Obrázok používateľa CEZ OKNO
Čo má spoločné Rydlo s Berlusconim?

Surový útok na talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho a vajíčkový útok na poslanca NRSR majú niekoľko spoločných menovateľov. Prvým je nesporne niekoľko styčných bodov hodnotovej orientácie. Obaja sú konzervatívni demokrati so silným kresťanským a národným akcentom. Berlusconi, výstredný mediálny magnát, taký, akého ho majú Taliani radi, temperamentný a žoviálny premiér má s poslancom Rydlom spoločné aj niečo iné – nenávisť istých kozmopolitných kruhov, ktorým sa ich nedarí zahnať do globalizačného košiara novej Európy dôkladne zbavenej starých prežitých nánosov národnej identity.

Berlusconi nedávne nariadenie eurobyrokratov o zákaze používania kresťanských symbolov v katolíckom Taliansku vyriešil vskutku famózne – navrhol zakomponovať kríž do štátnej vlajky, čím by si kríž opätovne našiel cestu do miest, z ktorých sa ho európskemu súdu podarilo vypudiť (rozsudok ešte nie je právoplatný).

V Bratislave mladí a zrejme zaplatení pomýlenci hádzali vajíčka, v Miláne psychicky narušený a zrejme tiež navedený jedinec hodil železnou maketou budovy, ktorou mohol ľahko spôsobiť okrem vybitých zubov a zlomeného nosa aj smrť. A možno práve to bolo jeho cieľom. Občania Talianska zareagovali plagátmi pred budovou nemocnice: „Skutoční Taliani sú s vami.“ A iste sú, pretože skutočný Talian by nič podobné neurobil.

Prejavy psychicky narušených jedincov môžu mať rôzne formy – od kradnutia zástavy z budovy parlamentnej strany cez hádzanie vajíčok až po priame či nepriame navádzanie k trestnému činu.

V oboch prípadoch máme dočinenia s veľmi hrubou, neotesanou, až militantnou nenávisťou. Zaujímavé by bolo zistiť odkiaľ takáto nenávisť pramení, keďže žiadny normálny občan nepôjde zabiť svojho premiéra za to, že s ním nesúhlasí, najmä keď s ním súhlasí väčšina jeho národa. Možno by ani nebolo prekvapením zistenie, že jej pôvod môžeme vystopovať za ľuďmi so vzletnými frázami hlásajúcimi presný opak.

Bola to rovnaká nenávisť, ktorá viedla v roku 1914 študenta Principa k atentátu na Františka Ferdinanda a jeho manželku. Následky tohto činu všetci poznáme – svetová vojna.

Rozhodne netreba podobné incidenty zľahčovať či bagatelizovať. Na Slovensku sú nesporne výsledkom pokriveného mediálneho prostredia a novinárov, ktorí k takejto nenávisti beztrestne denne navádzajú.

-čp-

Zdroj: protiprudu.info

december 19, 2009 11:58 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Feri
    Feridecember 20, 2009 12:24 popoludní

 

 

Top