Obrázok používateľa CEZ OKNO
Dopis ministrovi Kocábovi

Pane ministře Kocábe, mám dva syny, je mi 45 let. Bydlím ve vesnici u Teplic. Nemám ve svém okolí žádnou romskou rodinu. Jsem šťastná, že nemusím žít v beznaději jako obyvatelé Janova. V roce 1989 jsem byla na všech demonstracích v Teplicích a v Praze a moc jsem si přála demokracii a svobodu. To, co se teď tady na severu děje je horší než tenkrát. Svoboda nekončí tam, kde začíná nesvoboda druhého. Policie chrání (s prominutím) grázly před slušnými lidmi. Copak je to nesplnitelný sen ? Chci, aby ten, kdo nechce pracovat, klidně umřel hlady ! Ten, kdo si zničí byt, uřízne topení, ať zmrzne !

Co se stane mně a mým dětem jestliže:

Nebudeme pracovat.

Nebudeme platit nájem.

Budeme na Romy vykřikovat rasistická hesla

Budeme kolem sebe dělat bordel a ničit své okolí.

Budeme obtěžovat romské rodiny hlukem, smradem.

Budeme krást.

Uřízneme si topení a rozbijeme okna.


My - budeme bezdomovci, chcípající hlady. Vyčíslí nám dluhy za zničený byt a na krku budeme mít trestní oznámení za hanobení té jejich slavné rasy. A bude-me se za vše stydět.

Oni - tmaví a ukřičení - dostanou nový byt, sociální dávky, nové zařízení bytu a ochranu policie. A budou vykřikovat jak pro ně stát nic nedělá.

Náš slavný státní rozpočet nemá peníze na centra pro slepé, vozíčky pro posti-žené, lůžka pro staré a nemocné. Kolik peněz z naší práce stojí taková normální romská "rodina"?

Nestydíte se, páni a dámy tam "nahoře" kdo o nich rozhodujete ?!?

Kdo Vám dal právo určit, že z mých daní budu živit dvě cigáňata a soused od vedle si bude shánět sponzory na výcvik psa pro svého postiženého syna?

Asi tedy jsem rasista. Tohle už přeci není možné !!!!

Cítím obrovský vztek a beznaděj. Proč jsem vlastně tenkrát chtěla tu demokracii a svobodu? Aby se Ti, kteří poctivě pracují a žijí měli dobře…

Čeho jsem já a mě podobní dosáhla?

Ti kdo poctivě pracují a žijí, živí líné, sprosté a primitivní prasata a ještě se bojí, aby jim nebylo vyčteno, že je živí špatně.

Příští volby jsou pro mě jasné - DS, Národní odpor, kdokoliv, kdo tímhle "bordelem" tady zatočí, ano budu volit i neonacisty. A píšu to s plným vědomím odpovědnosti za tuto mou volbu.

Před rokem 1989 byli utlačovaní lidé za své názory, ale dnes jsou utlačovaní za to, že chtějí pracovat a žít slušně. Před rokem 1989 policie chránila politiku jedné strany. Dnes chrání ty, co by měla sama trestat a zavírat.

Je mi z té naší slavné demokratické společnosti a z našich "nerasistických" politiků na zvracení. Je naprosto zjevné, že se s cikánama budu klidně bratříčkovat, ale hlavně, že zůstanou u koryta.

Na další shromáždění v Litvínově pojedeme. Já, manžel, synové, jejich kamarádi, naši známí....LIDÉ, kteří žijí jako LIDÉ, tuto naši podporu potřebují vidět.

A vůbec nečekám, že se cokoliv změní. Naši politici mají teplá místečka a za zády EU. Ale na každého se vaří voda .............

Jednou, pane Langer, Topolánku, Paroubku a ostatní mocní, budete i Vy a Vaše děti žít v takovém ghettu. JEJICH životní prostor se totiž bude neustále rozšiřovat a práv přibývat.

Kdybych vylovila zlatou rybku, přála bych si, aby jste se toho dočkali brzy.

A Vaše ženy se z nákupu vracely uličkou černé v ě t š i n y po pokálených schodech a zavřely za sebou počmárané a poničené dveře. Pak, aby jste stáli oba za rozbitým oknem, poslouchali hluk, nadávky a řvaní - toto lidové umění naší utiskované menšiny - a pozorně hlídali, kdy se za rohem objeví Vaše ratolest, plížící se se strachem ze školy. Opravdu si to neumíte představit ? Nebo máte pocit, že Praha je daleko? Co takhle detektor lži a otázka pro Vaše muže, kteří v Janově zasahovali ? Kolik z nich, myslíte, bylo přesvědčeno o správnosti svého jednání ? Kolik z nich by šlo bydlet do služebního bytu, který by byl v Janově ?

Děkuji za JASNOU odpověď - jaký rozdíl je mezi právy a povinnostmi "bílých" a "černých" ?

Klára Vyšenková

Zdroj: protiprudu.info


august 25, 2009 22:30 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Bajak Jan
  Bajak Janaugust 26, 2009 00:08 dopoludnia

  Komentár: 

  Tahle slova me mluvi z duse. Kdyz takhle budou uvazovat i ostatni, tak bude trochu poradek.

 2. Obrázok používateľa daniela
  danielaaugust 29, 2009 15:33 popoludní

  Komentár: 

  hoci to vyznie rasisticky s týmto článkom sa dá len súhlasit, tiež mám svoju skúsenosť.Ako osamelý rodič s úbohým prijmom sa cítim diskriminovaná, lebo svojmu dieťatu musím v ZŠ zaplatiť za stravu vyše 1 eura za deň a romske dieťa ju má len za 0,03 centa. Dokedy budeme brať na nich ohľad a prečo ich vlastne nútime žiť tak ako oni nechcú ?

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymapríl 02, 2010 10:08 dopoludnia

  Komentár: 

  Naprosto souhlasím s tímto dopisem a plně se s ním ztotžňuji!! I já budu volit nějakou stranu, která má snahu v tomto udělat nějakou změnu. Nevidím důvod, proč by moje daně měly jít na konto, ze kterého se podporují tito naši milovaní spoluobčané. Nárůst radikalismu je patrný v celé evropě a všude, jako u nás, se ho snaží potlačovat. To ale nejde do nekonečna !!!!! A čím déle se tento problém nebude řešit, tím to pak bude horší! A proto volám : ať platí zákony pro každého občana stejně !!!!!!!!!

 

 

Top