Obrázok používateľa CEZ OKNO
Počet nakažených prasečí chřipkou klesá

Je hodno pozornosti, že pokles nakažených prasečí chřipkou byl zaznamenán, aniž by došlo k očkování. Minulý týden v Anglii zaznamenali 30 tisíc nových nakažení. Týden předtím to bylo 110 tisíc. Ve Skotsku bylo 1050 nakažených, týden předtím 1500. Úřad pro ochranu zdraví sdělil, že nejsou indikace, že by virus mutoval do nebezpečnějších forem, nebo že by se u něj objevila resistence proti lékům. V Anglii a Skotsku celkem na tuto nemoc zemřelo 40 lidí. Rovněž Wales hlásí pokles nakažených. S příznaky chřipky bylo zaznamenáno 2670 nových případů, týden před tím to bylo 4410.


Počet nakažených prasečí chřipkou klesl o 80 tisíc

Irsko hlásí, že počet onemocnění se stabilizoval.

Počet nahlášených onemocnění prasečí chřipkou minulý týden klesl o 100.

(Role slunce, které stimuluje produkci vitamínu D a s tím spojený nižší počet nemocných, což je v tomto ročním období typické.)

Jak velké je nebezpečí? Patrně jen hádají

Před měsícem odhadovaly oficiální vládní zdroje, že koncem srpna každý den onemocní prasečí chřipkou 100 tisíc lidí. Včera zveřejnili statistiky ukazující, že počet nakažených je za vrcholem. Za celý týden onemocnělo pouze 30 tisíc lidí. Jak se mohli tak splést?

Tento mini článeček Svine flu cases down vyšel 7. srpna na pennyforyourthoughts2.blogspot.com. Překlad editor Zvědavec.org.

Zdroj: Zvědavec.org


Sekcie: 
august 08, 2009 14:59 popoludní

 

 

Top