vtedy si denne dávam 10 –20 minútový kúpeľ (teplota vody 37–40 ºC), dávam si klystíry s 1 litrom uriny, pijem vodu z topiaceho sa ľadu a urinu (takmer všetku nazhromaždenú za 1 deň). Veľa sa pohybujem, vediem aktívny život. Merítkom čistoty je pre mňa viac menej čistá urina, ktorá vychádza po klystíre. Pečeň som si celkove prečistil 13 – 14 krát. Klystíry s urinou, prevarenou urinou, si dávam v medziobdobiach. Podľa potreby.

11. Je možné sa zaobísť i bez detoxikácie organizmu?
Teoreticky áno. Očistný proces je však ďaleko hlbší. Stimuluje obnovu celého organizmu a do chodu uvádza vyhasínajúce mechanizmy. Len racionálnou stravou sa to NEDÁ dosiahnuť.

Ak chcete dlho žiť a nechorľavieť, rozhodne si na očistné kúry urobte čas. Vnútorná čistota organizmu je tou najväčšou zárukou vášho zdravia.

Záver

Uvedené metódy detoxikácie ľudského organizmu boli nesčíselne krát úspešne overené na mnoho tisícich chorých dobrovoľníkov. V presvedčivej väčšine prípadov priniesli pozitívne výsledky.

Téma, ktorej som sa dotkol, je nekonečná. V tejto práci som sa pokúsil zmieniť o tom základnom, čo sa hodí pre všetkých ľudí. Popísal som rôzne mechanizmy detoxikácie a vplyvu škodlivých toxínov na organizmus, ktoré u všetkých fungujú nezávisle na vôli. Je nutné zdôrazniť stravovanie. Podľa toho ako a čo jeme, sa upravujú ďalšie funkcie. Všetko závisí na vašom krvnom obehu a dýchaní, pohybovej aktivite. Preto najdôležitejšie, čo pre svoje zdravie môžete urobiť, je prevencia.

Vnútorné prostredie organizmu závisí predovšetkým na množstve a kvalite prijímaných pokrmov. To mení nastavenie nášho rozumu, sociálne aktivity, charakter. Z toho dôvodu zmena jedálničku upraví všetko, čo je od neho odvodené: krvný obeh, dýchanie, pohybovú a duševnú aktivitu.

Len čerstvá rastlinná strava bohatá na bioplazmu, prírodnú štruktúru, správne prijímaná a zložená, pripravená čo najjednoduchšie a individuálne vybraná v závislosti na sezóne a možnostiach, podporuje všetky tri procesy prebiehajúce v organizme: homeostázu, homeorézu a homeomorfózu na tej najvyššej úrovni. Záver je teda jednoznačný: správnym stravovaním získame pevné zdravie a budeme sa tešiť z dlhého tvorivého života.

G. P. Malachov: Totální detoxikace, Eko-konzult Bratislava, 2002

Z češtiny preložil: Sokol

exkluzívne.cez.okno


január 17, 2009 22:46 popoludní

 

 

Top