Obrázok používateľa CEZ OKNO
Príprava organizmu na očistu

Než pristúpime k očiste, teda k akejkoľvek, musíme sa na ňu pripraviť. Predovšetkým je treba organizmus zmäkčiť. To je prvý a NAJDÔLEŽITEJŠÍ krok, na ktorého efektivite závisí úspech očistných procedúr. Podstata zmäkčenia spočíva v nasledujúcom: predbežná príprava je vlastne strhnutím usadenín a toxínov a ich privedením k vylučovacím orgánom, nech už by boli uložené kdekoľvek. Poslaním očistnej procedúry je vypudiť všetko, čo sa do vylučovacích orgánov dostalo a čo sa v nich nahromadilo.

Krv z hrubého čreva prúdi do pečene. Ak pečeň nestíha príval toxínov zneškodňovať, krv ich roznáša ďalej do celého organizmu, kde sa akumulujú a vylučujú.

Zmäkčovať organizmus je možné rôznymi spôsobmi. Záleží na tom, komu čo vyhovuje. Hlavnou úlohou zmäkčenia je: organizmus uvoľniť, zahriať a nasýtiť vlahou. To je možné dosiahnuť vlhkým parným kúpeľom, suchou saunou alebo horúcim kúpeľom a pre obéznych je vhodná suchá sauna. Všetkým ostatným postačí vlhký parný kúpeľ.

Uvedená procedúra trvá 5–25 minút, pričom je NUTNÉ ju zakončiť krátkou (10 – 22 sekúnd) vlažnou alebo studenou sprchou. To hlavné, čo potom musíte cítiť, je uvoľnené prehriate telo. Zmienenú procedúru je treba absolvovať 3–5 krát.

V niektorých prípadoch sú nevyhnutné viaceré. Všetko závisí na miere zanesenia organizmu a na charaktere vylučovaných nánosov. Denne alebo obdeň sa podrobujeme vždy jednej procedúre. Záleží na možnostiach a na individuálnej výdrži tepla.

Podľa tibetskej ajurvédy ku zmäkčeniu organizmu veľmi dobre prispieva pitie 20 g vytopeného masla ráno nalačno a takisto malá ranná masáž celého tela olejom. Následne sa osprchujeme teplou vodou. Pozor! Pre obéznych jedincov s tučnou kožou a nadbytkom hlienu je to nevhodné! Im viac prospeje krátky beh zahrievajúci celý organizmus, posiľňujúci obeh a vylúčenie nánosov kožou.

G. P. Malachov: Totální detoxikace, Eko-konzult Bratislava, 2002

Z češtiny preložil: Sokol

január 13, 2009 15:21 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymjanuár 14, 2009 08:42 dopoludnia

    Komentár: 

    Mimoriadne ma prekvapil očistný účinok ružových púčikov, čaj z nich ma perfektne prečistil - bol to vlastne taký malý klystír - kto má problém s klasickým klystírom, vrelo mu púčiky odporúčam. Na niekoho pôsobia odhlieňujúco, každopádne majú veľkú čistiacu schopnosť! http://www.povabcaju.com/produkt-118-small-red-rose-buds

 

 

Top