Obrázok používateľa CEZ OKNO
Reakcia na Re: Fico: "Ak nás porazí kríza, bude to čestný súboj"

Milí Šándorovci!
Neviem, kto vám poradil túto iniciatívu, ale ste ma ňou zarmútili. Slováci s nádejou prijali novú vládu, ale aj keď v poslednej dobe sú ňou trochu sklamaní, vždy je stokrát lepšia než bola predošlá. A teraz trochu komentáru tým primitívnym HN, ktoré boli slepé a hluché, keď predošlá vláda zotročovala Slovensko, čo sa teraz naplno prejavuje. Tie ich debilizmy, že oni nechali niekomu prestretý stôl, nech si nechajú pre debilov.Dzurindovci sprivatizovali za halier všetky najcennejšie podniky s výnimkou niektorých, o ktoré sa postaral ešte Mečiar. Keď som im nadával, podpredseda vlády Mikloš reagoval doslova takto: musíme ich sprivatizovať, lebo my nevieme riadiť!!! Na túto debilinu som mu v tlači odpovedal v tomto duchu: keď neviete riadiť, tak zalezte a nechajte vládnuť tých, čo riadiť vedia!

Tým nie len že zisky z najlepších podnikov potiekli do zahraničia, ale pokiaľ im súčasne neodpustil aj dane, tak si oni triviálne pomohli: všetky pomocné výroby dali robiť s.r.o.-čkám do svojich materských krajín, vrátane všetkých podnikových výskumných ústavov, za drahé peniaze, ktoré si potom odpočítali od daňového základu!

A Dzurindovská vláda ešte má tú drzosť vytrubovať, že nám nechali prestretý stôl!

Najnovšie asi pred týždňom sme sa dozvedeli, že na východe zbankrotoval náš jediný solivar - teda takto "vedeli riadiť" tí, komu ho Dzurindovci sprivatizovali! V normálnej spoločnosti by masmédiá dávno vopred sa dozvedeli, že ide zbankrotovať a naháňali by všetky informácie, prečo, ako fungoval a či je nutné aby zbankrotoval. Veď chlieb a soľ sú nevyhnutné na to, aby národ prežil! A práve aj o ten vlastný chlieb nás pripravili v spolupráci s EU!

Napriek tomu, že predtým EU dávala novým členom zvláštne úľavy, nám naopak - dala len zlomok tých dotácií, ako svojim starým členom. Navyše ešte aj nám jednoducho zakazovala doplatiť im plný rozdiel dotácií!!!! Poviete, naša vláda za to nemohla. Figu borovú: Jednoducho nemala podpísať takú otrockú zmluvu a mala o tom informovať všetkých občanov!

Dôsledok: Poľnohospodári s vypätím sil prežívali, ale prišlo túto jar menšie sucho a zistili, že nemajú s čím zavlažovať - zavlažovacie zariadenia, ktoré za toho sprostého socializmu dokázali aj vybudovať, v tej vytúženej "trhovej" spoločnosti nemohli si dovoliť ani udržiavať!

Podobne to bolo s odstavením čerstvo modernizovanej atómovej elektrárne: Vraj, museli sme podpísať, lebo by nás neprijali do EU! Nehanebná lož! A kto to vyhlasoval, že EU nepovedie šengenskú hranicu okolo celého Slovenska?

A koľko podnikov s veľkým zahraničným odbytom u nás zbankrotovalo? Koľké z nich mali štátne záruky na pôžičky? Boli to aspoň tri naraz, v tlači som upozorňoval, že štát mal právo a povinnosť kontrolovať ich hospodárenie, ale nič sa nepohlo - z toho usudzujem, že to neboli žiadne bankroty, ale dohovor! Kde ste boli pri tom všetkom slávni redaktori, čo sa teraz demagogicky nadrapujete?!!!

Jediné odborné argumenty, ktorých ste schopní, sú toto?:

"Rekordne nízke plnenie daňových príjmov máme len preto, lebo vaša vláda ešte v októbri 2008 predpokladala rast HDP 6,5 %."

Čo je to za hlúposť? Kde ste boli vtedy, keď sa k nám nasťahovali ďalšie dve obrovské automobilky, ktoré od nás dostali všetky možné zvýhodnenia vrátane daňových? Prečo vám nebolo vtedy jasné, že pri najmenšej kríze na to doplatíme? Toto je v skutočnosti ten "prestretý stôl", čo ste nám zanechali - nie len Dzurindova vláda, ale hlavne páni hospodárski a podobní redaktori, čo vtedy zatvárali oči nad tým, čo vláda vyvádza!

Predošlá vláda rozdala spoly zdarma naše najlepšie podniky a keď som v tlači protestoval, podpredseda vlády Mikloš vyhlasoval, že musíme "privatizovať", lebo My nevieme riadiť! Tak čo ste potom hľadali vo vláde pán Mikloš a ostatní, keď neviete riadiť?! To som sa vás okamžite pýtal cez tlač a dosiaľ som nepočul odpoveď. Teraz sa ukázalo, ako vedeli riadiť tí, ktorí podľa vás mali vlastniť podniky! A páni redaktori, vás to prečo vtedy nezaujímalo, až teraz sa robíte múdrymi?!!!

Píšete: "najnižšie daňové príjmy (oproti rozpočtu) v histórii Slovenska" - prečo je hospodárstvo postavené na daňových príjmoch? Lebo ho predošlé vlády vyrabovali! Privatizovaným podnikom ešte dávalo daňové a iné úľavy, ani to im nestačilo - niektoré z nich jednoducho zlikvidovali všetky pomocné prevádzky, podnikový výskum, dali si ich robiť svojimi s.r.o.-čkami v domovskej krajine silno predražené, a tak si znížili daňový základ. Takto oni vedeli riadiť, pán Mikloš! A my sme prišli aj o prácu pre kvalifikované kádre!

Keď sme tu robili handrové revolúcie, ich organizátori nám sľubovali, že NATO pre nás nepripadá do úvahy, no čoskoro bolo najväčším hriechom do neho nechcieť vstúpiť. A to, že pri tej príležitosti sme museli zaplatiť ešte 150 miliárd korún, ste národu zatajili! Za tie peniaze vy už dávno boli všetky diaľnice a obchvaty vybudované! A nikomu neprišlo dosiaľ do hlavy spočítať, aké obrovské peniaze sa tratia každý mesiac stratami na preplnených cestách!

Teraz ešte vypisujete: "Po troch rokoch vášho vládnutia nemáme diaľnice,"

1. Koľko že ste ich vy postavili po 8 rokoch?!!!

2. Kto sa v tom vyžíval, keď každý tender musel byť zrušený, aj keď náš Najvyšší kontrolný úrad námietky zamietol, ale potom prišla "na pomoc" EU?

Že protestujúci ponúkol nižšiu cenu? Veď to je štandardný spôsob, najprv ponúknuť lacno, potom pýtať na ďalšie náklady alebo urobiť tak ako za vašej vlády tunel pod Braniskom, že ho vzápätí museli veľakrát odstaviť na opravy!

Samozrejme si nemyslím, že všetko s touto vládou bolo v poriadku, bohužiaľ nie len čo sa týka hospodárstva. Ale v iných veciach sa postavili verejne proti snáď dvaja ľudia: poslanec SNS Jozef Rydlo a poslanec KDH Daniel Lipšic.

Myslím si však, že pán Richard Sulík (HN 20.04.2009) sa nie náhodou obul špeciálne do Róberta Fica, jeho sa najviac boja tí, čo nám tu 8 rokov bašovali! A stále dúfam, že niektoré prešľapy by nerobil, keby nebol k tomu nútený.

Prosím všetkých, čo rozšírili originál doleuvedeného mailu (bez môjho príspevku), aby tak urobili aj s ním.

Miloslav Dubec

                                                      ■

Pôvodný reťazový mail (Richard Sulík, HN 20.04.2009)

Re: Fico: "Ak nás porazí kríza, bude to čestný súboj"

Nie, pán Fico. Ak vás porazí kríza, bude to len a len spravodlivé. Dva roky ste sa chválili cudzím perím, keď ste úspechy vyvolané reformami predošlej vlády, predávali ako vlastné skutky.

Prestretý stôl, ku ktorému ste sa dostali na základe klamstiev v predvolebnej kampani, ste vyžrali a teraz, keď už nie je pomaly ani z čoho kradnúť, sa tu schovávate za krízu. Žiadne také. Dezolátny stav verejných financií je výlučne vaša vina. Vaša osobná vina, lebo vy o ekonomike nemáte ani šajnu a obklopili ste sa buď diletantmi alebo lobistami.

Jediné, na čo sa môžete vyhovoriť, je pokles HDP. Všetko ostatné ste spáchali vy a vaša partička pseudoodborníkov. Rekordne nízke plnenie daňových príjmov máme len preto, lebo vaša vláda ešte v októbri 2008 predpokladala rast HDP 6,5 %. V tom čase si už všetci ťukali na čelo a ja som v HN napísal článok (20.10. 2008), že to je tak akurát zbožné želanie. Na základe tejto haluze ste naplánovali daňové príjmy vo výške 10 miliárd eur a výdavky ešte vyššie. Výsledkom sú, po prvé, najnižšie daňové príjmy (oproti rozpočtu) v histórii Slovenska a po druhé, hrozivý deficit vo výške 6 percent.

Vieme to obaja, len vy máte plné gate to priznať, a tak Počiatek naťahuje revíziu rozpočtu do dovolenkového obdobia.

Bohužiaľ pre túto krajinu, to nie je všetko. Prestretý stôl, ktorý vám tu Dzurinda zanechal, mal hodnotu 150 miliárd korún. O toľko totiž boli daňové príjmy vašej vlády vyššie ako tej predošlej (za prvých 30 mesiacov a po zohľadnení inflácie). Nielenže ste rozflákali tieto peniaze, ešte nás a aj naše deti výrazne zadlžujete. A čo z toho? Po troch rokoch vášho vládnutia nemáme diaľnice, nemáme lepšie zdravotníctvo, nemáme ani nižšie dane a ani menej korupcie.

Máme taký holý zadok, aký ste mali na bilbordoch pred voľbami. Mali ste sa len pekne naďalej zašívať v opozícii, nikto by si nevšimol, aký ste babrák.

* **/Nepreruš prosím túto reťaz, pošli to minimálne siedmim ľuďom..., ak to nepošleš, nič zlé sa nestane, už sa stalo./*

                                                      ■

Čerpané z: protiprudu.info


máj 03, 2009 13:28 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top