Obrázok používateľa CEZ OKNO
Špargľa… kto by to povedal?

Pred niekoľkými rokmi som mal človeka, ktorý hľadal špargľu (asparágus) pre priateľa, ktorý mal rakovinu. Dal mi fotokópiu článku s názvom "Špargľa na Rakovinu", vytlačeného v časopise Cancer News, December 1979. Vyzdieľam ho tu rovnako ako bol zdieľaný so mnou. Som biochemik a špecializujem sa na vzťah stravy a zdravia vyše 50 rokov. Pred niekoľkými rokmi som sa dozvedel o objave Richarda R. Vensai, D.D.S. - že špargľa môže liečiť rakovinu. Odvtedy som pracoval s ním na tomto projekte. Zozbierali sme množstvo priaznivých príbehov. Tu je niekoľko príkladov:

Príklad č. 1

Muž s takmer beznádejným prípadom Hodgkinovej choroby (rakovina lymfatických uzlín), ktorý bol úplne zneschopnený. V priebehu 1 roku terapie špargľou neboli lekári schopní zistiť žiadne známky rakoviny, a on znova začal podávať namáhavé výkony.

Príklad č. 2

Úspešný 68 ročný obchodník trpel rakovinou mechúra 16 rokov. Po rokoch medicínskej liečby vrátane ožarovania bez zlepšenia prešiel na liečenie špargľou. Do dvoch mesiacov vyšetrenia odhalili, že jeho nádor mechúra zmizol a že jeho obličky sú v poriadku.

Príklad č. 3

Muž, ktorý mal rakovinu pľúc. 5eho Marca 1971 sa dostal na operačný stôl, kde mu zistili rakovinu tak rozšírenú, že ju nebolo možné operovať. Chirurg prehlásil jeho prípad za beznádejný. 5. apríla sa dopočul o liečbe špargľou a hneď ju začal brať. V Auguste rentgen odhalil, že všetky známky rakoviny zmizli. Vrátil sa do svojej bežnej obchodnej praxe.

Príklad č. 4

Žena, ktorá sa trápila po veľa rokov rakovinou kože. Nakoniec sa u nej rozvinuli rôzne rakoviny kože, ktoré boli konajúcim odborníkom diagnostikované ako pokročilé. Do 3 mesiacov po začiatku špargľovej liečby povedal jej kožiar, že jej koža vypadá dobre a žiadne kožné lézie. Táto osoba povedala, že špargľa vyliečila tiež jej ochorenie obličiek, ktoré sa začalo v roku 1949. Podstúpila vyše 10 operácií obličkových kameňov a dostávala štátny invalidný dôchodok za nefunkčné obličky. Pripisuje celé vyliečenie svojich obličiek špargli.

Niečo z dejín

Nebol som týmto výsledkom prekvapený, keďže „Prvky Materia Medica“, ktoré vydal v 1854 Profesor na Univerzite v Pensylvanii uvádzali, že špargľa bola vyžívaná ako ľudový liek na obličkové kamene. Dokonca odkazoval na pokusy s účinnosťou špargle na rozpúštanie obličkových kameňov uskutočnené v 1739.

Všimnite si tie dátumy!


Mali by sme ďalšie prípady z minulosti, ale medicínske vedenie zasiahlo do nášho získavania záznamov. Nalieham preto na čitateľov, aby šírili túto dobrú správu a pomohli nám zozbierať veľký počet prípadov, ktoré prekonajú lekárskych skeptikov o tomto neuveriteľne jednoduchom a prirodzenom lieku.

LIEČENIE

Na liečenie by mala byť špargľa pred použitím uvarená a preto je zaváraná špargľa rovnako dobrá ako čerstvá. Písal som si s dvoma hlavnými výrobcami špargľových konzerv, Giant a Stokely, a som spokojný, že tieto značky neobsahujú pesticídy ani konzervanty. (NIE SOM SI ISTÝ TOUTO POZNÁMKOU... budem musieť urobiť vlastný výskum)

Vložte uvarenú špargľu do mixéra, rozmixujte na pyré a uložte do chladničky. Dávajte pacientovi denne 4 plné polievkové lyžice dvakrát denne, ráno a večer. Pacienti zvyčajne vykazujú nejaké zlepšenie do 2-4 týždňov. Je možné ju riediť vodou a užívať ako studený alebo teplý nápoj. Táto doporučená dávka je založená na doterajšej skúsenosti, ale samozrejme väčšie množstvo nemôže uškodiť a niekedy môže byť potrebné.


Ako biochemik som presvedčený o starom porekadle, že „čo lieči môže predchádzať“. Na základe tejto teórie moja žena a ja užívame špargľu ako nápoj k jedlám. Užívame 2 polievkové lyžice rozpustené vo vode aby vyhovovali našej chuti na raňajky a na večeru. Ja užívam svoje teplé a moja žena uprednostňuje studené. Za roky sme si vytvorili zvyk, že si dávame vyšetriť ako súčasť našich pravidelných prehliadok. Pri poslednom vyšetrení krvi, ktoré nám robil lekárov, ktorý sa špecializuje na výživový prístup ku zdraviu, sa ukázali oproti predchádzajúcemu podstatné zlepšenia vo všetkých oblastiach a tieto zlepšenia nemôžeme pripísať ničomu inému ako špargľovému nápoju.

Ako biochemik som uskutočnil rozsiahly výskum všetkých stránok rakoviny a všetkých doporučených liečení. Na záver som presvedčený že špargľa výborne sedí do najnovších teórií o rakovine.

Špargľa obsahuje dobrú zásobu bielkoviny zvanej histon, o ktorej sa verí, že je činná pri kontrole rastu buniek. Z toho dôvodu verím, že o špargli sa dá povedať, že obsahuje látku, ktorú nazývam normalizér rastu buniek. To vysvetľuje jej účinok na rakovinu a pôsobenie ako všeobecné telesno povzbudenie. V každom prípade, bez ohľadu na teóriu, špargľa pri užívaní aké doporučujeme je neškodná látka.

FDA (administrácia potravín a liečiv) vám nemôže zabrániť špargľu užívať a ona vám môže spôsobiť veľa dobrého. Národný Ústav pre Rakovinu USA oznámil, že špargľa je potravina s navyšším obsahom glutathionu, ktorý je považovaný za jeden z najsilnejších telesných anti-karcinogénov a antioxidantov.

Zdravotné výhody Špargle


Kyslosť krvi: Vysoká zásaditosť tejto zázračnej šťavy je účinná pri znižovaní kyslosti krvi a pomáha čistiť tkanivá a svaly od odpadu.

Artritída a Reumatizmus: Jedinečná fytochemikália v špargli, ktorá má protizápalové účinky pomáha pri úľave s artritídou a reumatizmom.

Pohyby čriev: Jedzte špargľu pravidelne pre jej mierne preháňací účinok a diétne vlákno, ktoré zabezpečuje pravidelný pohyb čriev.

Rakovina: Špargľa je základný zdroj antioxidantov a glutathionu, ktoré môžu predísť obávanej rakovine.

Šedý zákal: Antioxidant a glutathion v špargli predchádza rastu šedého zákalu a iným očným problémom.

Cukrovka/Hypoglykémia: Zdravé minerály v špargľovej šťave z nej robia dôležitú potravinu pre ľudí, ktorí kontrolujú svoju úroveň cukru v krvi. Avšak nemala by byť užívaná ľuďmi s pokročilými chorobami obličiek.

Močopudná: Špargľa je úžasne močopudná zelenina a jej účinnosť je vyššia keď sa berie vo forme šťavy.

Srdcové choroby: Pite malé množstvo špargľovej šťavy s medom tri krát denne na posilnenie slabého alebo zväčšeného srdca.

Obličky: Močopudné a zásadité vlastnosti špargle pomáhajú predchádzať alebo rozpúšťať obličkové kamene. Pomáha rozbiť šťavelové kyslé kryštály, ktoré sa tvoria v obličkách.

PMS: Močopudné účinky špargľovej šťavy pomáhajú pri úľave predmenštruačného nadúvania a opuchov. Horčík v tejto zázračnej šťave tiež pomáha utíšiť podráždenosť, únavu, depresie, atď.

Tehotné ženy: Vysoký obsah kyseliny listovej, vápnika a ďalších minerálov v špargli sú dôležité pri znižovaní rizika vrodených chýb a nízkej pôrodnej hmotnosti. Močopudný účinok šťavy je tiež veľmi užitočný pri znížení zadržiavania vody u tehotných žien.

POZNÁMKA: V špargli je hojná aminokyselína zvaná asparagin, ktorá pomáha očistiť telo od odpadového materiálu. Následkom toho niektorí ľudia vylučujú po jedení špargle páchnucu moč. Nerobte si starosti ak sa vám to stane. Buďte radi, že vaše obličky pracuhú tak ako by mali.

Preklad: SiR

Zdroj: http://ee.dunres.sk/


Súvisiace:

Rakovina
http://www.cez-okno.net/rakovina


Sekcie: 
Štítky: 
máj 19, 2012 22:42 popoludní

 

 

Top