Obrázok používateľa CEZ OKNO
MYSLITE VODÍKOVO (SÍRIUS - Vľúdne riešenia pre vymyslené globálne otepľovanie spôsobené ľuďmi VIII.)

Ako deti vyrastajúce v malom mestečku Seldovia na Aljaške sme poznali meno každej lode v prístave. Kto bol ich vlastníkom a koľko libier krabov kráľovských doviezli do mesta za posledný rok, rok predtým a ešte rok dozadu. Vedeli sme, kedy bola postavená každá loď, kto ju postavil, aká je jej plavebná rýchlosť, aký typ motora mala, plus motor, ktorý nahrádzala. Poznali sme priemer hriadeľa, pomer prevodu na pomalý chod, sklon lodnej vrtule, jej priemer a dokázali sme vypočítať rýchlosť trupu bez použitia ceruzky a papiera.


Tri univerzity, tri milióny libier kráľovských krabov, krabov tannerov, niekoľko tisíc ton haringov, dva milióny libier lososa, štyri rybárske lode, štyri lietadlá, jedna ex-manželka, tri domy, desať vnukov, dvanásť kníh a vydavateľská spoločnosť... a neskôr som sa našiel, ako lovím lososy na mojej starej sade sietí v Tuxedni Bay so svojou manželkou. Zabudol som, aké namáhavé je rybárstvo. Super-žena ma takmer upracovala k smrti. Schudol som dvadsať libier a moje ramená zdvojnásobili svoju veľkosť na svoj obvod spred dvadsiatich rokov. Teraz sa podobám na Arnolda Swarzeneggera, ktorý sa nedávno dožil 61 rokov — len je medzi nami pár rokov rozdiel.

Mal som tušenie, že ceny palív budú tento rok prehnané, tak som sa rozhodol vo svojej lodi vyrobiť a spáliť toľko vodíka, koľko len bolo možné. Vzhľadom na to, že úbohý objem môjho 65-ampérového alternátora som mal obmedzený, že som mohol využívať len okolo 25 ampérov, tak som na palube nainštaloval osobitnú skupinu batérií. Optimálne množstvo vodíka, ktoré môžete spáliť v naftovom motore bez toho, aby ste ho vyhodili do vzduchu, je okolo 40 až 45 % ušetrenia paliva. Ak to prekročíte, môžete zaplatiť vysoký účet za opravu. Nemusíte byť génius, aby ste to vykonali, ale pomôže to. Akýkoľvek druh prchavého plynu, ktorý privediete do prívodu, bude mať tendenciu prinútiť motor bežať trochu rýchlejšie, ale keď sa toto stane, regulátor automaticky zníži množstvo privádzaného naftového paliva. HO s osobitnou iskrou kyslíka a vodíka pomôže vašej nafte horieť čistejšie s úplnejším spaľovaním paliva.

Doplnením vašej nafty o vodík môžete tiež zvýšiť rozsah vašej lode. Mám na Brisku kapacitu nádrže len 365 galónov. Teraz, keď to dopĺňam s vodíkom, si nemusím robiť starosti, či mi nedôjde palivo, keď si chcem urobiť výlet do Kodiaku.

Inštalácia elektrickej jednotky na mojej lodi bola jednoduchá, pretože prívod vzduchu do motora je mimo kabíny. Musel som priviesť vonkajší vzduch do motora pred dvomi desiatkami rokov, keď som nainštaloval Cummings, pretože ložisko v turbo sa vždy vypálilo. Teplota v priestore motora dosahovala vyše 100 stupňov v lete a keď tam vypnete olej, turbo sa vyvarí z ložísk. Keby som začal znovu, škrípali by, až kým by ich nedosiahol olej. Vonkajší vzduch je chladnejší a hustejší, čo znamená, že nasávate viac kyslíka, čo vám poskytuje trochu lepšie hospodárenie s palivom. Nielen že vonkajší vzduch zväčšuje hospodárenie s palivom, ale predlžuje životnosť vášho turba. Štvorpalcové PVC sacie potrubie ten problém vyriešilo. Umiestnil som ho za kabínou a položil som nádobu cez vzduchový filter, aby som zamedzil prístupu dažďa a rozprašovania. Toto uľahčilo, aby sa vodík dostal do motora jednoduchou plstenou páskou na konci malej hadičky pod prívodom vzduchu a vyvŕtaním niekoľkých malých dierok do spodku filtra. Vodík je najľahší známy plyn, takže aj tak smeruje nahor. Odhadujem, že môj elektrický generátor produkuje dosť vodíka, aby sa ušetrilo 20 % z mojich nákladov na palivo. Dostávam cez neho len 25 ampérov, ale tá jednotka dokáže zabrať až do 50 ampérov. Využíva menej ako galón destilovanej vody a jednu zarovnanú malú lyžičku jedlej sódy pre elektrolyt. Tým, že som chalan, najprv som odhodil pokyny a nasypal som dnu polovicu hrnčeka jedlej sódy. Keď som to zapol, ustálilo to ampérmeter, takže som musel z neho trikrát odsávať vodu, aby som znížil ampéry na prijateľnú úroveň. Ak to chcete vidieť v akcii, navštívte You Tube a vyhľadajte „Turbomax”.

Päť-trubicová sada stojí 485 USD a prišla dva dni potom, ako som si ju objednal. Palivový filter Goldenrod som mal vo svojej hromade odpadu. Všetky ostatné potrubné armatúry a hadice som si kúpil v Home Depot za cenu 125 USD. Ampérmetre a spínače ma stáli ďalších 100 USD, ale cena za celú zostavu sa vrátila na štyroch výletoch cez Cook Inlet.

HO generátor pozostáva z piatich trubiek z nerezovej ocele dlhých osem palcov, s 3/8-palcovými titánovými tyčami v strede, izolovanými od vonkajších trubiek nylonovými maticami. Odvtedy som si ich sám postavil niekoľko pre iné zariadenia, ktoré vlastním.

VODÍKOVÝ GENERÁTOR Z PLECHOVKY OD PIVA PRE VAŠE AUTO, LOĎ ALEBO NÁKLADIAK

Ďalší vodíkový generátor, ktorý som nainštaloval, vyžaduje nesmierne malú údržbu a okysličuje plechovky od piva. Pozostáva z 30-galónového plastového suda so vzduchotesným poklopom priskrutkovaným k vrchnej časti. Päť-galónová nádoba bude fungovať v aute alebo pickupe a keď vás predbehne jazdecká polícia, budete mať ospravedlnenie na to, že máte na zadnom sedadle všetky tie prázdne plechovky.

Naplňte vašu nádrž akoukoľvek čerstvou vodou a lúhom alebo lúhom sodným. Použil som 8 libier lúhu do môjho 30-galónového suda, čo je slabou zmesou pre to, aby proces trval dlhšie. Vyrovnáte na plocho okolo 70 alebo 80 plechoviek od piva alebo mäsa a vhodíte ich dnu. Ak ich nevyrovnáte, budú plávať. V základe, v tom procese to okysličuje hliník, vynímajúc kyslík von z vody a uvoľňujúc vodík. Odpadový hliník sa zmení na oxid hlinitý. Ak ste zabudli, čo to je, pozrite sa na zadnú časť akéhokoľvek kusa pieskového papiera. Je to granátový piesok. Môžete ho roztaviť s vaším generátorom Brownovho plynu a vyrábať z neho rubíny a smaragdy.

Nemci plnili pred sedemdesiatimi rokmi svoje vzducholode s využitím zinku a hliníka. Asi desať percent z hmotnosti hliníka sa mení na vodík, takže z jedného kilogramu hliníka získate okolo 100 miligramov vodíka. Toto vypracuje okolo 100 konských síl produkovaných z jedného kilogramu (2,2 libry) hliníka. Dávam dnu tri kilogramy alebo okolo 6,5 libier hliníka na päť-hodinový výlet. Toto mi poskytuje navyše 50 konských síl na päť hodín. Trik je v tom, že sa to má vykonať tak, aby to trvalo prostredníctvom upravenia zmesi lúhu tak, aby ste nedostali všetok váš vodík naraz. Nie je to také zložité, ako to znie. Jednoducho rozdupte na plocho hromadu plechoviek a vhoďte ich dnu, zatiaľ čo sa váš motor zahrieva. Teraz potrebujem nájsť člena posádky, ktorý dokáže vypiť dve bedničky piva za deň. Predpokladáte, že existuje nejaký člen posádky, ktorý dokáže vypiť dve bedne piva za deň?

Budúce projekty

Teraz, keď viete, ako vyrobiť vodík, prečo ho nepoužiť pre iné účely? Nový pomocný generátor poháňaný vodíkom pre vašu loď, príves alebo obytný voz? Pre vaše vodíkom poháňané pomocné zariadenie nepotrebujete výfukový systém (iba ak sa chcete zbaviť tepla), pretože odpadom je pitná voda. Avšak, ak motor, ktorý používate, má opotrebované kolieska, budete mať trochu olejového dymu.

Akýkoľvek benzínový motor s odstráneným karburátorom bude fungovať, ale motory chladené vzduchom vydajú viac tepla a ľahšie sa inštalujú. Jednoducho nainštalujete dva meracie ventily na vhodné miesto a zavediete vodík do vstupného otvoru, kde zvykol bývať karburátor s 1/8 medeným drôtom. Na konci dobre funguje trubica z pumpy pre basketbalovú loptu pre zmiešanie vodíka s prichádzajúcim vzduchom. Musíte tiež spomaliť časovanie na 11 stupňov. Sú zapaľovacie systémy, kde môžete zmeniť časovanie usporiadania v zotrvačníku—avšak, toto je tiež možnosť. Niektoré zapaľovacie cievky sa dajú namontovať na inom mieste pre spomalenie zapaľovania prostredníctvom vŕtania a použitím samorezných skrutiek.

Kompletné pokyny ako toto spraviť, môžete vidieť na You Tube. Vaše pomocné zariadenie by malo vydržať veľmi dlhý čas, pretože sa tam nevytvára žiadny uhlík. Životnosť závisí od toho, koľko energie z neho čerpáte.

Ak chcete vykurovať miestnosť motorom vašej lode, príves alebo obytné auto v zime, môžete nainštalovať T do výfukovej linky pre odsávanie nejakej časti pre vedenie nejakej časti z odpadového tepla vo vnútri. Spaľujete vodík, takže vaším odpadom je H2O. Ak potrebujete akúkoľvek pomoc s montážou alebo sa chcete len porozprávať, moje telefónne číslo je na mojej webovej stránke, www.AlaskaPublishing.com


JE MI ĽÚTO, CHLAPCI A DIEVČATÁ. NEEXISTUJE ŽIADNE GLOBÁLNE OTEPĽOVANIE/OCHLADZOVANIE. ZEM JE V DOBE ĽADOVEJ S PRIEMERNOU TEPLOTOU 32 STUPŇOV. VŠETKY MINULÉ GEOLOGICKÉ DOBY MALI TEPLOTU OD 50 DO 60 STUPŇOV F.

Pokračovanie...

Henry Kroll

Zdroj: http://www.dailytech.com/Sun+Makes+History+First+Spotless+Month+in+a+Cen...

Preklad: PH

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Generátor vodíka (ako na to)
http://www.cez-okno.net/clanok/generator-vodika-ako-na-to

POHON ZADARMO
http://www.cez-okno.net/clanok/pohon-zadarmo


Autori: 
Sekcie: 
júl 21, 2012 21:14 popoludní

 

 

Top