Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kdo je Peter Joseph?

Autor projektu a sólo tvůrce prvního z řady dokumentů Zeitgeist. Zakladatel hnutí Zeitgeist Movement a rozhodně člověk, který má všech 5 pohromadě. Peter Joseph svojí rétorikou hodně připomíná Michaela Rupperta z filmu Collapse, narozdíl od něj má ale odlišný vhled do budoucnosti. Místo nákupu semínek a vykopání zemljanky dává přednost sci-fi kultuře budoucnosti, kdy je vše řízeno chladnou vědou.

Pohled, který je na můj vkus moc utopický ale v tomto krátkém dokumentu obhajuje poměrně přesvědčivě, i když často přeskočí zásadní argumenty s tím že "je to jasné".

Myslím že nadpoloviční většina uživatelů těchto stránek tuší, že něco je špatně, že současný systém navěky fungovat nebude. Stejně tak zní rozumně argumenty o novém sociálním uspořádání a nepoučitelnost civilizace ve smyslu nutnosti kolapsu. Bohužel jsem i nadále "inside the box" a neumím si moc dobře představit přechodovou fázi od samotného kolapsu k civilizaci, kdy všichni pracují pro blaho lidstva.


DOKUMENT nájdete na tejto adrese

Zdroj: mustwatch.cz


Súvisiace:

Zeitgeist - Duch doby
http://www.cez-okno.net/clanok/zeitgeist-duch-doby

Zeitgeist Addendum
http://www.cez-okno.net/clanok/zeitgeist-addendum

Hnutie Zeitgeist: Orientation Presentation (titulky SK)
http://www.cez-okno.net/clanok/pozri/hnutie-zeitgeist-orientation-presen...

Je Zeitgeist propaganda?
http://www.cez-okno.net/clanok/analyzy/je-zeitgeist-propaganda


marec 18, 2011 11:04 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymmarec 18, 2011 13:43 popoludní

    Komentár: 

    samozrejme ze predstva prechodu je pre vacsinu ludi nepredstavitelna, lebo stale len pracuju a su tzv. obetami systemu, ktory nemoze mat dlhu zivotnost. svet, v ktorom par jedincou zaraba na zbytku sveta, proste nemoze vydrzat. ja osobne si viem prestavit aj iny system ako ten, ktory momentalne vladne. viem si predstavit aj to, ze by som prisiel do prace, odpracoval si svoje hodiny (poctivo) a potom sa venoval sebe bez strachu ci mozem si dovolit tamto ci ono. zamestnanost by bola 100% a treba na pozicii kde som teraz by sme mohli byt kludne aj traja. nebral by som z obchodu veci ktore nepotrebujem len preto ze su zadarmo. logicky zoberiem len to co potrebujem a co naozaj vyuzijem.

 

 

Top