Obrázok používateľa CEZ OKNO
SÍRIUS - Vľúdne riešenia pre vymyslené globálne otepľovanie spôsobené ľuďmi I.

Nemecký filozof profesor Jurgan Habermas požaduje, aby mali všetci účastníci intelektuálnej rozpravy „účastnícke znalosti”. Činiac tak, zbavil väčšinu ľudstva jeho najzákladnejších práv: povedať si svoje v dôležitých záležitostiach. Keď Thomas Kuhn „Nainštaloval koncept vzorov spôsobom „makro” (materializovaný algoritmus) do softvéru moderného myslenia, efektívne vykonal pre akadémiu, čo Habermas vykonal pre ľudstvo vo všeobecnosti: vydáva každému „príkaz umlčania.”

Hľadal som spôsob úpravy spoločenského vývoja na vľúdnejšie riadenia prostredníctvom svojich kníh, KOZMOLOGICKÉ DOBY ĽADOVÉ a KAMEŇ FILOZOFA a Žaba je uvarená.

Moja kniha, KOZMOLOGICKÉ DOBY ĽADOVÉ vysvetľuje, ako boli zdroje uhlia vytvorené prostredníctvom svetelnej energie, ktorá nepochádza z nášho slnka. Naše slnko je na 105 000-ročnej eliptickej obežnej dráhe okolo hviezdnych systémov Procyon a Sírius. Potom, ako som si prečítal, že naše slnko cestuje vesmírom (priestorom), zmapoval (nakreslil plán) nášho kurzu od Orionu smerom k Herkulovi a v priebehu toho som objavil, že sme na obežnej dráhe okolo Síria A a B, ktoré sú vzdialené len 8,5 svetelných rokov. Naša eliptická obežná dráha pokrýva vzdialenosť 21,24 svetelných rokov za 105 000 rokov. Práve teraz cestujeme smerom k Síriu A a B rýchlosťou 7,5 kilometrov za sekundu. Sírius je vzdialený 8,5 svetených rokov.


Sme časťou zoskupenia 100 hviezd ovládaným týmito dvoma obrami. Sírius B je neutrónová hviezda alebo biely trpaslík veľkosti 1,5 zemského priemeru, obiehajúci po obežnej dráhe 8 až 12 zemských vzdialeností (AU) od Síria A. Každých päťdesiat štyri rokov. Dostáva sa tak blízko k Síriu A, že z neho spotrebuje niekoľko metrických ton za hodinu, čo spôsobuje, že produkuje tisíckrát neviditeľnejšie ultrafialové svetlo než naše slnko. Som presvedčený, že intenzívne svetlo zo Síria B je zodpovedné za pokročilé mnohobunkové formy života na zemi.

Naše slnko sa zrodilo s asi 40 ďalšími hviezdami v oblaku prachu Orióna, nie ďaleko od hmloviny Koňská hlava, v súčasnosti 1 330 svetelných rokov smerom k centru Galaxie (smerom k juhovýchodu). Potom sa zrodilo naše slnko a väčšina planét vytvorených z prstencov prachu bola hnaných v Ramene Oriona smerom k Herkulovi (severozápadne) po dobu dvoch + miliardy rokov.

Galaxie vytvárajú slnká v oblakoch prachu a vysielajú ich, aby tvorili telo galaxie. Po zrodení nášho slnka a vytvorení zeme z prachu okolo slnka, miliarda rokov vulkanizmu dala zemi hrubú atmosféru z kysličníka uhličitého o 50 bar alebo okolo 750 libier (1 libra = 0,454 kg) na štvorcový palec (1 palec = 0,025 m). {Decembrový Astronomický magazín sa zmieňuje, že skorá Zem mala atmosféru 1450 libier na štvorcový palec a jedna tretina z toho bol oxid uhličitý. Teraz je Co2 len .033 percent a vlády toto využívajú ako ospravedlnenie pre naše ovládanie?}Zem mala v tom čase asi o jednu tretinu menší priemer, pred 750 miliónmi rokov. Potom, ako sme sa (naše slnko), rozpŕchli do chladu priestoru (vesmíru), zem zamrzla a prešla do Hurónskeho zaľadnenia, ktoré trvalo jednu miliardu rokov, kde boli oceány pokryté míľu hlbokými doskami ľadu. Všetky oceány boli zamrznuté. Naše slnko nesvietilo tak silno, ako svieti dnes. S tak hrubou atmosférou, rozširujúcou sa 3 000 míľ nad povrchom, nebol žiadny spôsob pre začiatok života.

Po miliarde rokov pokrytia ľadom, zem a naše slnko boli hnané medzi Procyon a Sírius A a B, ktoré sú o viac ako miliardu rokov staršie než naše slnko. Tieto obrovské hviezdy obiehajú okolo seba navzájom a každá má asi 3,5-krát väčšiu gravitáciu ako naše slnko. Keď sa malý Sírius B obiehajúci okolo Síria A, každých 54 rokov priblížil, uchopil naše slnko a vtiahol ho na obežnú dráhu okolo Síria A, pretože má 1,5 až 10-krát viac gravitácie ako naše slnko. To bolo naše šťastie, pretože svetlo a teplo z týchto obrých hviezd rozpustilo ľad na zemi a začali rásť rastliny v oceánoch, ktoré uvoľňovali kyslík. Naše bratské a sesterské hviezdy pokračovali v pohybe a teraz sú 75 až 100 svetelných rokov pred nami smerom na sever a sú známe ako súhvezdie Veľká Medvedica (Big Dipper).


Pre nás šťastné zachytenie systémom Síria nastalo asi pred 700 miliónmi rokmi a toto bol začiatok všetkých zložitých mnohobunkových foriem života na zemi. Počas éry uhlia (karbón) Sírius B položil vápencové vrstvy hrubé až 12 500 stôp. Nebol žiadny spôsob, akým by to mohlo učiniť slnko, pretože neprodukovalo tak veľa svetla ako dnes.

Kontinentálne Spojené štáty od Rocky Mountains ku Carolinas boli položené s vápencovými vrstvami priemerne viac ako 2 500 stôp hrubými. [Vyhľadajte si karbón - uhoľnú éru v Encyclopedia Britannica.] Uhlík odstránený z atmosféry v priebehu tej doby bol položený v Pennsylvánii a Virgínii ako uhoľné vrstvy hrubé až sto stôp. Uhlie sa vytvára z trávy a stromov a všetkých druhov rastlín. Antracit alebo tvrdé uhlie je stlačené z rastlinnej hmoty v pomere 40 ku 1. Mäkké uhlie je stlačené v pomere asi 20 ku 1. Pointou je, že uhlie, ropa a vápenec sa vytvárajú z oxidu uhličitého s využitím fotosyntézy a ultrafialového svetla z vesmíru a väčšina z neho pochádzalo zo Síria B. Naše slnko nemá dostatok sily, aby nás udržalo mimo ľadových dôb, inak by sme ich nemali! Ak chcete vedieť viac, prosím prečítajte si moju knihu. Navštívte moju webovú stránku www.alaskapublishing.com.


Pointou je, že Zem stráca svoju atmosféru. Stratili sme 98 % našej atmosféry od éry Kambria. Máme na Zemi obmedzený čas. Počas Biblických dôb bol kyslík 35 %. Referenčné knihy uvádzajú, že 20 %, ale je znížený asi na 18 %, predsa pokračujeme v pálení vecí? V dobe dinosaurov bol atmosferický tlak okolo 30 libier na štvorcový palec. Teraz je znížený na 14,5 libier na štvorcový palec. Predtým, ako naše slnko zachytil systém Síria, Zem mala atmosféru 750 libier na štvorcový palec. V priebehu času sa uložil ako vápenec, uhlie a ropa s využitím fotosyntézy v oceánoch a svetla z týchto hviezd. Máme obmedzený čas, aby sme spojili naše sily a dostali sa z planéty preč, aby sme mohli zasiať život v inej biosfére.

Pokračovanie...

Henry Kroll

Zdroj: http://climatechangeweather.blogspot.com/

Preklad: PH

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

SÍRIUS
http://www.cez-okno.net/sirius


Autori: 
Sekcie: 
február 17, 2012 23:32 popoludní

 

 

Top