UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Marhuľové jadierka ako liek proti rakovine bez vedľajších účinkov I.

NaturalNews | Je možné, aby semienka marhúľ boli zdrojom prírodnej látky, ktorá je schopná úspešne bojovať proti rakovinovým bunkám, a to bez akéhokoľvek negatívneho vplyvu na zdravie pacienta? Názov tejto kľúčovej zložky je laetril, či inak vitamín B 17. A ak na tom naozaj niečo je, prečo je táto informácia utajovaná? Prečo sú ľudia ktorí boli vyliečení, pripadne vyliečili iných, cenzurovaní a väznení? Je možné, že na týchto faktoch naozaj je niečo pravdy?


Nezabúdajme na fakt, že priemysel zaoberajúci sa liečbou rakoviny je odhadovaný na 200 biliónov dolárov ročne. V prípade zverejnenia skutočnosti, že existujú lacnejšie, menej invazívne, a oveľa účinnejšie lieky, by množstvo subdodávateľov, zainteresovaných v uvedenom priemysle, jednoducho prišlo o biznis následkom znížení prísunu financií. Farmaceutické koncerny by doslova zmizli.

Čo je vlastne ten B17, alebo Laetril?

Istý biochemik menom dr. Ernst Kebbe zo San Francisca, prišiel v roku 1952 k záveru, že rakovina v ľudskom tele je metabolickou reakciou na nesprávne stravovanie. Objavenie chýbajúcej živiny sa malo stať kľúčom na prekonanie rakoviny. Výskum poukázal na zlúčeninu nachádzajúcu sa vo viac ako 1200 jedlých rastlinách z celého sveta. Názov tej zlúčeniny je amagdylín.

V najvyššej koncentrácii a so všetkými potrebnými enzýmami sa amagdylín nachádza práve v marhuľových jadierkach. Primitívny kmeň Hunza bol známy pojedaním obrovského množstva marhuľových jadierok. Na získanie mäkkého jadierka stačilo rozlúpnuť tvrdé marhuľové kôstky. V spomínanom kmeni sa nenachádzal ani jeden jediný prípad rakoviny. Nikdy. Všetkým sa predlžoval život v zdraví.

Laetril bol vytvorený jednoduchou extrakciou amagdylínu z mäkkých marhuľových jadierok, jeho čistením a následným zhustením do koncentrovanej formy.

Amagdylín patrí medzi nitriolizidy. Nitriolizidy sa veľmi ťažko kategorizujú, pretože sa síce nachádzajú v potrave, ale oni samotné potravou nie sú. Ako nitriolizid sa amagdylín štruktúrou podobal B komplexu. Keďže v tej dobe bolo identifikovaných a izolovaných 16 typov vitamínu B, rozhodol sa Dr. Krebb nazvať amagdylín vitamínom B17.

Aby mal istotu, že nebude nikto ohrozený toxickými vedľajšími účinkami, naordinoval si Dr. Krebb dávku laetrilu. Zároveň vykonal ďalšie laboratórne testy na zvieratách i experimenty s rôznymi kultúrami aby overil, že laetril je naozaj efektívny v liečbe rakovinových ochorení.


Mimochodom. Norma Správy pre potraviny a lieky (FDA) je tzv. smrteľná dávka (LD, lethal dose, pozn. prekl.). Dávka sa definuje ako smrteľná v prípade, že na skúmanú chemikáliu uhynie 50 percent testovaných zvierat. Takže, ak je spomínané percento nižšie ako 50, Správa pre potraviny a lieky túto chemikáliu schváli.

Keďže v prípade laetrilu sa jedná o zložky, ktoré pochádzajú priamo z potravy nachádzajúce sa v prírode, a nie chemický produkt vytvorený v laboratóriu, nie je možné laetril patentovať. No a samozrejme, že laetril je úplne neškodný.

Inými slovami, tak ako to býva u väčšiny prírodných liečivých látok, veľké farmaceutické spoločnosti a AMA (American Medical Association, Americká lekárska asociácia, pozn. prekl.) nemôžu profitovať z látky samotnej, a ani z liekov potrebných na zmiernenie dlhodobých nežiaducich účinkov. Existuje niekoľko svedectiev pacientov, ktorí sa vyliečili výlučne vďaka pojedaniu obrovského množstva marhuľových jadierok.

Jadierka sú momentálne pre konzumentov oveľa dostupnejšie ako laetril, keďže FDA (Správa pre potraviny a lieky, pozn. prekl.) V roku 1971 laetril zakázala. Zohnať laetril nie je nemožné, ale je to extrémne ťažké. Jadierka marhúľ sú mäkké, horkasté a nachádzajú sa vo vnútri marhuľovej kôstky. Sú široko dostupné a vôbec nie sú drahé.

Ako to teda funguje?

Amagdylín sa skladá zo štyroch zložiek. Dve z nich sú glukóza; jedna je benzaldehyd, a jedna je kyanid. Áno, kyanid a benzaldehyd sú jedovaté, v prípade že sa nachádzajú osamote ako čisté molekuly, a pokiaľ nie sú viazane na iné molekulárne zoskupenia. Mnohé potraviny obsahujúce kyanid sú bezpečné práve preto, že zvyšky kyanidu, naviazané a uzavreté ako súčasť iného molekulárneho zoskupenia nepredstavujú nebezpečenstvo.

V normálnych bunkách dokonca existuje enzým, ktorý je schopný zachytiť akékoľvek voľne molekuly kyanidu a zneškodniť ich tým, že ich naviaže na síru. Tento enzým, rhodanese, je katalyzátorom reakcie a viaže akúkoľvek voľnú molekulu kyanidu na síru. Naviazaním kyanidu na molekulu síry sa kyanid mení na kyanit, čo je neutrálna substancia, ktorá sa veľmi ľahko a bez akejkoľvek ujmy pre zdravé bunky vylúči močom.

Rakovinové bunky však nie sú normálne bunky. Obsahujú enzým, beta-glukozidázu, ktorý ostatné bunky nemajú. Tento enzým, typický výlučne pre rakovinové bunky, je považovaný za "uvoľňovací enzým" pre molekuly amagdylínu. Uvoľňuje benzaldehyd a kyanid, vytvárajúc tak jedovaté synergie oveľa silnejšie ako keby stáli tieto zlúčeniny každá osve. To je presne to, čo beta-glukozidázový enzým rakovinové bunky robí pre jej samodeštrukciu.


Amagdylín či laetril v spojení s jeho ochranným enzýmom v zdravých bunkách, a s uvoľňovacím enzýmom v bunkách rakovinových je teda schopný zničiť rakovinové bunky bez toho, aby akýmkoľvek spôsobom ohrozil bunky zdravé. Chemoterapia naopak zabíja aj množstvo iných buniek ako rakovinových, čím výrazne oslabuje imunitný systém pacienta. Množstvo rakovinových buniek zneškodnených chemoterapiou pritom nemôže byť presne určené.

Paul Fassa, 24. september 2009

Zdroj: http://www.naturalnews.com/027088_cancer_laetrile_cure.html

Preklad: Viv

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Rakovina
http://www.cez-okno.net/rakovina


Autori: 
Sekcie: 
júl 10, 2012 16:58 popoludní

 

 

Top