Obrázok používateľa CEZ OKNO
Prečo je televízia nepozerateľná?

Súkromné televízie vo východnej Európe majú výnimočné poslanie. Z ich programovej skladby sa na nás valí záplava zla. Útočia na nás programy snažiace sa rozkladať celú spoločnosť, podsúvať nám neschopnosť a presviedčať nás o našej zaostalosti. Programy propagujúce hlupákov a stotožňujúce ich s celým národom. Zradu a kolaborantstvo povyšujúce na česť a váženosť, zatiaľ čo akákoľvek národná myšlienka je znevažovaná, aby človek ani nepomyslel zvýhodniť vlasť pred zahraničným kapitálom. Systematická debilizácia nastupujúcej generácie spojená s propagovaním zla, aby si ho už nik nevšímal. Každý večer sa televízii podarí získať “otrasné” zábery ako podpálili psa, “šokujúce” zábery ako 13ročná mala orálny sex a videonahrávka koluje po škole… a pod. Cielenú propagáciu takýchto veci nezakryje ani moderátorka ktorá sa pritom tvári zdesene, zatiaľ čo inkriminované zábery ponúka divákom.

Potom všetkom vyvstáva otázka, prečo sa vysielajú programy, ktoré negatívne ovplyvňujú správanie a zosmiešňujú morálne hodnoty zatiaľ čo primitivizmus, bezohľadnosť, a ďalšie negatíva sa v nich glorifikujú. Aby sa vyhli odpovedi, uchýlili sa vlastníci televízií k triku, keď väčšinu ľudí presvedčili, že vysielajú to, čo ma sledovanosť, a to čo si divák žiada. Podsunuli nám, že oni sú len zrkadlom našich amorálnych a stupídnych požiadaviek, oni len vysielajú to, čo my chceme vidieť. Oni len musia vytvárať zisk a pod. Takto je zrazu cela ta propaganda zla ospravedlniteľná. Už to nie sú oni, čo nás cieľavedome ničia, už sme to my sami, čo sa nivočíme svojim zvráteným vkusom. Každý z nás si mysli, že on je v poriadku, to len tí ostatní, ktorí tvoria väčšinu si toto žiadajú, a my trpíme kvôli týmto asociálom na ktorých úroveň sa musíme znížiť. No ktokoľvek by vo svojom okolí začal hľadať tu záhadnú väčšinu nenájde nikoho. Zvláštne. A tu sa dostávame k prvej dogme:

SLEDOVANOSŤ

Určujú ju tzv. peoplemetre. Veľa z týchto zariadení majú nainštalovane ľudia nejako blízky produkciám televízií. Ti potom podporujú svojich. Ak som napríklad blízkym človekom producenta nejakého programu, budem mať prepnute vždy na ňom lebo ak bude mat sledovanosť, prídu peniaze na ďalšie časti. Takéto skupiny a programy potom naivne súperia medzi sebou mysliac si, že zahraniční majitelia televízií ich drobné ľsti nevidia. Lenže oni ich vidia a sú spokojní. Takto ma aj najväčšia blbosť zaručenú sledovanosť. Neexistuje stupidita, ktorú by “ich” užitoční idioti nevyprodukovali a oni ostávajú čistí. To nie my rozvraciame vašu kultúru, to vy sami. A divák sa len diví, kto sa na toto díva. Najpočetnejšia skupina sú tzv. nenároční diváci, pozerajú televíziu do bezvedomia a strávia hocičo. To znamená, že aj operu aj prvomájový sprievod ak nič iné v televízii nebude. Ale to neznamená, že si títo diváci operu a prvomájový sprievod žiadajú, hoci mali obe, kvôli nemožnosti prepnúť inde, vysokú sledovanosť. A sme pri ďalšom “argumente” ak sa vám nepáči, môžte prepnúť inde. Ale kde? Keď sú už všetky programy obsadene hlúposťami? Kvalitný film sa kvôli “sledovanosti” začína o 1:30. Odkiaľ už vopred vedia že nebude mať sledovanosť? Prečo musí kvalita ustúpiť sprostosti?
SA
Zdroj: Dôležité.sk

október 12, 2009 22:20 popoludní
 • krát komentár

5 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 14, 2009 11:24 dopoludnia

  Komentár: 

  suhlasim s nazorom na nase televizie, jedina ktora bola ako tak pozeratelna Prima, tu dali prec, a dali televiziu doma s jej telenovelami. Clovek nechape, preco take dobre filmy davaju po polnoci a cez hlavny program len proste primitivne serialy

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 14, 2009 15:58 popoludní

  Komentár: 

  no predsa koli vymyvaniu mozgov beznej populacie, ti na taketo stranky nechodia

 3. Obrázok používateľa Tac
  Tacjanuár 18, 2012 22:21 popoludní

  Komentár: 

  absolútne súhlasím a už roky sa zamýšľam ako sa spojiť aby to malo aj nejaký efekt okrem napísaných slov a súhlasu pár ľudí, ktorým ešte zostal zdravý úsudok

 4. Obrázok používateľa daniela
  danielaoktóber 17, 2009 21:07 popoludní

  Komentár: 

  Zase má len zdravo uvažujúci človek smolu, keď si nevie vybrať z toľkých TV staníc a ešte musí za tie oblbujúce sprostosti platiť koncesionársky poplatok. Nebodaj je divák tak veľmi náročný, keď žiada duchaplné programy, ktoré obohatia jeho myseľ namiesto vymývania mozgu.

 5. Obrázok používateľa Dana
  Dananovember 26, 2012 00:38 dopoludnia

  Komentár: 

  pravdivy clanok,keby si to tak vsetci uvedomili...ako su hypnotizovani tymi stupiditami...........televiziu nesledujem 7 rokov........a nechyba mi!

 

 

Top