Obrázok používateľa CEZ OKNO
Prečo sú epifýza a mentálne zdravie v tejto dobe najdôležitejšie 2

Táto žľaza je aktivovaná prostredníctvom Svetla, a ovláda rôzne biorytmy tela. Funguje v hramóniii s hypotalamom (http://sk.wikipedia.org/wiki/Podl%C3%B4%C5%BEko), ktorý riadi telesný smäd, hlad, sexuálnu túžbu a biologické hodiny, ktoré určujú proces nášho starnutia.


O epifýze sa pôvodne verilo, že je „nevyvinutý pozostatok” väčšieho orgánu. Profesor dermatológie Aaron B. Lerner a kolegovia na Yalskej Univerzite, dúfajúc, že látka z epifýzy by mohla byť užitočná pri liečbe kožných chorôb, izolovali a nazvali hormón melatonín v roku 1958.

Funkcia a oficiálny výskum epifýzy

Melatonín je N-acetyl-5-metoxy-tryptamín, derivát amínokyseliny tryptofánu, ktorý má tiež ďalšie funkcie v centrálnom nervovom systéme.
 
Produkcia melatonínu (http://sk.wikipedia.org/wiki/Melaton%C3%ADn) prostredníctvom epifýzy je stimulovaná tmou a potlačovaná svetlom. Svetlocitlivé bunky v sietnici detekujú svetlo a priamy signál SCN, nastupujúc rytmus 24-hodinovému cyklu v prírode. Vlákna projektujú z SCN do paraventrikulárneho jadra (PVN), ktoré prenášajú cirkadiánske signály mieche a ďalej prostredníctvom sympatického systému k vrchným krčným uzlinám (SCG), a odtiaľ k epifýze.

Melatonín je veľmi staroveký hormón, ktorý sa nachádza i v ríši zvierat.
 
U plazov a vtákov je epifýza blízko pokožky a nepotrebuje žiadnu interakciu s okom, aby registrovala denné/nočné cykly (odtiaľ predstava „tretieho oka“). U týchto zvierat je epifýza hlavnými hodinami. U cicavcov je však epifýza podriadenou oku/SCN systému. Svetlo rapídne znižuje produkciu melatonínu.

Ukázalo sa, že melatonín u experimentálnych zvierat urýchľuje rast a metastázy niektorých tumorov, a môžu preto zohrávať úlohu pri potlačení rakoviny. Odstránenie epifýzy a/alebo zníženie produkcie melatonínu boli implikované pri zvýšenom potláčaní rakoviny prsníka u laboratórnych zvierat. Pacientky s rakovinou prsníka majú nižšie úrovne melatonínu v krvi.
 
Bolo tiež dokázané, že hormón chráni pred genetickým poškodením, a má na imunitný systém stimulačný účinok.

Protinádorová úloha melatonínu u ľudí ešte nie je dokázaná, ale v štúdii zahrňujúcej slepé ženy sa zistilo, že produkcia melatonínu bola zakaždým vyššia. Zároveň v tejto štúdii bola rakovina prsníka u slepých žien v porovnaní s bežnou populáciou nižšia.

Verí sa, že nadbytočné hladiny melatonínu u detí potláčajú sexuálny vývoj, a tumory epifýzy boli spojené s predčasnou pubertou. V puberte sa produkcia melatonínu zníži. Kalcifikácia epifýzy je typická u dospelých.

Zdá sa, že vnútorné sekrécie epifýzy potláčajú vývoj reproduktívnych žliaz, pretože v prípadoch, kde je u detí veľmi poškodená, výsledkom je zrýchlený vývoj sexuálnych orgánov a kostry. U zvierat sa zdá, že epifýza hrá hlavnú úlohu v sexuálnom vývoji, hibernácii, metabolizme a sezónnom chove.

Zdá sa, že epifýzová cytoštruktúra má vývojové podobnosti s bunkami sietnice chordátov.
 
Zistilo sa, že moderné vtáky a plazy vyjadrujú fototransdukčný pigmentový melanopsín v epifýze. Verí sa, že vtáčie epifýzy fungujú ako SCN u cicavcov.

Štúdie na hlodavcoch naznačujú, že epifýza môže ovplyvňovať činnosť antidepresív, ako fluoxetín (Prozac), a jej hormón melatonín môže chrániť pred neurodegeneráciou.
 

Čistenie epifýzy

Je užitočné pre tých, ktorí si želajú rozvíjať svoje multidimenzionálne vnímanie.
 
Keď je epifýza úplne funkčná, vytvára prirodzene svoju vlastnú DMT (http://sk.wikipedia.org/wiki/Dimetyltryptam%C3%ADn), a tak budeme schopní zostať vo vizionárskom stave po väčšinu času. Prebudená epifýza prináša schopnosť vedomého astrálneho cestovania (http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ciencia_astralplane.htm), skúmania iných dimenzií, predpovedanie budúcnosti…

Hovorí sa, že ak je epifýza alebo „tretie oko“ prebudené, človek dokáže vidieť ponad čas a priestor. Dvíha frekvenciu, na ktorej človek funguje a pohybuje sa k vyššiemu vedomiu.

Keď sa epifýza prebudí, človek cíti tlak v spodnej časti mozgu. Tento tlak bude zažívať často pri prepájaní na vyššiu frekvenciu. Poranenie hlavy môže tiež aktivovať Tretie Oko - Epifýzu.

Zatiaľ čo fyziologická funkcia epifýzy bola až do nedávnej doby neznáma, mystické tradície a ezoterické školy už dávno vedeli, že táto oblasť v strede mozgu je spojivom… medzi fyzickými a duchovnými svetmi.

Berúc do úvahy najsilnejší a najvyšší zdroj éterickej energie dostupnej pre ľudí, epifýza bola vždy dôležitou pri iniciovaní nadprirodzených síl.
 
Vývoj psychických daností… sa úzko spájal s týmto orgánom vyššieho videnia.
 
Nezmysel?
 
Nuž som si istý, že väčšina ľudí čítajúcich tento článok by radšej zatvorila oči a prestala ho čítať, ak by bol vydaný pred niekoľkými rokmi... a učinili by tak jednoducho kvôli strachu. Hlboko zakorenenému strachu!
 
Uvažujte o tom, ak musíte, keďže tu prichádza k zmene.  
 

Sila v nás

Vedeli ste, že Nikola Tesla (http://www.bibliotecapleyades.net/esp_tesla.htm) často hovoril, že jeho koncepty pochádzali z jeho vízií? Tak poďme preskúmať, čo k tomu povedal, keďže práve on je tým človekom, ktorého vynálezy používajú všetci z nás dodnes.
 
Mnohé z nich sú potláčané, ale predsa… za náš obrovský pokrok ako druhu musíme ďakovať tomuto mužovi.
  
 

Neobvyklé zážitky Nikolu Teslu

Mnohé bolo vykonané vďaka Teslovej úžasnej schopnosti vizualizovať obrazy zo svojej mysle.
 
Tento talent prichádzal väčšinou mimovoľne a často v nevhodných momentoch. Keď bol mladší, Tesla si robil starosti, že trpí nejakým druhom šialenstva, keď sa objavovali jeho vízie. Neskôr si uvedomil, že táto osobitná črta bola darom a základom všetkých jeho vynálezov.

Vízie Teslu boli také živé, že si niekedy nebol istý, čo bolo skutočné a čo bolo imaginárne.
 
Tieto obrazy často sprevádzali silné záblesky svetla. Mával rukou pred svojimi očami aby určil, či boli tie predmety jednoducho v jeho mysli alebo mimo nej. V roku 1919 Tesla napísal o týchto obrazoch a o jeho snahe nájsť pre ne vysvetlenie.
 
Konzultoval to s niekoľkými lekármi a psychológmi, ale nikto mu nedokázal pomôcť.

„Teória, ktorú som sformuloval, je taká, že obrazy boli výsledkom činnosti odrazu mozgu na sietnici pri veľkej excitácii. Určite to neboli halucinácie, pretože v iných ohľadoch som bol normálnym a vyrovnaným.
Ak chcete mať predstavu o mojej úzkosti, tak som bol napríklad svedkom pohrebu alebo nejakého takého nervy drásajúceho výjavu. Potom v tichu noci, sa pred mojimi očami objavil živý obraz tej scény a pretrvával napriek všetkým mojim snahám o jeho odstránenie. Niekedy dokonca zostával v priestore, hoci som cez neho posunul svoju ruku.”

Je dobre známe, že Teslova predstava AC (striedavý prúd) motora k nemu prišla počas jednej z jeho vízií...

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Zdroj: http://thewatchers.adorraeli.com/

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Šišinka mozgová
http://cez-okno.net/sisinka-mozgova


február 05, 2014 17:07 popoludní
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Lekno
  Leknofebruár 06, 2014 13:43 popoludní

  Komentár: 

  "Kalcifikácia epifýzy je typická u dospelých." , lebo za svojeho zivota uz stihli vstrebat vela toxickeho fluoru aj vdaka vzdelanym zubarom.

  - How to Decalcify Your Pineal Gland
  http://www.youtube.com/watch?v=92qmQFkYILM
  - The Fluoride Deception (Interview With Christopher Bryson)
  http://www.youtube.com/watch?v=eBZRb-73tLc
  - The Facts About Fluoride & Human Intelligence
  http://www.fluoridealert.org/articles/iq-facts/
  - A Pediatrician Speaks Out On the Dangers of Flouride
  http://www.youtube.com/watch?v=6iu9HzaVbWQ

 

 

Top