Obrázok používateľa CEZ OKNO
Prečo sú epifýza a mentálne zdravie v tejto dobe najdôležitejšie 3

„Jedno popoludnie… užíval som si prechádzku so svojím priateľom v mestskom parku a recitoval som poéziu. V tom veku som poznal celé knihy naspamäť, slovo za slovom. Jednou z nich bol Goetheho Faust. Slnko práve zapadalo a pripomenulo mi slávnu pasáž: "Žiara ustúpi, je vykonaný namáhavý deň; Tamten sa náhli, skúmajúc nové polia života; Ah, že žiadne krídlo ma nedokáže zdvihnúť, aby som ho nasledoval, nasledujúc vznášanie sa!"


“Ako som utrúsil tieto inšpirujúce slová, prišla ku mne predstava ako záblesk svetla a v okamihu bola pravda odhalená. Nakreslil som papiečkom do piesku diagram zobrazujúci, čo som o šesť rokov neskôr predstavil Americkému inštitútu elektrického inžinierstva.

„Obrazy boli krátke, ostré a jasné a mali pevnosť kovu. “Pozrite sa tu na motor; pozerajte sa, obrátim ho.”

Tesla použil svoju neuveriteľnú silu v celej svojej úžasnej kariére.
 

Nepáčil sa mu nákres svojich koncepcií na papieri, pretože im chýba realita, ktorú vnútorné kresby mohli poskytnúť. Pre Teslu boli nákresy celkom absolútne nereálne a na obtiaž.

Nerobil si plány a nepoznačoval si rozmery, kvôli jeho sile okamžitej spomienky. Dokázal si uložiť návrhy vo svojej mysli, a vedel ich vyvolať nedotknuté o pár rokov neskôr.

Napriek svojím nezvyčajných schopnostiam, Tesla mal najprv málo trpezlivosti s tými, ktorí verili v psychické sily alebo duchov. Tesla často popieral, že má nadprirodzené schopnosti alebo mimozemský pôvod. Také výpovede, spolu s jeho presvedčením v realitu mimozemských bytostí, by takmer isto poškodili Teslovu povesť po jeho smrti.

Tesla písal o svojej frustrácii z ľudí, ktorí chceli veriť, že bol viac než bežná ľudská bytosť.

„Ďaleko väčšie množstvo ľudských bytostí si nie sú nikdy vedomí toho, čo sa deje okolo a milióny sú obeťami chorôb a zomrú predčasne len kvôli tomuto. Najbežnejšie každodenné javy sa im javia ako záhadné a nevysvetliteľné."

„Človek môže cítiť náhlu vlnu smútku a lámať si hlavu kvôli vysvetleniu, keď možno spozoroval, že to bolo spôsobené mrakom prebíjajúcim sa slnečnými lúčmi. Možno vidí obraz priateľa, ktorý je mu drahý, za podmienok, ktoré vysvetľuje ako veľmi svojrázne, keď len krátko predtým prešiel popri ňon na ulici alebo niekde videl jeho fotografiu."

„Keď stratí gombík na golieri, počas hodiny robí rozruch a nadáva, súc neschopným vizualizovať si svoje predchádzajúce činy a predmet priamo lokalizovať. Deficit pozorovania je prevažne formou neznalosti a je zodpovedný za mnohé morbídne predstavy a bláznivé myšlienky, ktoré prevažujú."

„Nie viac ako jedna osoba z desiatich neverí v telepatiu a iné psychické prejavy, spiritualizmus a komunikáciu so zomretými, a ktorí by odmietli počúvať ochotných alebo neochotných podvodníkov?"

„Len pre ilustráciu, ako hlboko sa táto tendencia zakorenila, stalo sa dokonca medzi Američanmi s jasnou hlavou, môžem spomenúť komickú príhodu. Krátko pred vojnou, kedy exhibícia mojich turbín v meste vyvodila ďaleko rozšírený komentár v technických novinách, predvídal som, že medzi výrobcami nastane ťahanica, aby získali vynález a mal som špeciálne návrhy ohľadom toho muža z Detroitu (Ford), ktorý má zvláštnu zručnosť pre hromadenie miliónov."

„Tak som bol presvedčený, že by sa niektorý deň ukázal, že som to prehlásil za isté mojej sekretárke a asistentom. Dosť na tom, jedného pekného rána sa predstavili inžinieri z Ford Motor Company s požiadavkou diskusie so mnou o dôležitom projekte."

“Nehovoril som vám?", poznamenal som triumfálne svojim zamestnancom a jeden z nich povedal, „Ste úžasný, pán Tesla. Všetko sa vyvinie vždy tak, ako to predpovedáte.“

„Hneď ako sa títo tvrdohlaví muži usadili, samozrejme som začal vychvaľovať skvelé vlastnosti svojej turbíny, keď ma hovorca prerušil a povedal, „Vieme o tom všetko, ale máme špeciálne poslanie. Vytvorili sme psychologickú spoločnosť pre výskum psychických javov a chceme, aby ste sa k nám v tomto podniku pridal.“’

„Predpokladám, že títo inžinieri nikdy nevedeli, ako blízko sa dostali k tomu, aby som ich vyhodil zo svojej kancelárie. Odkedy mi niekto z najúžasnejších ľudí celej doby povedal, vodcovia v oblasti vedy, ktorých mená sú nesmrteľné, že vlastním nezvyčajnú myseľ, obrátil som všetky svoje myšlienkové schopnosti na riešenie veľkých problémov bez ohľadu na obete."

„Počas mnohých rokov som sa usiloval vyriešiť záhadu smrti, a pozoroval som zaujato každý spôsob duchovnej indikácie. Ale iba raz počas trvania mojej existencie som mal zážitok, ktorý momentálne na mňa pôsobil ako nadprirodzený."

„Bol to čas smrti mojej mamy. Bol som úplne vyčerpaný bolesťou a dlhou nespavosťou, a jednej noci som bol privedený do budovy asi o dva bloky ďalej od nášho domu."

„Ako tu bezmocne ležím, uvažujem, že ak moja matka zomrela, pokým som nebol pri jej posteli, určite by mi dala znamenie. Dva alebo tri mesiace predtým som bol v Londýne v spoločnosti svojho starého priateľa, Sira Williama Crookesa, kedy sa diskutovalo o duchovnosti a bol som úplne v područí týchto myšlienok."

„Možno som nevenoval pozornosť iným ľuďom, ale bol som náchylný k jeho argumentom, keďže to bola jeho epochálna práca ohľadom záležitosti, o ktorej som čítal ako študent, čo ma prinútilo venovať sa kariére zasvätenej elektrine. Podmienky pre náhľad na onen svet boli skvelé, pretože moja mama bola ženou géniom a obzvlášť excelujúcou v sile intuície."

„Počas celej noci bolo každé vlákno môjho mozgu napnuté v očakávaní, ale nič sa nestalo, pokým nenastalo skoré ráno, kedy som zaspal, alebo snáď omdlel, a uvidel som oblak nesúci anjelské postavy úžasnej krásy, z ktorých jeden sa na mňa milujúco pozeral a postupne nadobudol tvar mojej matky."

„Zjav pomaly plynul miestnosťou a zmizol, a prebudil som sa s neopísateľne ľúbeznou piesňou mnohých hlasov. V tom okamihu presvedčenie, ktoré nedokážu opísať žiadne slová, prišlo ku mne, že moja matka práve zomrela. A bola to pravda."

„Nebol som schopný pochopiť nesmiernu váhu tej bolestivej vedomosti, ktorú som dostal vopred, a napísal som list Sirovi Williamovi Crookesovi, zatiaľ čo som bol stále pod vplyvom týchto dojmov a v zdravotnom stave slabosti."

„Keď som sa zotavil, dlhý čas som hľadal vonkajšiu príčinu tohto zvláštneho javu, a pre moju veľkú úľavu, som po mnohých mesiacoch neplodnej snahy uvidel kresbu slávneho umelca, predstavujúceho alegoricky jedno z ročných období vo forme oblaku so skupinou anjelov, pri ktorej sa zdalo, že vlastne lietajú vo vzduchu, a toto ma silne zasiahlo.

“Bolo to presne to isté, čo sa objavilo v mojom sne, s výnimkou podoby mojej matky. Hudba prichádzala z chóru v blízkom kostole na skorej omši Veľkonočného rána, vysvetľujúc všetko uspokojivo v súlade s vedeckými faktami.”

Ako vek Teslu pokročil, začal sa viac zaujímať o duchovnosť a miesto ľudstva v univerze.

 
Tesla raz poznamenal niečo o vynájdení stroja, ktorý by mohol projektovať ľudské myšlienky na obrazovke, veľmi podobné ako moderná televízia. Táto predstava pokračovala v jeho mysli až do doby jeho smrti.

Dale Alfrey si spomína na niekoľko poznámok týkajúcich sa predstáv Teslu ohľadom povahy ľudského ducha a či pokračuje ďalej po fyzickej smrti.
 

Tesla vyrastal v náboženskom prostredí – ale stal sa „ľudskejším“ vo svojich postojoch a považoval fyzický život za viac než za automatiku prírody.”

„Tesla sa stal otvorenejším predstave, že nie je žiadny duch ani duša, ktorá pokračuje na ďalšej úrovni existencie po smrti,” spomína si Alfrey. „V jednom bode Tesla pokarhal Edisona za ukradnutie jeho myšlienky použitia formy rádia pre kontaktovanie zomrelých.”

(Výnimočné zážitky Nikolu Teslu – (zvyšok tu http://www.bibliotecapleyades.net/tesla/lostjournals/lostjournals04.htm)

Čo s nami ostatnými?

Prebudenie

Nuž, ten najväčší príbeh je ten, že tu je veľká sila, ktorá drieme v každom z nás.
 
Môžeme sa vyčistiť a vyvinúť vyššie vedomie (http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ciencia_consciousuniverse.htm). Vypnite pre začiatok vašu TV, nedozviete sa nič dôležité, je to nástroj kontroly más a manipulácie, nečítajte už viac vaše denné mainstreamové médiá... nájdite si čas na liečenie vášho mentálneho a fyzického tela.
 
Nájdite si čas pre patričné vzdelávanie. Užívajte si… Detoxikujte sa od jedov, ktorými sa denne kŕmime a nasledujte svoj vnútorný hlas, keď dešifrujete pravdu od lží. Tu na Zemi existuje tak veľa dobrých ľudí… všetko, čo potrebujeme, je, že sa potrebujeme naladiť na rýchlejšie frekvencie.
 
Odvážny a nový svet je pred nami, budete sa pozerať, ako sa sklenený dom Veľkého Brata rúca, ako sa vyvíjate a začínate si užívať svoje večné vedomé bytie.

Nie sme sami a väčšinu času sú odpovede hneď pri nás, v priateľoch a ľuďoch, ktorí nás obklopujú. Všímajte si tie synchronicity rastúce každý deň, ako chápeme viac a viac.
 
Niektorí popisujú proces prebudenia ako závislosť, niektorí ako veľkú mieru informácií, ale všeobecne povediac, tieto procesy sú popísané ako večné hnanie sa za tým, aby sme vedeli viac, aby sme našli pravdu.
 
Mnohí si uvedomili, že padáme len preto, aby sme znovu vstali.

Príbeh tu nekončí, pre mnohých je toto len začiatok...

-koniec-


Všetky časti nájdete na tejto adrese.

Zdroj: http://thewatchers.adorraeli.com/

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Šišinka mozgová
http://cez-okno.net/sisinka-mozgova


jún 26, 2014 22:44 popoludní

 

 

Top