Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pseudovedecký podvod

Tvrdenia o vplyve človeka na globálne otepľovanie sa priečia zdravému sedliackemu rozumu. Globálne otepľovanie je v posledných rokoch klimaticko-politickou témou číslo jeden. Aktivisti aj politici ho vyhlasujú za historicky ojedinelý jav a ľudstvo sa podľa nich rúti do katastrofy.

Výnosný biznis

Podľa mainstreamových médií sa na zvýšení priemernej teploty atmosféry a oceánov výrazne podieľa človek svojou činnosťou, najmä nadmernou produkciou skleníkových plynov.

Šíria sa pesimistické prognózy, že pre oxid uhličitý sa ročne rozpustí 100 miliárd ton polárneho ľadu, preto o 30 rokov nezostane po arktickom ľade ani stopy a hladina svetového oceánu preto stúpa každý rok o meter, takže štvrtinu sveta onedlho očakávajú ničivé záplavy.

Zabúdajú na fakt, že v lete sa časť ľadu pravidelne rozpúšťa a v zime opäť zamŕza, čím sa ľadová pokrývka periodicky obnovuje.

Vedci zo štokholmskej univerzity zverejnili štúdiu, ktorej závery tvrdia, že Arktída v súčasnosti nie je teplejšia ako pred niekoľkými storočiami.

Približne v roku 750, 1000, 1400 a 1750 bolo na Zemi dokonca teplejšie, pritom neexistovali nijaké autá, chladničky ani elektrárne produkujúce veľké množstvá oxidu uhličitého.

Podobné názory klimatológov však médiá nechcú brať do úvahy. Tvrdenia o vplyve bežnej činnosti človeka na klimatické zmeny sa pritom priečia zdravému sedliackemu rozumu.

Človek vyprodukuje zanedbateľné množstvo oxidu uhličitého v porovnaní s jeho prirodzenými producentmi - až 93 percent všetkého voľného CO2 obsahujú oceány.

Keďže rozpustnosť plynov vo vode klesá s jej zvyšujúcou sa teplotou, zvýšenie teploty morskej vody vyvoláva uvoľnenie CO2. Reakcia oceánov na zvýšenie povrchovej teploty však nastáva podľa vedcov približne po 800 rokoch.

Oficiálne médiá však seriózne vedecké štúdie ignorujú a šíria poplašné správy, pričom využívajú zmanipulované údaje a zinscenované dramatické fotografie aj videá.

Za vyvolávaním strachu z globálneho otepľovania možno údajne hľadať tie isté finančné skupiny z Wall Street, ktoré stoja za šírením poplachu okolo vírusu vtáčej alebo prasacej chrípky alebo za zmiznutím miliónov pod pláštikom celosvetovej finančnej krízy.

Tie zarábajú miliardy na v súčasnosti mimoriadne výnosnom biznise s emisnými kvótami. Na štedrých grantoch sa zároveň nabalili rôzne pseudoekologické organizácie.

Marketingový ťah

Teplejšie a chladnejšie obdobia sa na Zemi striedajú minimálne dve miliardy rokov. Ľadové doby prichádzali spočiatku každých 40-tisíc rokov, neskôr sa cykly predĺžili na 100-tisíc rokov.

Ich periodicita závisí predovšetkým od astronomického pohybu Zeme - zmien obežnej dráhy našej planéty okolo Slnka a sklonu jej rotačnej osi. Na podnebie pritom vplýva množstvo faktorov fyzikálneho, chemického aj biologického charakteru.

Niektoré z vplyvov - obeh Zeme okolo vlastnej osi aj okolo Slnka, cykly slnečnej aktivity, kozmické žiarenie - majú cyklický charakter, iné sú pomerne náhodné, ako sopečná a geotermálna činnosť Zeme.

Dôležitú úlohu zohrávajú predovšetkým slnečné cykly, počas ktorých sa striedajú minimá a maximá slnečnej aktivity.

Čím je na Slnku viac škvŕn, tým je jeho žiarenie intenzívnejšie. Svedkami posledného slnečného maxima sme boli zhruba v rokoch 1940 - 2000.

Významný klimatológ David Archibald už dávnejšie predpovedal radikálny pokles slnečnej aktivity po roku 2010.

Slnečný cyklus mal byť podľa neho najnižší za posledných 200 až 300 rokov a po jeho skončení nastane ďalšia malá ľadová doba, najchladnejšia za posledných tristo rokov.

Takmer úplné zmiznutie slnečných škvŕn na prelome 17. a 18. storočia prinieslo malú ľadovú dobu, počas ktorej teploty klesali na najnižšie hodnoty za posledných tisíc rokov.

A tak by sme sa namiesto vysokých teplôt mali skôr pripravovať na radikálne ochladenie.

Niektorí vedci preto považujú ideu globálneho otepľovania len za marketingový ťah a najväčší pseudovedecký podvod. Vplyv ľudskej aktivity na globálnu klímu je zanedbateľný.

Nadhodnocovanie zvýšenia teplôt, skrývanie analogických období z histórie a manipulácia výsledkov vedeckých výskumov menia boj proti globálnemu otepľovaniu na ďalší pokus mocných o ešte väčšiu kontrolu nad svetom.

Boris Mihálik

Zdroj: http://www.extraplus.sk/


Súvisiace:

22/12/2009
Globálne otepľovanie sa zrodilo v roku 1975
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/globalne-oteplovanie-sa-zrodilo...

11/03/2010
Uhlíkovka: Největší daň v dějinách lidstva je před branami
http://www.cez-okno.net/clanok/hospodarstvo/uhlikovka-nejvetsi-dan-v-dej...

04/01/2009
2008 - rok, kedy sa dokázala nesprávnosť teórie o globálnom otepľovaní v dôsledku ľudskej činnosti
http://www.cez-okno.net/clanok/2008-rok-kedy-sa-dokazala-nespravnost-teo...

23/02/2009
Veľký podvod s globálním oteplováním (+FILM!)
http://www.cez-okno.net/clanok/videoteka/velky-podvod-s-globalnim-oteplo...

25/02/2009
Japonskí vedci: Globálne otepľovanie nespôsobuje človek
http://www.cez-okno.net/clanok/japonski-vedci-globalne-oteplovanie-nespo...

28/09/2009
Co to ten Klaus vlastně řekl, že všechny tak naštval?
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/co-to-ten-klaus-vlastne-rekl-ze...

29/10/2009
Cap and Trade: "Dýcháním ničíte planetu!"
http://www.cez-okno.net/clanok/veda/cap-and-trade-dychanim-nicite-planetu

16/12/2009
Škandál v súvislosti s globálnym otepľovaním - sleduj tok peňazí
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/skandal-v-suvislosti-s-globalny...

17/12/2009
Climagate – VELKÝ vědecký podvod
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/climagate-velky-vedecky-podvod

31/01/2010
Oficiální oteplovači museli oficiálně uznat omyl
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/oficialni-oteplovaci-museli-ofi...

20/12/2009
Václav Klaus: „Globální oteplování není věda, ale nové náboženství“
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/vaclav-klaus-globalni-oteplovan...


Sekcie: 
marec 08, 2014 23:57 popoludní

 

 

Top