Obrázok používateľa CEZ OKNO
Příběh a záchrana thajského fotbalového týmu (+VIDEO)


Od okamžiku, kdy se objevila znepokojivá zpráva o tom, že dvanáct mladých thajských fotbalistů a jejich 25letý trenér uvízli v jeskynním komplexu u hranic s Myanmarem, celý svět napjatě sledoval podrobnosti o jejich záchraně. To, že skupina v jeskyni uvízla na víc než dva týdny, a následná mobilizace záchranářů z celého světa jsou jasnými důkazy toho, jak silný může být lidský duch. Náhlá tragická smrt jednoho z potápěčů, který se podílel na záchraně misi, navíc podtrhuje závažnost celé situace.

Nyní, když jsou všichni členové fotbalového týmu z jeskyně venku, se nabízí spousta otázek. Jak se tam chlapci dostali? Jak mohli přežít skoro dva týdny bez jídla a bez toho, aby uměli plavat? V jakém budou fyzickém a duševním stavu? Co bylo zapotřebí k tomu, aby se skupina z této zrádné jeskyně dostala, a proč představovala jedinečná geologická charakteristika této jeskyně při záchranné misi tolik problémů? Záchrana z thajské jeskyně bude prvním dokumentárním pořadem, který prozkoumá všechny úhly této pozoruhodné záchranné operace.

Dokument stanice Discovery s názvem Záchrana z thajské jeskyně vznikl ve spolupráci s ITN Productions. Vypráví lidské drama a zároveň ukazuje vědecký aspekt celé záchranné mise, která se může řadit k jedné z těch nejnáročnějších a nejnapínavějších v lidské historii. Tvůrci dokumentu měli exkluzivní přístup k mužům a ženám – včetně rodinných příslušníků chlapců – kteří touto misí žili. Záchrana z thajské jeskyně se soustředí na triumf lidského ducha a na převratné technologické inovace, které byly při této neuvěřitelné záchraně využity. Hodiny ubíhají a podle předpovědi hrozí monzunové deště. Záchranáři v jeskyni i na zemi plánují další kroky. Film využívá různé způsoby k nastínění celkového obrazu toho, co chlapci i záchranáři prožívali, a jak mohli hrdinští potápěči dosáhnout takřka nemožného. Objeví se v něm rozhovory s lékaři i odborníky na duševní zdraví, renomovanými instruktory potápění v jeskyních a předními světovými záchranáři.

10. července, tedy po osmnácti dnech, si mohl celý svět konečně oddechnout. V tento den byli totiž zachráněni poslední chlapci i jejich trenér. Aktuálně se všichni ptáme a snažíme se porozumět tomu, co se stalo. Jak by se konec tohoto příběhu mohl lišit, kdyby byla záchrana provedena jen trochu jinak.


Hodinový speciál poběží v neděli 22. července ve 21:00 na stanici Discovery Channel


Discovery Channel je věnovaný vytváření nefiktivního obsahu nejvyšší kvality, který baví své diváky a informuje je o světě v celé jeho kráse, rozmanitosti a zázračnosti. Síť, která je distribuována do 100,8 milionů amerických domácností, je možné vidět ve 224 zemích a teritoriích. Nabízí mix vážných témat, produkce vysoké hodnoty a živé kinematografie napříč žánry včetně vědy a techniky, výzkumu, dobrodružství, historie a zákulisní pohledy na lidi, místa a organizace, které formují a sdílejí náš svět. Pro více informací navštivte https://www.facebook.com/DiscoveryChannelCS/ nebo https://www.discovery.com/


Súvisiace:

DISCOVERY Channel Výber
https://www.cez-okno.net/rubrika/discovery-channel-vyber


Sekcie: 
júl 21, 2018 01:14 dopoludnia

 

 

Top