Obrázok používateľa CEZ OKNO
Čo sa deje v oblasti 51?

Umiestnená na odľahlom mieste Nevadskej púšte v blízkosti vyschnutého koryta jazera Groom Lake je Oblasť 51 možno najznámejším vojenským zariadením na svete. Aj keď si môžeme prezrieť komplex budov na satelitných snímkach, nikdy sa neobjavili na žiadnej vydanej štátnej mape Spojených štátov amerických. Po celé desaťročia sa konšpirační teoretici a ufológovia domnievajú, že vláda používa Oblasť 51 na experimenty s mimozemšťanmi a ich vesmírnymi loďami.


Niektorí toto miesto spájajú s údajným vládnym zatajovaním informácií o udalostiach okolo údajnej havárie mimozemskej lode v blízkosti mesta Roswell v Novom Mexiku z roku 1947, iní dokonca tvrdia, že pristátie kozmonautov na Mesiaci bolo nahrané práve tu v Nevadskej púšti. Skeptici tu môžu objaviť všetko, čomu je ťažké uveriť - ale pokiaľ to nie je pravda, čo sa v skutočnosti deje v Oblasti 51?


V priebehu rokov CIA, U.S. Air Force a letecká spoločnosť Lockheed Martin používali Oblasť 51 ako štartovacie miesto pre testy stíhačiek z projektu experimentálnych lietadiel (tzv. “black aircraft”).

Podľa dokumentov odtajnených v roku 2007 bola Oblasť 51 v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch 20. storočia počas obdobia Studenej vojny domovom tajného projektu známeho ako Oxcart. Jeho cieľom bolo vyvinúť špionážne lietadlo, ktoré by vo vzduchu nebolo možné zachytiť a dalo by sa použiť počas misií na získavanie informácii spoza Železnej opony. Výsledkom projektu bolo lietadlo Archangel-12 alebo A-12, ktoré mohlo letieť rýchlosťou vyššou ako 2000 míľ za hodinu a urobiť jasné snímky objektov na zemi z výšky 90000 stôp.

Medzi ďalšie dobre známe lietadlá testované na tomto mieste môžeme zaradiť nástupcu A-12, SR-71 Blackbird rovnako ako aj F-117 Nighthawk Stealth Fighter. Zo zeme sa takéto lietadlá letiace rýchlosťou Mach-3 niektorým ľuďom bezpochyby podobali na ich ideálne predstavy o tom, ako by mohli vyzerať mimozemské lode. Pomohlo by to potom vysvetliť, prečo tak veľa ľudí hlásilo pozorovania UFO na oblohe nad Nevadou.

Tieto pozorovania – spoločne s utajením miesta okolo jazera Groom Lake – podnietili povesti vznášajúce sa okolo Oblasti 51 a pomáhali vytvárať atmosféru tajomstva, ktorá sa udržala dodnes.

Zdroj: http://www.history.com/news/ask-history/what-goes-on-at-area-51

Preklad: Pavol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Seriál: Z druhej strany
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-z-druhej-strany


Autori: 
február 09, 2013 23:35 popoludní

 

 

Top